Līdz jūnijam plāno pabeigt iecerētos Dzintaru koncertzāles rekonstrukcijas darbus
Būvniecības uzņēmuma "Re&Re" valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš norādīja, ka patlaban būvniecības 1.kārtā iecerētie darbi rit raiti un nav šaubu, ka objekts tiks pabeigts laikā. Viņš piebilda, ka no tehnoloģiskā viedokļa objekts esot sarežģīts, taču pēc būvdarbu pabeigšanas rezultāts būs iespaidīgs.
Kā pastāstīja būvdarbu vadītājs Ervīns Koncevičs, galvenais uzstādījums ir vēsturisko konstrukciju un apdares elementu saglabāšana. Tālab ir marķētas un demontētas ēkas restaurējamās daļas un iekonservēti vēsturiskie sienu gleznojumi, kas nākamajā būvdarbu periodā tiks restaurēti. Lai neradītu bojājumus, ēkai nosēžoties vai mainot atbalsta punktus, ēkas slodzes - sienas un kolonnas - ir pārnestas uz skrūvpāļu sistēmu. Viņš uzsvēra, ka šāds demontāžas veids - balstīšana uz pāļiem - ir specifisks risinājums, kas palīdz saglabāt koncertzāles vērtības.
Projektu vadītājs norādīja, ka Mazās zāles pirmās kārtas rekonstrukcijas un restaurācijas apjomīgākie darbi ir saistīti ar jaunā pagrabstāva izbūvēšanu - piecu metru dziļumā tiks izbūvēta apmēram 1200 kvadrātmetru liela platība, kur atradīsies mākslinieku grimētavas, labierīcības, mēģinājumu zāles un tehniskās telpas, bet virs šīm telpām pēc rekonstrukcijas sliesies divi jauni paviljoni. Pagrabstāvs no jauna tiks izbūvēts arī zem vēsturiskās ēkas.
Koncevičs pastāstīja, ka patlaban līdz ēkai ir izbūvēts ūdensvads un lietus kanalizācijas pieslēgums, ēkā ir sākti santehnikas darbi, kā arī zibensnovedēja sistēmas izbūve. Ņemot vērā Jūrmalas ģeogrāfisko novietojumu, ir veikta gruntsūdens līmeņa pazemināšana, ir izrakts un izvests apmēram 5000 kubikmetru grunts un izveidota mikropāļu atbalsta siena.
Toties vasarā jeb koncertsezonas laikā būvdarbi Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē tiks pārtraukti un būvniecības zona norobežota. Ieeja Dzintaru koncertzālē būs no parka puses, un Mazā zāle šajā sezonā apmeklētājiem pieejama nebūs. Kā bilda Loskutova, būvniecības darbi "netraucēs Dzintaru koncertzālei dzīvot" - pieeja estrādes daļai būs un māksliniekiem būs nodrošinātas telpas koncertzāles teritorijā.
Viņa norādīja, ka sezonas laikā Dzintaru koncertzāli apmeklē ap 225 000 apmeklētāju.
Kā ziņots, Dzintaru koncertzāles Mazās jeb slēgtās zāles rekonstrukcijas un restaurācijas darbus plānots realizēt līdz 2014.gada beigām ar diviem tehnoloģiskiem pārtraukumiem 2013.gada un 2014.gadu vasaras mēnešos. Pēc rekonstrukcijas Mazajā zālē atradīsies 460 vietas. Zāle tiks restaurēta, saglabājot vēsturiskās vērtības, taču pēc rekonstrukcijas tā būs aprīkota ar apkures un ventilācijas sistēmu, tālab tā būs izmantojama visu gadu.
Tāpat rekonstrukcijas un restaurācijas projekta gaitā tiks uzbūvēti divi jauni paviljoni, ko novietos blakus esošajām biļešu kasēm un savienos ar koncertzāles ēku caur pagrabstāvu un jaunu stiklotu gaiteni esošās pergolas vietā. Katram paviljonam paredzēta sava funkcija, viens kalpos kā ieejas vestibils ar galveno ieeju no Turaidas ielas. Otrs paviljons ar kafejnīcas un restorāna funkciju atradīsies teritorijas iekšpusē. Starp abiem paviljoniem paredzēts savienojuma gaitenis, kas ļaus paviljonus savstarpēji norobežot. Projekta autors ir arhitektu birojs "Jaunromāns un Ābele".
Kopējās restaurācijas un rekonstrukcijas projekta izmaksas ir 8,47 miljoni latu. Būvdarbus plānots veikt par Valsts kases izsniegtiem kredītlīdzekļiem. Jūrmalas pilsētas dome ir noslēgusi kredītlīgumu ar Valsts kasi par 723 000 latu lielu aizņēmumu 2012.gadam. Nākamajos gados tiek domāts slēgt aizdevuma līgumus par būvdarbu atlikušo summu.
Dzintaru koncertzāles Mazā zāle ar vairāk nekā 500 skatītāju vietām ir celta 1936.gadā, un tā ir nozīmīgs Jūrmalas 20.gadsimta sākuma koka arhitektūras piemineklis. Trīsdaļīgā koka būve celta pēc arhitektu Viktora Mellenberga un Birznieka projekta, un tās fasādē izmantoti nacionālā romantisma motīvi. Kopš ēkas uzcelšanas līdz šim laikam tai nav veikti nekādi kapitālie remonta darbi.
Līgums par Dzintaru koncertzāles Mazās (slēgtās) zāles restaurāciju un rekonstrukciju 2012.gada 10.oktobrī noslēgts ar iepirkuma konkursa uzvarētāju, būvniecības uzņēmumu "Re&Re".
SIA "Re&Re" ir viens no Latvijas lielākajiem būvuzņēmumiem, kas dibināts 1993.gadā. Uzņēmums pamatā darbojas kā galvenais būvuzņēmējs, nodrošinot profesionālus pakalpojumus gan jaunbūvju, gan rekonstrukcijas un restaurācijas projektos.
"Re&Re" īpašnieki ir Marģers Bitmetis (25%), Egīls Bērzups (25%), Ainārs Pauniņš (25%) un Didzis Putniņš (25%).
Rīga, 14.febr., LETA.
Foto: Ieva Čīka/ LETA
Publicēts: 15.02.2013