abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23214
Nozares raksti1089
Ekspertu atbildes2601
Mājas darbi, kas jāpaveic līdz Ziemassvētkiem: Iesaka speciāliste : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Mājas darbi, kas jāpaveic līdz Ziemassvētkiem: Iesaka speciāliste

Mājas darbi, kas jāpaveic līdz Ziemassvētkiem: Iesaka speciāliste

Kuram gan negribas gada skaistākos svētkus nosvinēt omulīgā, sakoptā mājoklī! Tāpēc jau tagad ir vērts sākt plānot lielo uzkopšanu, lai visus darbus neatliktu uz pēdējo brīdi un pirmssvētku laiku varētu veltīt patīkamākām nodarbēm. Visi mājas darbi nebūt nav jāveic vienatnē – gan ar ģimenes locekļu, gan viedierīču palīdzību gatavošanās svētkiem būs daudz vieglāka un patīkamāka. “Kesko Senukai Latvia” mārketinga vadītāja Marija Jakovļeva dalās padomos, kā neaizmirst nevienu mājas stūrīti un ietaupīt laiku saimniekojot.

10 dienas līdz Ziemassvētkiem

Foto: Freepik.com/ marymarkevich

Gatavojoties svētkiem, viens no svarīgākajiem lēmumiem ir īstās vietas atrašana svētku galvenajiem atribūtiem – eglītei un dažādiem rotājumiem. Šī telpa savlaicīgi jāsapoš, sevišķi tad, ja eglīti iegādājies vairākas nedēļas pirms svētkiem. Sakārto istabu, izsūc grīdu, noslauki putekļus, noglabā rudenim raksturīgos dekorus, atrodi un pārskati Ziemassvētku rotājumus, eglīšu mantiņas un spuldzītes.

Tāpat ieteicams izveidot darāmo darbu sarakstu, lai izvairītos no stresa, ko rada laika trūkums un pēdējā brīdī piemirsti darbiņi.

Padoms. Ja tavā saimniecībā nav visu nepieciešamo tīrīšanas un uzkopšanas rīku, iedvesma tīrīšanas darbiem var ātri pagaist. Tāpēc, tuvojoties svētkiem, ieteicams pārskatīt savu arsenālu un papildināt to ar trūkstošajiem instrumentiem.

Ietaupi laiku: Ziemassvētku eglīšu skuju slaucīšana, grīdas sūkšana un mazgāšana aizņem krietni vairāk nekā 10 minūtes. Robotizēts putekļu sūcējs palīdzēs brīvi uzelpot un izbaudīt pirmssvētku noskaņu, nododoties rotājumu un dāvanu sagatavošanai.

Piecas dienas līdz Ziemassvētkiem

Foto: Freepik.com/ pvproductions

Ir pienācis laiks saplānot svētku ēdienkarti un sagatavot virtuvi grandioziem kulinārijas sasniegumiem! Iztīri ledusskapi, sakārto virtuves skapīšus, izšķiro pārtikas krājumus, noslauki putekļus no plauktiem un citām virsmām.

Sastādi Ziemassvētku pirkumu sarakstu. Jo agrāk sāksi plānot svētku maltīti, jo vieglāk izdosies visu laikus sagādāt. Iespējams, ir vērts atjaunot vai papildināt arī ēdiena gatavošanas aprīkojumu un varbūt iegādāties papildu virtuves tehniku, lai godam sagatavotos svētku vakaram.

Vienlaikus atceries arī par citām telpām mājās. Parūpējies par lampām – daudziem aizmirstas, ka arī uz tām krājas putekļi. Sapos logus: izmazgā aizkarus, notīri palodzes, kārtīgi noslauki stiklus, lai tie būtu tīri un spodri.

Padoms. Visu dienu veltīt uzkopšanai negribas nevienam, bet, ja katru dienu tam veltīsi 10 minūtes, māja visu laiku būs kārtīga un tik ļoti nenogursi. Svarīgi ir uzkopt vienu zonu vienlaikus – tā ātrāk redzēsi rezultātu un gūsi lielāku motivāciju.

Ietaupi laiku: mazgājot logus, izmanto logu mazgāšanas robotu, kas ne tikai ietaupīs laiku, bet arī viegli sasniegs attālākos loga stūrus, kur ar rokām grūti piekļūt. Un aizkarus var ātrāk izžāvēt ar žāvētāja palīdzību, lai istabā izžauta veļa netraucētu Ziemassvētku noskaņai.

Divas dienas līdz Ziemassvētkiem

Šis ir īstais brīdis, lai sakārtotu viesu istabu: uzklātu tīru gultas veļu un sagatavotu dvieļus, sakārtotu skapjus, izsūktu un noslaucītu putekļus. Darbi jāplāno tā, lai svētku dienā atliktu paveikt tikai sīkumus, nevis lielāko daļu mājas uzkopšanas darbu.

Ieplāno pamatīgu vannasistabas tīrīšanu: notīri dušas stiklu, sienas un grīdas flīzes un spraugas starp tām, sakārto vannasistabas skapīšus, notīri spoguli, izmazgā vannas paklājiņu.

Neaizmirsti pievērst uzmanību arī virtuvei: rūpīgi iztīri cepeškrāsni un pārliecinies, ka tev ir pietiekami daudz trauku, galda piederumu, glāžu un krūzīšu svētku vakariņām. Nomazgā visu nepieciešamo un sagatavo lietošanai.

Padoms: atceries, ka ne visi mājsaimniecības darbi jāveic vienam cilvēkam – dalies šajos uzdevumos ar citiem ģimenes locekļiem. Kopā saimniekot ir jautrāk, un rezultātu sasniegsiet ātrāk!

Ietaupi laiku: retāk lietotos traukus un galda piederumus vajadzētu pirms lietošanas pārmazgāt, lai traipi un apsūbējušas virsmas nesabojātu maģisko vakaru. Lai ietaupītu vismaz stundu sava laika, uztici šo darbiņu trauku mazgājamajai mašīnai.

24 stundas līdz Ziemassvētkiem

Foto: Freepik.com/ freepik

Dienu pirms svētkiem mājai jāspīd no tīrības, lai atliktu paveikt tikai pēdējos sīkumus: izsūkt dzīvojamās istabas grīdu, noslaucīt putekļus, salikt lietas savās vietās. Un, protams, saklāt svētku galdu!

Padoms: pēdējās dienās pirms svētkiem mēs steigā dažkārt aizmirstam Ziemassvētku būtību – pavadīt laiku kopā ar ģimeni, apstāties un izbaudīt kopā būšanas mirkļus. Tāpēc ir ļoti svarīgi laikus sagatavoties, jo svētku noskaņojums un prieks būs lielāks, ja jutīsies atpūties, aizmirstot par ikdienu un rūpēm.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Sfēriska karkasa koka ēkas

Sfēriska karkasa koka ēkas

SIA Latvian Eco House piedāvā sfēriska karkasa koka ēkas, kuras var izmantot kempinga, pirts, ziemas dārzu un citu ēku organizēšanai. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Fissman": Pielaiko telpu, māju, dārzu

Vai neesat apmeklējuši veikalu FISSMAN? Tad tagad ir īstais brīdis, jo FISSMAN sagatavojuši lieliskus pārsteigumus: Eco programmu. Nodod veikalā FISSMAN veco pannu vai katlu un pretī saņem 50% atlaidi jaunu iegādei. Svētkus gaidot, sagatavotas īpašas atlaides dažādiem produktiem līdz pat 50%.