abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi24922
Nozares raksti1136
Ekspertu atbildes3041
Maijā ekspluatācijā nodoti divi ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu posmi Jūrmalā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Maijā ekspluatācijā nodoti divi ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu posmi Jūrmalā

Maijā ekspluatācijā nodoti divi ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu posmi Jūrmalā

Šī gada maijā pabeigti un ekspluatācijā nodoti ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu izbūves darbi Jūrmalas pilsētā posmā Buļļuciems – Bulduri, kā arī Dzintaros un Majoros.

Posmā Buļļuciems – Bulduri ir izbūvēts ūdensapgādes tīkls 6,8 kilometru garumā ar pievienojumiem 202 patērētājiem, kā arī kanalizācijas tīkls 10 kilometru kopgarumā ar pievadiem 271 patērētājam. Vides infrastruktūras būvdarbus saskaņā ar SIA "Jūrmalas ūdens" pasūtījumu veica pilnsabiedrības "RERE Vide 1" speciālisti.

Modernizācijas darbos šajā posmā uzbūvētas arī divas sūkņu stacijas un veikta izbūvētās sadzīves kanalizācijas pārsūknēšanas stacijas vadības sistēmas integrācija ar esošo Jūrmalas ūdens vadības sistēmu, kā arī pārbūvēti ārējie gāzes sadales tīkli un elektroapgādes un sakaru tīkli. Tāpat veikta arī brauktuvju atjaunošana, izveidojot uz ielām jaunu asfaltbetona segumu un grants segumu, izbūvēti divi ātrumvaļņi Viestura ielā. Projekta ietvaros veikti arī zālāja atjaunošanas un betona bruģakmens ieklāšanas darbi.

Savukārt Dzintaros un Majoros būvdarbi veikti divos objektos, paplašinot ūdensapgādes ārējos sadalošos tīklus turpat 16 kilometru garumā un ārējos sadalošos kanalizācijas tīklus gandrīz 15 kilomentru garumā. Izbūvēta arī lietus kanalizācija, veikta gāzes apgādes tīklu pārbūve un elektroapgādes un elektronisko sakaru tīklu izbūve. Arī šajā posmā veikti ceļu seguma atjaunošanas darbi, ieklājot gan asfaltbetona, gan grants segumu, un izveidojot zaļo zonu.

Banner 280x280 Banner 280x280

 

Darbu rezultātā Dzintaros ir uzbūvēta kanalizācijas sūkņu stacija, integrējot jaunās pārsūknēšanas stacijas vadības sistēmu jau esošajā Jūrmalas ūdens ūdenssaimniecības sistēmā. Šajā objektā dzelzceļa šķērsojuma divās vietās tika izbūvēta pašteces kanalizācijas tīklu aizargčaula, izmantojot mikrotunelēšanas metodi.

Būvdarbi abos posmos ilga turpat divus gadus, sagādājot izmaiņas ikdienas maršrutos apkārtējiem iedzīvotājiem. Tomēr videi draudzīgais risinājums un modernizācija ir ilglaicīgs ieguvums.

Darbu noslēgumā SIA RERE Vide valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Voropajevs izsaka pateicību ikvienam iedzīvotājam par pacietību un sapratni: ie īstenotie infrastruktūras projekti ir papildinājums un turpinājums modernizācijas darbiem, kādus esam veikuši arī citos posmos Jūrmalas pilsētā. Mūsu izbūvētā sistēma ir ilgtermiņa ieguldījums ūdenssaimniecības sakārtošanā."

SIA Jūrmalas ūdens” projekta ieviešanas vienības vadītājs Aivars Kamarūts atzīmē: "Ceļu pārbūve vienmēr būs saistīta ar dažādiem ierobežojumiemu un izmaiņām, tāpēc paldies jūrmalniekiem par  sadzīvošanu ar šīm īslaicīgajām neērtībām. Šodien varu pateikties arī būvniekam par izpildītajiem darbiem augstā kvalitātē un ieinteresētību rast labākos risinājumus. Ūdenssaimniecības tīklu izbūve ir veikta līdz nekustamo īpašumu robežai, tāpēc aicinu iedzīvotājus aktīvi izmantot iespēju pieslēgties centralizētajiem tīkliem un aizmirst neērtības ar regulāro kanalizācijas bedru izvešanu."

Darbi veikti saskaņā ar starptautiski atzītu būvniecības praksi un Starptautiskās Inženierkonsultantu federācijas jeb FIDIC (International Federation of Consulting Engineers) būvniecības darbu līguma noteikumiem. Būvniecības ierosinātājs ir SIA “Jūrmalas ūdens”, būvprojekta izstrādātājs, būvuzraugs SIA "Firma L4", galvenais būvdarbu veicējs – pilnsabiedrība “RERE Vide 1”. Posma Buļļuciems – Bulduri  līgumcenu veido 3 603 302,28 eiro pirms PVN, bet Dzintaros un Majoros jaunā infrastruktūra izbūvēta par 7 085 057,10 eiro pirms PVN. Būvdarbu līgumus abos posmos SIA "Jūrmalas ūdens" īstenojis Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Jūrmalas Ūdenssaimniecības attīstība. IV kārta" ietvaros.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.