abc.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi22601
Nozares raksti1028
Ekspertu atbildes2576
Logi un drošība : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Logi un drošība

Logi un drošība

Katram logam ir divas puses – ārpuse un iekšpuse. Nepārprotami, logs vai balkonu durvis ir ēkas drošības elements. Logu konstrukcijas drošību pret ielaušanos raksturo pretielaušanās klases. Tā ir viena no logu standartā EN 14351 klasificētām īpašībām, un pasūtītājam pietiktu vien norādīt, kāda drošības klase logiem nepieciešama – RC 1 līdz RC ...X. Augstākās drošības klases logiem tas nozīmē aprīkojumu ar īpaši drošu, ielīmētu stiklojumu, speciālām noslēgmehānisma detaļām ar aizsardzību pret izlaušanu un citiem specifiskiem logu uzlabojumiem. Tādus logus ļaundaris ar saviem instrumentiem nevar vienkārši atlauzt, stiklu – izsist, vērtni – izspiest.


Jo logs vieglāk pieejams no ielas, jo augstāka drošības klase rekomendējama. Vienlaikus gan jāņem vērā, ka katram drošības pasākumam ir sava cena, un tie ne vienmēr ir iespējami, vienlaicīgi saglabājot logu labās īpašības, kā, piemēram, siltumizolāciju vai uzlabotu skaņas izolāciju. Katrā ziņā par loga konstrukcijas drošību jāvienojas jau tā pasūtīšanas procesā ar ražotāju. Vienkāršākie pasākumi logu drošībai – pretielaušanās furnitūra, bloķējoši rokturi, rokturi ar atslēgām, drošības stiklojumi utt. 

Laba alternatīva – logu aktīvā drošība. REHAU piedāvājumā ir SmartGuard jeb viedais sargs. Tā ir maza bezvadu ierīce, ko gandrīz nemanāmi iebūvē REHAU loga aplodas augšējā malā*. SmartGuard brīdina ikvienu, kas pārāk tuvu pienācis pie loga, – sākumā ar gaismas diodes signālu, tad arī īsiem skaņas signāliem un, ja ļaundaris nerimstas un sāk tricināt logu, SmartGuard modulis uzsāk skaļu trauksmes signālu (noskaties skaidrojošu video par SmartGuard darbību). Parasti šādā gadījumā ļaundarim vajadzētu ņemt kājas pār pleciem. 


SmartGuard sistēma ir pieejama vairākās komplektācijās. Pakāpe “+” ir logu signalizācijas moduļu sasaiste ar iekšējo sirēnu. Tad signalizāciju var ieslēgt/izslēgt ar pulti, un iekšējās sirēnas spalgais trauksmes signāls būs skaļi dzirdams visā mājā. Pie šādas iekšējās sirēnas var pievienot līdz pat 20 logu SmartGuard moduļiem vai kādas citas savietojamas bezvadu ierīces, kā, piemēram, plūdu ūdens līmeņa signalizatoru u.c. 

Pilnībā vieds risinājums ir SmartGuard sistēma ar mājas centrāli “Connect” – tā var vadīt daudzus citus ēkas viedos elementus. Piemēram, SmartGuard modulis, saņēmis trauksmes pazīmi no loga, var iedarbināt visu, ko vien ieprogrammējat – ieslēgt gaismu, nolaist žalūzijas, atsūtīt SMS. Iespējas ir ļoti plašas.  


Iepazīsti SmartGuard: https://www.rehau.com/lv-lv/preventiva-pretielausanas-aizsardziba

Logu drošība no iekšpuses. Tā ir nevis lietu, mantu drošība, bet veselības un pat dzīvības cena. 

Drošs stiklojums tiek rekomendēts, ja tas atrodas zemāk par 80cm no grīdas un var tikt nejauši izsists ar kāju vai, piemēram, krēslu. Pavērojiet kāpņu telpas, stiklojums bieži vien ir līdz grīdai. Ja gadītos uz kāpnēm paklupt, var izkrist cauri stikliem, un tas jau būtu pavisam bēdīgi. Arī publiskās vietās, skolās, bērnudārzos gaiteņu durvis, starpsienas ar parastu stiklojumu ir vietas ar paaugstinātu risku. Te noteikti būtu jāparedz un jālieto stikli ar paaugstinātu drošību, līmēti vai rūdīti. Tad, stiklam plīstot, nav bīstamu lausku, un vienīgā trauma būs zilums. 


Drošība bērniem. Te pieejami īpaši logu rokturi, kuru atvēršanai nepieciešamas abas loga lietotāja rokas – ar vienu roku jāatbloķē fiksatori, ar otru var pagriezt loga rokturi. Vācijā šādus logu rokturus sauc par KISI (Kindersicherheit jeb bērnu drošības) rokturiem. Tad bērni ir drošībā un nevar paši patvaļīgi atvērt logu.


Logi līdz grīdai, bet balkonu nav. Tad drošs risinājums ir tikai viens – franču balkoni vai barjeras pie logiem. Mūdienās tādi arvien biežāk parādās jaunajos projektos. REHAU piedāvā pilnībā saskaņotu risinājumu franču balkoniem – SkyForce. Šajā risinājumā aprēķināta un pārbaudīta katra skrūve un profils, kas izmantots. REHAU SkyForce barjera tiešām ir droša, jo testēta kopā ar logiem un iebūvi Vācijā. Neuzkrītošs dizains, gandrīz nemanāms norobežojums no stikla. Ar REHAU SkyForce būvniekam un pasūtītājam vairs nav jāmeklē atsevišķas komponentes, jāsaskaņo vairāku uzņēmumu risinājumi un jāmeklē apliecinājumi konstrukcijas drošībai. Izvēlies REHAU logus, un ar tiem būs pieejami arī elegantie, drošie franču balkoni SkyForce. Bez kompromisiem siltumā, dizainā, gaismā.

https://www.rehau.com/lv-lv/skyforce  

Esi loga drošajā pusē! (Pie REHAU loga 😉) 

https://www.rehau.com/lv-lv/logi

 

* SmartGuard ierīce piemērota REHAU SYNEGO un GENEO logu sistēmām.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Ūdens sūkņi – no "Akvedukta"

Ūdens sūkņi – no

"Akvedukts" vairāk nekā 25 gadu garumā piedāvā dažāda lietojuma ūdens sūkņus. "Akvedukta" speciālisti jums palīdzēs izvērtēt un ieteiks labāko − vai tas būtu sūknis ūdensapgādei, iegremdējamais sūknis drenāžai vai kanalizācijai vai cirkulācijas sūknis apkures sistēmai. 

Aktuālie piedāvājumi

Energoefektīvas koka karkasa mājas

Energoefektīvas koka karkasa mājas

JK Būve piedāvā koka karkasu māju būvniecību ar pilnu apdari. Vairāk nekā 15 gadu pieredze būvniecībā. Strādājot skandināvu valstīs, iegūtā pieredze ļauj veikt karkasa māju būvniecību pēc augstākajiem standartiem.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Reaton" vannas istabas būvniecība: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veidojot savas vannas istabas stilu, jāpievērš uzmanība tās funkcionalitātei un dizainam, jo, iespējams, ka tieši šī telpa kļūs par tavu miera ostu un pozitīvās enerģijas avotu. "Reaton" īstenos tavas ieceres atbilstoši jaunākajām interjera dizaina un stila tendencēm.