Mājokļa drošība

Mājokļa drošība

Pētot pēdējā laika policijas statistiku, var secināt, ka arvien vairāk pieaug zādzību gadījumi dzīvokļos un privātmājās. Viens no veidiem, kā pasargāt sevi un tuviniekus no šīm nepatīkamajām situācijām, ir aprīkot dzīvokli vai privātmāju ar apsardzes signalizācijas sistēmu. Protams, izšķiroties par šādu soli ir jārēķinās ar zināmiem izdevumiem. Jebkurā gadījumā kvalitatīvu pašu vienkāršāko apsardzes signalizācijas sistēmu bez 120 EUR neaprīkot. Ja vēlēsieties, lai Jūsu drošību papildus nodrošina arī kāds no licencētiem apsardzes uzņēmumiem, nāksies rēķināties ar vēl papildus izdevumiem no 10 līdz 20 EUR mēnesī. Tāpēc, pirms pieņemat šo nopietno lēmumu, jātiek skaidrībā, kāda līmeņa apsardzes sistēma Jums ir nepieciešama un cik tas varētu maksāt. Vislabāk, protams, ir vērsties kādā no licencētajiem apsardzes uzņēmumiem vai kāda sertificēta apsardzes sistēmu uzstādītāja, kas Jums veiks precīzus aprēķinus par konkrētā objekta izmaksām. Lai izvairītos no savstarpējiem pārpratumiem un atvieglotu savstarpējo komunikāciju ar darbu izpildītājiem, iepazīstināsim Jūs ar dažām lietām par apsardzes signalizācijas sistēmām. 

No kā sastāv apsardzes signalizācijas sistēmas pamata komplekts?
Apsardzes signalizācijas pamata komplekts parasti sastāv no kontroles paneļa (plates), transformatora, akumulatora, kastes, kur tas viss ir ievietots, vadības pults (tastatūras) vai breloka un vismaz viena detektora vai magnētiskā kontakta. Vadības pultis, detektori un magnētiskie kontakti var būt gan ar vadu savienojumu, gan bezvadu. Papildus šim komplektam var pievienot trauksmes sirēnu, iekšēju vai ārēju, trauksmes signāla raidītāja moduli, ja nepieciešams trauksmes signālu pārraidīt uz apsardzes uzņēmuma pulti vai saņemt trauksmes signālu mobilajā telefonā īsziņas veidā vai ar aplikācijas palīdzību.


Kādi ir apsardzes signalizācijas detektoru veidi?
Apsardzes signalizācijas sistēmām ir iespējams pieslēgt magnētisko kontaktu, infrasarkano kustības detektoru, mikroviļņu kustības detektoru, akustisko (stikla plīšanas vai vibro) detektorus, kombinētas darbības detektorus, kustības detektorus ar iemontētu video kameru. Ja nepieciešams papildus aizsargāt teritoriju, tādā veidā paaugstinot drošības līmeni, nepieciešams uzstādīt detektorus, kas paredzēti uzstādīšanai ārā, vai speciālus detektorus perimetra apsardzei. Papildus šiem apsardzes detektoriem pie apsardzes signalizācijas ir iespējams pieslēgt ugunsgrēka trauksmes signalizācijas detektorus, gāzes noplūdes detektorus, ūdens noplūdes detektorus. Ar mūsdienīgu un inovatīvu apsardzes signalizācijas sistēmu palīdzību var ieslēgt apkures katlu, atvērt iebraukšanas vai garāžas vārtus, ieslēgt vai izslēgt gaismu, aizvērt vai atvērt žalūzijas un veikt citu iekārtu vadību.

Kādi ir trauksmes pārraidīšanas veidi?
Apsardzes signalizācijas sistēma var pārraidīt trauksmes signālu par notikumu objektā šādos veidos:
lokāla trauksme – signalizācijas trauksmes signāls tiek nodots ar sirēnas, vadības pults vai breloka palīdzību. Šajā gadījumā jāpaļaujas, ka trauksmi kāds dzirdēs, un jāpaļaujas tikai uz paša, ģimenes locekļu vai labu kaimiņu iespējām un spējām;
attālināta trauksme lietotājam – signalizācijas trauksmes signāls tiek noraidīts attālināti ar GSM,GPRS vai IP moduļa palīdzību lietotājam SMS veidā vai ar aplikācijas palīdzību viedtālrunī vai planšetē. Ar aplikācijas palīdzību lietotājs var veikt visu apsardzes signalizācijas sistēmas vadību attālināti un saņemt visu informāciju par notikumiem objektā. Parasti saņēmēji var būt vairāki (vismaz 4). Šajā gadījumā ir iespējams saņemt trauksmes signālu vairākiem lietotājiem un kāds no tiem visticamāk arī to pamanīs un varēs attiecīgi rīkoties, ziņot kaimiņam, paziņam, iesaistīt policiju vai apsardzes uzņēmumu (iepriekš ar to par to vienojoties);
attālināta trauksme licencētai apsardzes uzņēmuma pultij – signalizācijas trauksmes signāls tiek noraidīts attālināti ar radio raidītāja, GSM,GPRS vai IP moduļa palīdzību apsardzes uzņēmumam. Saņemot trauksmes signālu, apsardzes uzņēmums rīkojas saskaņā ar vienošanos un noslēgto līgumu. Šajā gadījumā lietotājam ir iespējams papildus saņemt trauksmes signālu SMS veidā vai ar aplikācijas palīdzību viedtālrunī vai planšetē. Arī šajā gadījumā ar aplikācijas palīdzību lietotājs var veikt visu apsardzes signalizācijas sistēmas vadību attālināti un saņemt visu informāciju par notikumiem objektā neatkarīgi no apsardzes pults.


Pirms pieņemt lēmumu par apsardzes signalizācijas uzstādīšanu izvērtējiet Jums nepieciešamo apsardzes līmeni un izmaksas,  pieprasiet no potenciālā uzstādītāja visu nepieciešamo tehnisko informāciju par Jums piedāvāto apsardzes sistēmu. Šaubu gadījumā noteikti konsultējieties ar vairākiem speciālistiem. Parasti konsultācijas ir bez maksas. Vērsieties pie iekārtu tirgotājiem vai autorizētiem pārstāvjiem – tas veicinās labāku savstarpēju sapratni starp pasūtītāju un izpildītāju. 

SIA "Spectra Planet" ir autorizēts Kanādas apsardzes signalizācijas sistēmas ražotāja "PARADOX Security Systems" pārstāvis Latvijā. "PARADOX Security Systems" ir viens no pasaules vadošajiem apsardzes sistēmu un tehnoloģiju izstrādātājiem un ražotājiem pasaulē. "PARADOX Security Systems" ir apsardzes signalizācijas sistēmu zīmols Nr. 1 Baltijas valstīs.

Pieprasiet "PARADOX" iekārtas pie vadošajiem Latvijas apsardzes pakalpojumu sniedzējiem.

Vēlies drošību – izvēlies "PARADOX"!


SIA "Spectra Planet"
Ganību dambis 7A, Rīga, LV-1045
Tālr. +371 66155105
Mob. tālr. +371 22082824
E-pasts: arnis@spectraplanet.lv
www.spectraplanet.lv

www.paradox.com
www.arevita.lt
www.paradoxdc.com    

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Kāpēc vērts izvēlēties metāla durvis savam mājoklim?

Šodienas aktīvajā dzīves ritmā metāla durvis ir kļuvušas par neatņemamu ģimenes mājas, dzīvokļa, lauku vai dārza mājas sastāvdaļu. Galvenais iemesls, kāpēc metāla konstrukcijas, tai skaitā metāla durvis, izpelnījušās tik lielu popularitāti, ir to augstā izturība, pateicoties kurai, dzīves telpas kļūst drošākas pret uzlaušanu un garnadžu mēģinājumiem piesavināties vērtīgas mantas. 

Aktuālie piedāvājumi

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Parkets, grīdas dēļi un koksnes vecināšana

grida

"Vidrižu Atvari" kopš 1998. gada ražo kvalitatīvu oša un ozolkoka parketu, kā arī ozola grīdas dēļus. Uzņēmums izmanto tikai Latvijā iegūtus, ekoloģiski tīrus izejmateriālus un tehnoloģiskajā procesā neizmanto ķīmiskus palīgmateriālus.