Lietderīga iekšējās palodzes izmantošana
Palodze kā soliņš
Izveidot no palodzes soliņu ir lielisks variants mājās un dzīvokļos, kur logi aizņem lielāko sienas daļu. Gadījumā, ja krēslu vai taburešu vidējais augstums (no grīdas) ir 46 cm, un arī logi sākas apmēram šāda augstumā ir vērts palodzi izmantot kā sēdmēbeli.
Lai šāds sols būtu pietiekami ērts, nepieciešams izvēlēties pareizu palodzes materiālu un dziļumu. Vislabāk izvēlēties dabīgo koku un dziļumu ne mazāku par 30 cm. Lai būtu ērtāk, var uzlikt mīkstus spilvenus vai nelielu matraci, tāpat palodze var būt arī polsterēta.
Papildus galda virsa
Šāds variants ļoti labi noder virtuvē. Galvenā prasība – augstums. Tam jābūt apmēram 83 – 93 cm. Palodzi var izmantot kā galdu vai arī iemontēt tajā izlietni. Lai izveidotu tādu papildus virsu, palodzes izveidē izmanto dabīgo un mākslīgo akmeni, kā arī kompozītmateriālu.
Mazais birojs jeb jaunais darba galds
Gadījumā, ja ir mazs dzīvoklis vai neliela māja, šāds variants lieti noder. No palodzes izveidotais darba galds ievērojami ietaupīs vietu. Lai būtu komforti darboties, palodzes augstumam jābūt 75 cm. Ja plānots izvietot datoru (monitoru, klaviatūru), lampu un grāmatas, palodzes dziļums nedrīkst būt mazāks par 50 cm.
Tahta vai gulta
Uz šādas neparastas tahtas vai gultas atpūsties ir ļoti ērti. Jau sākotnēji palodzi jāveido platāku un jāiekārto tā, lai būtu mīksti sēdēt vai gulēt. Jāteic, ka tā ir ļoti ērta vieta grāmatu lasīšanai, vienlaicīgi veroties logā.
Papildus kumode vai plaukti
Palodzei jābūt ne mazāk kā 30 cm dziļai. Tiek nodrošināta vieta kumodes izvietošanai zem palodzes. Šādu variantu var apvienot ar palodzi – tahtu.
Jebkurš no iepriekšminētajiem palodzes izmantošanas variantiem istabas interjeru var padarīt oriģinālu un neatkārtojamu. Jāsaka, ka šādi izmantot palodzi savā istabā ļoti patīk bērniem un jauniešiem, viņi cenšas radīt speciāli sev paredzētu mājīgu "stūrīti" visā lielajā mājā.
Foto: wickerfurniture/flickr.com