abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24796
Nozares raksti1114
Ekspertu atbildes3041
Līdzās LTV ēkai vēlas būvēt konferenču un biznesa centru : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Līdzās LTV ēkai vēlas būvēt konferenču un biznesa centru

Līdzās LTV ēkai vēlas būvēt konferenču un biznesa centru

SIA "Biznesa centrs Zaķusala" vērsusies Rīgas domē ar pieteikumu lokālplānojuma izstrādes uzsākšanai Zaķusalas ziemeļu daļas teritorijai ar mērķi precizēt telpiskās attīstības risinājumus - apbūves stāvu skaitu, satiksmes organizācijas risinājumus un zonējumus - plānotā konferenču un biznesa centra un tā apkārtnes kompleksai attīstībai.

Lokālplānojuma izstrādes mērķi ir izvērtēt Zaķusalas ziemeļu daļas teritorijas perspektīvās attīstības iespējas un "radīt priekšnoteikumus ilgtspējīgai teritorijas attīstībai, sabalansējot īpašnieku un sabiedrības intereses", kā arī izstrādāt risinājumus optimālai teritorijas attīstībai, veidojot jaunu teritorijas pilsētbūvniecisko tēlu, vienlaikus respektējot Vecrīgas panorāmas uztveres zonas un skatu punktus, paredzot nepieciešamos papildinājumus un uzlabojumus publiskās infrastruktūras attīstībā un veicinot ūdens un krastmalu izmantošanu rekreācijai un publiskās ārtelpas attīstībai.

Lokālplānojuma teritorija ietver Zaķusalas teritoriju no Salu tilta līdz dzelzceļa tiltam, ietverot Latvijas Televīzijas kompleksu - kopumā aptuveni 22 hektāru platībā.

"Biznesa centrs Zaķusala" pieteicies lokālplānojuma izstrādi finansēt no saviem līdzekļiem, jo uzņēmums izstrādājis attīstības ieceri par multifunkcionāla konferenču un biznesa centra būvniecību Zaķusalā, Zaķusalas krastmalā 3. Uzņēmums jau noslēdzis līgumu par lokālplānojuma izstrādi ar SIA "Grupa 93".

Multifunkcionāla konferenču un biznesa centra izveidei, uzturēšanai un apsaimniekošanai "Biznesa centrs Zaķusala" 2008.gadā noslēdzis ilgtermiņa zemes nomas līgumu uz 50 gadiem ar VAS "Valsts nekustamie īpašumi". Kopējā iznomātā platība ir gandrīz 25 000 kvadrātmetru.

Pamatojoties uz noslēgto līgumu starp SIA "Biznesa centrs Zaķusala" un arhitektu biroju "Jonika" par jaukta tipa ēku kompleksa skiču projekta izstrādi, ir izstrādāts pirmsprojekta stadijas mets. Tā pamatā ir likta pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados uzprojektētā un daļēji uzbūvētā TV un radio kompleksa iecere, kas paredzēja blakus TV augstceltnei uzbūvēt otru torni - radio vajadzībām. Šai ēkai kā kompleksa otrajai kārtai ir apstiprināts projekts, ierīkoti galvenie inženierkomunikāciju pievadi - apkure, ūdensapgāde, elektroapgāde.

Attīstības iecere paredz augstbūves kompleksa kompozīcijas pabeigšanu, uzbūvējot ēkas vēsturiskajā projektā paredzēto otro kārtu. Projekta risinājumi veidoti maksimāli funkcionāli un vizuāli saistīti ar eksistējošo TV kompleksa augstceltni, ļaujot saglabāt arhitekta Andra Purviņa 1980.gadā izstrādāto un apstiprināto TV un Radio kompleksa projekta ideju un autortiesības.
Atbilstoši sākotnējai idejai attīstības iecere paredz divu torņu būvniecību, ap kuru terasveidīgi izvietojas 2 līdz 6 stāvu apjomi, kuru izvietojums koriģēts atbilstoši iznomātā zemesgabala platībai un konfigurācijai.

Multifunkcionālais konferenču un biznesa centrs tiktu veidots, paredzot iespējami daudzveidīgu izmantošanas spektru, lai vienā kompleksā Zaķusalas teritorijas robežās būtu koncentrētas gan vietējiem iedzīvotājiem, gan konferenču un biznesa centra apmeklētājiem, kā arī ārzemju tūristiem biznesam un atpūtai nepieciešamās funkcijas.

Plānotā multifunkcionālā konferenču un biznesa centra apbūves apjoms būtu aptuveni 88 000 kvadrātmetru, ietverot dažādas funkcionālās zonas - konferenču zonu, biroju zonu, viesnīcu zonu, "SPA" un sporta zonu, dažādus restorānus un kafejnīcas, tostarp "Skyline" restorānu, kluba zonu, jahtklubu, tirdzniecības zonas, kā arī autostāvietas.

Saskaņā ar spēkā esošo Rīgas pilsētas teritorijas plānojumu un Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas plānojumu daļa starp Salu tiltu un plānotajām Turgeņeva tilta sarkanajām līnijām ir iekļauta teritoriju skaitā, kam jāizstrādā detālplānojums.

"Ņemot vērā attīstības ieceres būtību, Zaķusalas esošās apbūves un nekustamo īpašumu struktūru, uzskatām, ka pilnvērtīgai salas attīstībai ir nepieciešams skatījums un kompleksi risinājumi plašākas teritorijas robežās, iekļaujot teritorijas daļu līdz dzelzceļa tiltam, kas ir ieplānota kā labiekārtota apstādījumu teritorija. Attīstības ieceres gaitā ir sagatavoti priekšlikumi šai salas daļas pilnvērtīgai publiskās ārtelpas attīstībai, piemēram, jahtu, kuteru un maršrutu kuģīšu piestātnes, pludmales zonas, panorāmas rata, bērnu aktīvo atrakciju parka, strūklaku un skulptūru dārzu, brīvdabas estrādes, zvejnieku ekspozīcijas, kā arī velosipēdu un pastaigu celiņu izveidei, ziemā - slidotavu un distanču slēpošanas trases izveidei," teikts uzņēmuma paskaidrojumā.

Jautājumu par lokālplānojuma izstrādes uzsākšanu rīt, 11.jūnijā, skatīs Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejā.

Rīga, 10.jūn., LETA.
Foto:Stock.XCHING
 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

RNP: Sadzīviski negadījumi nedrīkst kļūt par ikdienu

Šajā nedēļā notikušais negadījums, kas saistīts ar nepilnīgu lifta darbību, kas notika vienā no Kurzemes prospekta deviņu stāvu ēkām, nekavējoties piesaistīja ne tikai operatīvo dienestu tūlītēju reakciju, bet arī ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) uzmanību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu