Vieta darbam mājās
Sarežģītāk ir ar darba kabineta iekārtošanu dzīvoklī, kas lielā mērā atkarīgs no dzīvokļa izmēriem un plānojuma. Ja platība nepieļauj atsevišķa darba kabineta izveidošanu, var izlīdzēties arī ar darba zonu viesistabā vai guļamistabā. Lielākajai daļai garīgā darba veicēju pietiek ar darba zonu 1 kv.m. platībā, kur novietot mazu datorgaldiņu un krēslu. Nekādā veidā nenoniecinot darba zonu lietderību dzīvoklī, to tomēr nevar uzskatīt par darba kabinetu.
Telpā obligāti nepieciešams logs - parasti darbs kabinetā prasa garīgu piepūli, tāpēc telpu nepieciešams vēdināt. Kondicionētājs nespēs uzturēt darbam nepieciešamo gaisa svaigumu un mikroklimatu, turklāt logs dos kabinetam dabīgo apgaismojumu.
Ņemot vērā, ka kabinets parasti ir izteikti individuāla telpa, kas paredzēta vienam cilvēkam, tā var būtiski atšķirties no mājokļa kopējā interjera. Galvenais apstāklis, kas ņemams vērā, iekārtojot darba kabinetu, ir paša saimnieka ieradumi un vēlmes.
Darba galds
Īpaša vērība, izvēloties galdu, jāpievērš tā virsmai. Tai jābūt nodilumizturīgai un ideāli taisnai. Lai to panāktu, uz galda virsmas var uzklāt arī triecienizturīgu stiklu. Tiesa, jāņem vērā, ka stikls ir ciets materiāls, tāpēc uz tā nebūs ērti rakstīt ar roku. Pielāgojoties mūsdienu prasībām, kabineta klasisko darba galdu iespējams pielāgot arī datortehnikas vajadzībām. Zem galda virsmas var paredzēt plauktiņu procesoram, kā arī izvelkamu dēli klaviatūrai. Darba galds var tikt savienots arī ar mazāku galdiņu, uz kura novietot faksa aparātu, printeri, skeneri utt. Krēsls Kabineta krēslu vajadzētu piemeklēt individuāli, atbilstoši no saimnieka ķermeņa īpatnībām un vēlmēm. Svarīgi, lai krēsls būtu ergonomisks (regulējams augstums, elkoņu balsti, ērts muguras balsta izliekums utt.), kā arī labi iekļautos kabineta interjerā. Izvēloties krēslu, der zināt, ka izturīgākās biroja krēslu konstrukcijas ir no alumīnija un metāla. Savukārt, ja vēlaties papildus ērtības, pie krēsla der iegādāties arī mazāku pufiņu, uz kura atbalstīt kājas. Bibliotēka Klasiska darba kabineta sastāvdaļa ir bibliotēka. Pasūtot skapjus bibliotēkai, jāparedz, ka grāmatu skaits ar laiku palielināsies, tāpēc tā izmēri jāaprēķina ar perspektīvu. Tāpat skapī var iestrādāt plauktus CD, DVD disku glabāšanai. Ja grāmatu plaukti vai skapis tiks izvietoti gar sienām, tad netālu no galda būtu nepieciešams mazāks skapis, kur glabāt aktuālus dokumentus, izziņu literatūru, vārdnīcas. Ja vēlas visu turēt pārskatāmi pa rokai, noder plaukti vai plauktu sistēmas, kur var savietot visu, sākot no biroja mapēm un grāmatvedības dokumentiem, beidzot ar liela izmēra arhitektūras, modes un dizaina grāmatām. Kabineta skapjus var izmantot arī suvenīru kolekcijas (piemēram, auto modelīšu, pīpju) izvietošanai. Gaisma Daudz strādājot ar datoru un tekstiem, nedrīkst aizmirst arī par redzi. Lai saudzētu savas acis, darba telpā nepieciešams pietiekams apgaismojums – tāds, kas ir vistuvākais skaidras, gaišas un siltas dienas gaismai, kas netraucēti ieplūst pa logiem. Izvietojot gaismas ķermeņus, būtiski, lai tie pietiekami spilgti apgaismotu darba virsmu un neveidotu ēnas. Arī galda lampai jābūt ērtai un funkcionālai, lai būtu viegli pārvietojama un izlokāma. Atpūtas stūrītis Darba kabinetā der ierīkot arī atpūtas stūrīti, lai telpa neatgādinātu biroju, kā arī, lai saspringtā darba ritmā varētu ieturēt relaksējošu pauzi. Atpūtas stūrītis parasti sastāv no ērta dīvāna, galdiņa, televizora. Šo stūrīti var izmantot ne tikai saimnieka atpūtai, bet arī, lai sarunas ar klientiem raisītos draudzīgākas. Autors: Sandis Fatjanovs Konsultējis dizainers Nikolajs Bavarskis Foto no publicitātes {ABC_NEXT_ARTICLE ID=bernistaba TEXT=[Par bērnistabas iekārtošanu lasiet šeit!]} {ABC_NEXT_ARTICLE ID=vannasistaba_2 TEXT=[Par vannasistabas iekārtošanu lasiet šeit!]}