abc.lv skaitļos

Lietotāji online25
Aktīvie uzņēmumi24923
Nozares raksti1136
Ekspertu atbildes3041
Mājas ofiss: Kā izveidot sev patīkamu un ērtu telpu, kur strādāt? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Mājas ofiss: Kā izveidot sev patīkamu un ērtu telpu, kur strādāt?

Mājas ofiss: Kā izveidot sev patīkamu un ērtu telpu, kur strādāt?
Foto: James Smith/flickr.com

Daudzi cilvēki ilgojas pēc tās īpašās telpas savās mājās, kur varētu koncentrēties un risināt darba uzdevumus, kas vienlaikus būtu ērta un estētiska un iekļautos mājokļa interjerā. Tas nozīmē, ka ideja par mājas ofisu un tā izveides realitāte var būt ļoti atšķirīga. Viens gan ir skaidrs: ja tev patīk telpa, kurā strādā, tas var būtiski palīdzēt izbaudīt darba procesu un uzlabot profesionālo sniegumu. Kā iekārtot mājas ofisu?

Organizēta un sakārtota vide

Nav nekāds noslēpums, ka mājas ofisā var ieviesties nekārtība – turklāt ļoti ātri. Ir pieejamas ļoti daudzas lieliskas iespējas, kas palīdzēs organizēt darba telpu un uzturēt to kārtībā. Tomēr, pirms sākt iegādāt atvilktņu organizētājus, mapju turētājus un kartotēkas, jāpārdomā, kas faktiski tiek organizēts. Ko var noglabāt citviet mājoklī? Ja tev jau ir ieradums skenēt čekus un glabāt failus digitāli, kāpēc pirkt atsevišķu dokumentu skapi? Atrodi vietu rakstāmpiederumiem, piezīmju blociņam un citiem aksesuāriem. Darbs vedīsies daudz efektīvāk, ja viss ir sakārtots un atrodas savās vietās, un nav jātērē laiks, meklējot nepieciešamo.

Domas lidojums

Pat pavisam nelielu, darbam atvēlētu telpu mājās var aprīkot ar atjautīgiem risinājumiem, tai skaitā dažādiem dekoriem un organizatoriskiem risinājumiem, lai veicinātu domas lidojumu un ideju ģenerēšanu. Var maksimāli palielināt savu darba telpu pa vertikāli, pie sienas piestiprinot mākslu, kas tev patīk (piemēram, gleznu vai fotogrāfijas), uzstādot atvērtā tipa plauktus vai nelielus skapīšus. Piepildi plauktus ar iedvesmojošām grāmatām, atvēli vietu kādam nelielam istabas augam vai personiskam, tuvam nieciņam; neaizmirsti, ka tas ir tavs mājas ofiss, vide, kurā tev jājūtas ērti.

Vadu mudžeklis?

Foto: James Smith/flickr.com

Mūsdienu digitālajā laikmetā viena no vislabākajām un reizē vissliktākajām lietām birojos ir tehnika. Iespējams, darba veikšanai tev ir nepieciešams ne tikai dators, bet arī printeris, galda lampa, vairāki monitori, taču tas nenozīmē, ka visu dienu jāskatās uz elektrības vadu un kabeļu mudžekli. Ir iespējams veikt dažas darbības, lai mājas ofisa organizēto vidi neizjauktu visur esoši vadi. Var, piemēram, izmantot bezvadu perifērās ierīces: peles, klaviatūras, austiņas, un citas. Ļoti vienkāršs veids, kā vadus noslēpt, ir izmantojot dažādus citus interjera elementus vai lietas, piemēram, grāmatas.

Lielākajai daļai pagarinātāju aizmugurē ir caurumi, lai tos varētu pakārt pie sienas – un ne tikai. Piemēram, pagarinātāju var piestiprināt pie darbagalda vai televizora galiņa pamatnes (ja tam ir kājas), savukārt vadus savietot aiz plastmasas, metāla vai koka līstes. Tāpat, vadus slēpjot zem galda, var noderēt speciāla kaste-kanāls kabeļiem, kas ir stiprināma zem galda virsmas. Konstrukcija ļauj viegli piekļūt pie vadiem, kā arī nofiksēt kasti zem galda.

Lai top gaisma!

Biroji ir bēdīgi slaveni ar savu spēcīgo, auksto, sterilo un nereti – arī skaļo – apgaismojumu, ko izstaro dienasgaismas spuldzes. Cilvēks, strādājot ofisā, jau tā ļoti piepūlē savas acis, skatoties ekrānā lielāko dienas daļu. Nevajadzētu situāciju padarīt vēl sliktāku, ierobežojot apgaismojumu savā mājas ofisā. Ieteicams pēc iespējas vairāk izmantot dabisko gaismu, taču noteikti jānodrošina arī silts mākslīgais apgaismojums vietās, kur tā trūkst. Jāņem arī vērā, ka, jo tumšāka darba vide, jo miegaināks tu jutīsies un jo mazāk būs enerģijas darbam – it sevišķi gada tumšajā laikā.

Jūties kā mājās

Foto: James Smith/flickr.com

Tavs mājas ofiss galu galā ir tavas mājas vai dzīvokļa paplašinājums; tam vajadzētu izskatīties un justies kā vienam veselam ar pārējo interjeru. Iekārto darba vietu tajā pašā manierē, kā veidots dizains pārējā mājoklī, un iekļauj priekšmetus, kas tev patīk. Ja esi augu mīļotājs, arī mājas ofisā iekļauj zaļos toņus un izvieto sev apkārt telpaugus. Ja tev patīk hygge noskaņa, pārklāj savu biroja krēslu ar mīkstu un siltu pledu, un padari darba vidi mājīgu.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima atbalsta atvieglotu kārtību energoapgādes būvju būvniecībai

Saeima ceturtdien, 29. septembrī, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamu atzītu jaunu likumu, kas atvieglo kārtību energoapgādes būvju, tostarp vēja elektrostaciju, būvniecībai. Likums izstrādāts, lai sekmētu atjaunīgās enerģijas ražošanu, veicinātu enerģētisko drošību un neatkarību. 

Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Veikals-noliktava CITA SANTEHNIKA: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Jau vairāk nekā 28 gadus "Cita Santehnika" veiksmīgi darbojas santehnikas tirgū Latvijā. "Cita Santehnika" piedāvā plašu santehnikas, flīžu, instrumentu, vannas istabas mēbeļu sortimentu un visu nepieciešamo apkures sistēmu nomaiņai. Iegādājoties preces veikalā, saņemsi ne tikai kvalitatīvas preces, bet arī lielisku iespēju ietaupīt.