Lodžijas un balkona siltināšana
Nopietna siltināšana paredz rūpīgu pieeju – jebkura sprauga garantē caurvēju, aukstās vietās veidosies kondensāts, izolācija uzsūks mitrumu, pārklāsies ar sēnīti un kļūs nelietojama. Tas viss var notikt, ja nevērīgi tiek veikti izolācijas darbi.
Balkona nožogojuma siltumizolācijas konstrukcija ir līdzīga karkasa ēku sienu uzbūvei.
* Balkona nožogojuma iekšējo virsmu parklāj ar mitrumizolācijas kārtu. Parasti tas ir ruberoīds vai ar līmlenti savienota polietilēna plēve. Pēc tam ar enkurdībeļiem stiprina latojumu, kas sastāv no koka brusām pārklātām ar antiseptiķi.
* Starp brusām iestrādā cieto minerālvati un liek putupolistirola plātnes. Pēc tam montē tvaika izolāciju un papildu latojumu, kura biezumam jābūt ne mazākam par 1,5 cm. Tad uzstāda dekoratīvo apdari – laminētos vai plastikāta paneļus, koka apdares dēlīšus vai vinila saidingu.
* Tādā pašā veidā siltina griestus un sānu sienas, ja tādas ir. Jāatcerās, ka no kaimiņu lodžiju aukstajām sienām jūs atdala vienīgi plāns panelis ar labu siltumvadītspēju. Ziemā panelis salst cauri arī no sāna – ne mazāk kā pusmetru.
* Lielisks materiāls iekšējai izolācijai ir putu polietilēns: tas apvieno sevī mitruma un tvaika izolācijas īpašības, kā arī labs siltumizolācijas vajadzībām. Labāk izmantot polietilēnu, kas pārklāts ar folliju, jo tā, pateicoties siltumstarojuma atspīdumam, pēc būtības ir minerālvates 5 cm biezās kārtas analogs. Putu polietilēns ir elastīgs, maz sver, nepūst un neuzsūc mitrumu – tas ir optimāls materiāls kompleksai lodžijas vai balkona siltumizolācijai.
* Putu polietilēna iestrādi karkasā veic virs minerālvates vai putupolistirola plātnēm, to stiprina ar celtniecības līmi vai izmantojot stepleri. Ļoti svarīgi ir rūpīgi apstrādāt savienojumus: tos jāstiprina ar speciālo līmlenti vai folliju. Pirms linoleja ieklāšanas betona pārsegumu pārklāj ar mitrumizolācijas plēvi vai ruberoīdu, līmējot materiāla gabalus kopā ar bituma mastiku.
* Izolācijas plēves malas nedaudz jāuzklāj uz sienām.
* Pēc tam, izmantojot līmeņrādi, uzstāda ar antiseptiķi pārklātas lāgas, starp kurām liek minerālvates vai putupolistirola plātnes.
* Virs lāgām ieklāj spundētus grīdas dēļus, uz kuriem uzliek kokšķiedru plātni vai finieri virsmas izlīdzināšanai. Virsma tiek slīpēta, plātņu savienojumus špaktelē, un tad jau ieklāj linoleju. Zem keramisko flīžu grīdas seguma virs siltumizolācijas un mitrumizolācijas slāņa ierīko "peldošo" izlīdzinošo slāni. Šis slānis ir diezgan smags, tāpēc to ieteicams izmantot tikai lodžiju grīdu izlīdzināšanai, balkoniem nav vēlams.
Lai izveidotu kārtīgi nosiltinātu lodžiju, tajā var izbūvēt apkures sistēmu. Vispiemērotāka no tehniskā viedokļa ir elektriskā apkure. Vislabāk – siltās grīdas. Par tās cenu un ieklāšanas tehnoloģiju jājautā speciālistiem.
Vēl būtu daži brīdinājumi. Galvenā grūtība lodžijas siltināšanas procesā ir tas, ka apkures radiatoru pārnešana uz lodžiju, kā arī siltās grīdas ar cauruļvadu ierīkošana var izjaukt apkures sistēmas līdzsvaru kāpņutelpā. Tāpēc, plānojot tāda veida darbus, ieteicams vērsties pie speciālistiem.
Foto: Stock.XCHNG.