Lieliska iespēja izmantot ESF līdzekļus un ieguldīt darbinieku apmācībā!

Lieliska iespēja izmantot ESF līdzekļus un ieguldīt darbinieku apmācībā!
Straujiem soļiem un mainīgiem laika apstākļiem ir sācies jaunais – 2015. – gads. Tikpat strauji, bet nemainīgi turpinās jau septembrī uzsāktais projekts, kurā mācību centrs "BUTS" sadarbībā ar "MASOC" (Mašīnbūves un Metālapstrādes rūpniecības asociācija) un LIAA (Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra) projektā "Cilvēkresursi un nodarbinātība" apgūst ESF līdzekļus un izglīto speciālistus 46 izglītības programmās. Projekts tiek realizēts Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās. 
 
Iesaistoties šajā projektā, atkarībā no uzņēmumā nodarbināto darbinieku skaita, komersants saņem 60–80% no ieguldītā finansējuma apmācību veikšanai. Attiecīgi mikro un mazie komersanti (līdz 50 darbiniekiem) projekta ietvaros atgūst 80% finansējuma, vidējie komersanti (līdz 250 darbiniekiem) – 70%, bet lielie komersanti (virs 250 darbiniekiem) –  60%. Projekta prakses primārais mērķis ir veicināt investīcijas cilvēkresursos, nodrošinot pieejamā darbaspēka kvalifikācijas celšanu, sekmējot darba ražīgumu, veicinot darba tirgus un komercdarbības attīstību, ceļot ekonomikas konkurētspēju.

Projektā iesaistītie partneri ir saimnieciskās darbības veicēji – komersanti (privātie uzņēmumi), kas nepārstāv tādas nozares kā: ieroču, tabakas ražošana un tirdzniecība; azartspēles un derības; operācijas ar nekustamo īpašumu; tirdzniecība; apdrošināšana, finanšu starpniecība un banku pakalpojumi; transportlīdzekļu mašīnu un iekārtu, individuālās lietošanas priekšmetu, sadzīves aparatūras un iekārtu izmantošana. Vērā ņemams arī ir fakts, ka projektā var iesaistīties arī ārpus asociācijas darbojošies uzņēmumi.
 
Sākot no septembra mēneša, Rīgā izglītotas vairāk nekā 30 mācību grupas, projektā iesaistoties  tādiem uzņēmumiem kā SIA "Arčers", Ceļu būves firma SIA "Binders", A/S "Putnu fabrika Ķekava", SIA "L.E.O.", SIA "RBSSKALS Serviss", SIA "RBSSKALS Būvniecība", SIA "Newcom", SIA "Pirtel", SIA "OVI", SIA "Filter", SIA "Selva Būve", SIA "RECK" u.c. Jānorāda, ka iespēju izmantojuši vairāk nekā 70 gan lielu, gan vidēju, gan mikro un mazo uzņēmumu. 
 
Lielākais vairums projektā piedāvāto programmu ietilpst reglamentēto sfēru nozarē. Līdz šim komersantu vidū lielāko atsaucību iemantojušas tādas izglītības programmas kā "Darba aizsardzības pamatlīmeņa zināšanu izglītības programma", "Pamatlīmeņa zināšanu programma par objekta ugunsdrošību atbildīgajiem darbiniekiem", "Civilā aizsardzība", "Ugunsdrošība", "Autokrāvēja vai elektrokrāvēja vadītājs", "Hidromanipulatora operators", "Spiedieniekārtu operators", "Elektrodrošības apmācība (A. B, Bz, C, Cz drošības grupa)", "Darbs augstumā", "Stropētājs", "Tilta un buka celtņa operators", "Atbildīgais speciālists par katliekārtām vai Atbildīgais speciālists par spiedieniekārtām un to kompleksiem". Jānorāda, ka projekta ietvaros vairākās no īstenotajām mācībām iespējama arīdzan atkārtota atestācija.

Papildus iepriekš minētajām izglītības programmām īstenotas mācības rokas lokmetināšanas (MMA), lokmetināšanas MIG, MAG, TIG tehnoloģijās. Ievērojams komersantu skaits izmantojoši iespēju saņemt praktiskas apmācības ugunsgrēku dzēšanā, inscenējot rīcību ārkārtas situācijās, kā arī lielu atsaucību guvis "Elektriķu prasmju paaugstināšanas kurss", kurš tiek īstenots mācību centra "BUTS" elektronodaļas modernajā apmācību kabinetā, aprīkotā ar jaunākajiem "Schneider electric" elektroinstalācijas izstrādājumiem un to risinājumiem.
 
Apgūtās zināšanas nodrošina labāku darba kvalitāti, drošāku darba vidi, kā arī veicina darba produktivitāti, ietaupot laika un finansiālos resursus. Attiecīgi izvēlētajai un apgūtajai izglītības programmai, uzņēmuma darbinieks mācību noslēgumā saņem apliecinošu dokumentu.
 
Nelaidiet garām arī savu iespēju un sazinieties ar mums, jo konkrētais projekts tiks īstenots tikai līdz šā gada maijam.

KONTAKTI:
SIA "BUTS"
Direktora vietnieks: Mārtiņš Segliņš
Tālrunis +371 27898018
E-pasts: martins.seglins@buts.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.

Aktualitātes

Saistībā ar nelaimes gadījumu Smilšu ielā 1 VNĪ valdes locekle atkāpjas no pienākumu pildīšanas

Saistībā ar nelaimes gadījumu Smilšu ielā 1 VNĪ valdes locekle atkāpjas no pienākumu pildīšanas

"Esmu gatava atkāpties no valdes locekļu amata pienākumu pildīšanas, uzņemoties morālu atbildību par notikušo Smilšu ielā 1. Uzskatu, ka šāds lēmums ir svarīgs gan VNĪ reputācijai, gan tālākai uzņēmuma attīstībai un akcentēs darba drošības jautājumus būvniecības nozarē un sabiedrībā kopumā," informē VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) valdes locekle Kitija Gruškevica.

Uzņēmējs runā