Lietotas mēbeles: kas ir jāzina pirms to iegādes?
Lietotu mēbeļu iegādei ir daudz priekšrocību – tādā veidā var ietaupīt naudu, atrast unikālus dizaina objektus, kā arī mazināt kaitējumu videi. Pērkot lietotas mēbeles, tu samazini pieprasījumu pēc izejmateriāliem, iepakojuma, nav arī vajadzības lieki patērēt enerģiju ražošanā.
Šādas mēbeles var palīdzēt tev personalizēt savu mājokli – antīkiem un iepriekš lietotiem objektiem ir savs unikāls raksturs un vēsture. Tomēr, ja tu esi iesācējs lietotu preču iegādē, varētu būt sarežģīti saprast, ar ko sākt un kā pareizi izvēlēties mēbeles, kas kalpos gadiem ilgi.
Piedāvājam padomus, kas palīdzēs iegādāties iespējami labākās lietotās mēbeles.
1. Zini mērus
Tas ir pirmais un svarīgākais solis. Iegādājoties lietotas preces, tās nav iespējams atgriezt atpakaļ, tādēļ nepareiza izmēra mēbeles būs lieka naudas izmešana, jo pielietot tās tāpat nevarēsi.
Vispirms izmēri istabu, kurā paredzēts novietot mēbeli. Dodoties uz lietoto preču veikalu vai tirdziņu, ņem līdzi mērlenti un, vēlams, arī istabas attēlu, lai tu uzreiz varētu iztēloties, vai jaunais objekts iederēsies interjerā. Neaizmirsti izmērīt arī durvju platumu, lai mēbeli varētu ērti ienest telpā.
2. Izmēģini noskatīto mēbeli
Atver skapīša durtiņas, apsēdies uz krēsla vai dīvāna. Tā tu varēsi fiksēt iespējamos bojājumus. Ja bojājumi nav lieli, objektīvi izvērtē savas spējas tos labot, kā arī to veikšanai nepieciešamās izmaksas.
3. Pārbaudi, vai mēbelei nav kādas smakas
Iepriekš lietotas mēbeles var būt piesūkušās ar smakām. Dažas no tām var izvēdināties, bet, piemēram, cigarešu smaka paliks uz ilgu laiku. Protams, auduma apdari iespējams nomainīt, taču smaka var būs iesūkusies arī pildījumā.
4. Izvairies no nelabojamiem defektiem
Koka mēbeles, kuras skārušas ūdens izraisīti bojājumi (visbiežāk tās sākušas pūt) vai deguma paliekas, būs gandrīz neiespējami labot.
Izvēloties atpūtas krēslu vai dīvānu, pārbaudi, vai to pildījums joprojām ir labā formā, jo tas nodrošinās komfortablu sēdēšanu.
5. Esi uzmanīgs ar matračiem
Lietotos matračos var būt baktērijas un blaktis, tādēļ apdomā labi, vai to iegādāties.
Ja nepieciešams, vari veikt pārbaudi. Paņem līdzi baltu lapu, plastikāta karti un palielināmo stiklu. Noliec lapu zem mēbeles. Ar kartīti pārbrauc pāri virsmai, to nedaudz paskrāpējot. Izmanto palielināmo stiklu, lai pārbaudītu, vai uz lapas ir uzkrituši kukaiņi.
6. Pievērs uzmanību materiālam
Ja vēlies koka mēbeles, izvēlies cietkoksnes variantus – mēbeles no ozola vai kļavas. Izvairies no mīkstākiem koka veidiem, piemēram, priedes.
Pieņemts uzskatīt, ka vislabāk iegādāties tieši koka mēbeles, taču arī lietotām finiera un lamināta mēbelēm nav ne vainas. Galvenais pārbaudi, vai finieris cieši turas pie koksnes plātnes vai pamatnes materiāla, pie kura tas ir piestiprināts. Lamināts bieži vien pat ir izturīgāks par koku.
7. Pievērs uzmanību stiprinājuma veidam
"Bezdelīgas astes" savienojums ir lieliskas kvalitātes pazīme, savukārt naglas signalizē par mazāk izturīgu uzbūvi.
Nav ieteicams izvēlēties mēbeles, kuras ir pašrocīgi montētas. Bieži vien šādos gadījumos nav saglabājušās to oriģinālās detaļas, kas mazina to izturību.