Mājas siltināšana no iekšpuses un siltināšanas materiāli – kas par to jāzina?
Siltināts mājoklis piedāvā virkni būtisku priekšrocību, sākot ar ievērojami patīkamāku mikroklimatu telpās ikvienā gadalaikā un beidzot ar īpašuma vērtības pieaugumu. Ļoti efektīva un plaši izplatīta ir siltināšana no ārpuses, taču attiecīgā opcija ne vienmēr ir iespējama. Lasiet un uzziniet, kad jūsu mājai, dzīvoklim vai citām telpām var noderēt siltināšana no iekšpuses un kādi siltināšanas materiāli šim darbam ir piemērotākie!
Kādos gadījumos veic mājokļa siltināšanu no iekšpuses?
Situācijas, kurās mājokli siltina no iekšpuses, var būt ļoti dažādas. Aplūkosim dažus no izplatītākajiem gadījumiem:
- nepieciešams siltināt jumtu un / vai bēniņus – šīs ēkas konstrukcijas iespējams siltināt tikai no iekšpuses;
- ēkai ir kultūrvēsturiska vērtība vai arī mājas fasāde nupat piedzīvojusi vizuālus uzlabojumus – sienu siltināšana no ārpuses pilnībā noslēpj tās pašreizējo fasādi, tāpēc kultūrvēsturiskām vai nupat remontētām mājām to praktiski neveic;
- daudzdzīvokļu māju īpašnieki nespēj vienoties par ēkas renovācijas darbiem – dzīvojot dzīvoklī, lēmumus par ēkas remontdarbiem pieņem visi dzīvokļu īpašnieki (vai mājas īpašnieks). Ja ēkas fasādi siltināt nav paredzēts, cita opcija kā tikai siltināšana no iekšpuses praktiski nepastāv.
Jāpiebilst, ka siltināšana no iekšpuses lielākoties nozīmē arī mazākas izmaksas, kas daudziem no mums nav mazsvarīgs faktors.
Kādi siltināšanas materiāli ir piemēroti ēku siltināšanai no iekšpuses?
Autors: Unsplash.com / Greg Rosenke
Siltumizolācijas materiāli ir ļoti daudzveidīgi, sākot ar putuplasta plāksnēm un beidzot ar keramzīta granulām. Siltinot mājokli gan no ārpuses, gan no iekšpuses, iecienīta izvēle ir tā dēvētā siltināšanas vate jeb minerālvate. To iedala divos veidos – stikla un akmens vatē. Kā jau iespējams spriest pēc nosaukumiem, akmens vate tiek ražota no akmeņiem, piemēram, dolomīta vai bazalta, bet stikla vate – no stikla un kvarca smiltīm.
To veiktspēja un īpašības mēdz būt visai līdzvērtīgas, tāpēc, izvēloties piemērotāko risinājumu, jāpievērš uzmanība konkrētajiem vates veidiem un to īpašībām.
Noskaidrojiet, kādam mērķim siltināšanas materiāli paredzēti (pieejamas, piemēram, plāksnes, kas domātas tieši skaņas izolācijai, nevis siltumizolācijai), kāda ir vates siltumvadītspēja un – galu galā – vai tā ir piemērota siltināšanai no iekšpuses. Attiecīgo informāciju atradīsiet produkta ražotāja mājaslapā, tehnisko datu lapā un ekspluatācijas īpašību deklarācijā.
Beramā vate – risinājums, kas piedāvā virkni priekšrocību
Ja ēku fasāžu siltināšanai no ārpuses parasti tiek izmantoti siltināšanas materiāli ruļļu vai plākšņu jeb lokšņu formā, iekšpusē vairākas priekšrocības sniedz beramā vate. Tai piemīt tādas pozitīvas īpašības kā:
- iespēja siltināt grūti pieejamas vietas, piemēram, bēniņus;
- ievērojami ātrāks siltināšanas process, it īpaši, ja beramās vates iestrāde tiek uzticēta profesionāļiem ar atbilstošu aprīkojumu;
- vienmērīgs siltumizolācijas slānis, jo nav salaiduma vietu un spraugu, turklāt noklātas tiek arī komunikācijas, jumta konstrukcijas, un citas neregulāras formas;
- zemākas izmaksas, jo vatei nav atgriezumu;
- materiāls ir viegls, tāpēc tā nogādāšana līdz telpām nav apgrūtinoša.
Vate siltināšanai atkarībā no tās ražotāja un modeļa piedāvā vēl virkni plusu. Piemēram, ISOVER beramā minerālvate ir nedegoša, tajā nedzīvo grauzēji, neiemetas puves un pelējums, kā arī tā praktiski nenosēžas.
Neatkarīgi no tā, vai jums nepieciešama vate jumta siltināšanai, plāksnes sienu siltumizolācijai, beramā minerālvate vai cita veida siltināšanas materiāli, meklējiet tos Buvserviss.lv internetveikalā! Tur jūs sagaida daudzveidīgs un kvalitatīvs preču klāsts, zinoši speciālisti, kā arī ļoti operatīva piegāde 1–2 dienu laikā no pasūtījuma noformēšanas.