abc.lv skaitļos

Lietotāji online111
Aktīvie uzņēmumi26479
Nozares raksti2312
Ekspertu atbildes3041
Materiālu apstrādes iekārtas : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Materiālu apstrādes iekārtas

Materiālu apstrādes iekārtas

Materiālu pārkraušanas iekārtas ir ļoti svarīgas daudziem uzņēmumiem, kuriem nepieciešams apstrādāt un uzglabāt materiālus. Tas ir aprīkojums, kas paredzēts materiālu pārvietošanai, kontrolei, aizsardzībai vai uzglabāšanai dažādos procesos noliktavās un objektos. Šo aprīkojumu var izmantot dažādās nozarēs, pielāgojot katra uzņēmuma specifiskajām vajadzībām. 

Materiālu apstrādes iekārtas iedalās četrās galvenajās kategorijās – beramkravu apstrādes iekārtas, inženiertehniskās sistēmas, uzglabāšanas un pārkraušanas iekārtas un industriālie iekrāvēji.

Beramkravu apstrādes iekārtas

Lielapjoma beramkravu pārkraušanas iekārtas paredzētas, lai pārvietotu un uzglabātu materiālus brīvā veidā – pārsvarā pārtiku, šķidrumus, metāla materiālus un minerālus. Tajā skaitā ir piltuves/bunkuri, rekuperatori, konveijera lentes, krāvēji/lifti, kā arī kausu un graudu elevatori. 

Inženiertehniskās sistēmas

Automatizētās sistēmas ir no vairākām iekārtām sastāvošas beztaras materiālu apstrādes iekārtas, kas paredzētas materiālu transportēšanai un uzglabāšanai, kas būtiski samazina roku darbu. Tajā skaitā ir: 

  • automatizētās glabāšanas un atgūšanas sistēma (angl. AS/RS – Automated Storage and Retrieval Systems), kas izmanto transportu, lai savāktu vaļējus materiālus un pēc tam novietotu tos vajadzīgajās vietās. Šajās sistēmās ir arī plaukti un ejas ērtai apstrādei, bet savākšanas procesu var vadīt gan manuāli, gan arī automatizēti. Sistēmu var savienot ar uzņēmuma informācijas tīklu, ļaujot vadītājiem viegli uzraudzīt savus krājumus;
  • automātiski vadāmi transportlīdzekļi (angl. AGV – Automated Guided Vehicles) – datorizēti kravas automobiļi, kas aprīkoti ar sensoriem un detektoriem un pārvieto materiālus pa iepriekš iestatītiem ceļiem;
  • robotu piegādes sistēmas, kuras parasti izmanto, lai transportētu materiālus uz montāžas līnijas;
  • konveijera sistēmas dažādās versijās ar vairākām ierīcēm un mehāniskiem mezgliem, kas automātiski transportē materiālus visā objektā. 

Iekraušanas tehnika

Iekrāvēji aptver plašu aprīkojuma klāstu, un tie visi ir paredzēti materiālu transportēšanai, sākot no rokas ratiņiem līdz lieliem vadāmiem iekrāvējiem. Parasti tos iedala divās galvenajās kategorijās – iekrāvēji, kas paredzēti tikai transportēšanai, un iekrāvēji, kas var arī sakraut un iekārtot materiālus. Tajā skaitā ir rokas/manuālie ratiņi, sānu iekrāvēji (sāncēlāji), daudzvirzienu iekrāvēji šaurām ejām, palešu iekrāvēji, kā arī pasūtījumu komplektētāji, kas paceļ operatorus, ļaujot tiem piekļūt grūti sasniedzamiem materiāliem.

Uzglabāšanas un apstrādes aprīkojums 

Šīs iekārtas palīdz droši uzglabāt un sakārtot materiālus, kamēr tie gaida citu ražošanas vai izplatīšanas procesa posmu. Parasti uzglabāšanas un pārkraušanas iekārtas ir stacionāras, nevis automatizētas, taču uzņēmumi tās bieži savieto ar automatizētām sistēmām un iekārtām.

Dažas no izplatītākajām uzglabāšanas un apstrādes iekārtām:

  • atvilktnes, tvertnes un plaukti – plauktus izmanto, lai uzglabātu un sakārtotu pamatmateriālus, savukārt tvertnes un atvilktnes ir noderīgas mazākiem materiāliem, kurus pretējā gadījumā varētu viegli pazaudēt;
  • starpstāvs – paaugstināta iekštelpas platforma, kas virs zemes veido citu uzglabāšanas zonu. Starpstāvi palīdz uzņēmumiem uzglabāt preces vertikāli un atbrīvot vietu noliktavā. Tiem var būt moduļu, uz plauktiem balstīta, pārvietojama, brīvi stāvoša un ēkas atbalstīta, forma;
  • plaukti – tie palīdz uzņēmumiem uzglabāt materiālus pieejamās vietās un ietaupīt grīdas platību. Ir dažādu veidu plaukti, piemēram, bīdāmie plaukti, A veida plaukti, iebraucamie, caurbraucamie plaukti un palešu plaukti;
  • sakraujamie rāmji, kas ir viens no galvenajiem glabāšanas iekārtu veidiem materiālu apstrādē, jo tajos droši glabājas paletes, kas pildītas ar trauslām iekārtām, tādējādi ietaupot vietu.

Daudzveidīgs lietojums

Ņemot vērā plašo materiālu apstrādes iekārtu un aprīkojuma klāstu, tās var lietot visdažādākajās nozarēs. Piemēram, lauksaimniecībā ir jāpārvieto daudz vaļēju materiālu – labība,  mēslojums, sēklas un dzīvnieku barība –, tādēļ noderēs piltuves un graudu elevatori, teleskopiskie pacēlāji un iekrāvēji, kas paredzēti gan materiālu pārvadāšanai, gan iekraušanai.

Būvniecības uzņēmumi izmanto iekārtas un mašīnas, kas paredzētas materiālu iekraušanai, novietošanai un darbinieku nogādāšanai projekta vietā – celtņi, personāla pacēlāji, iekrāvēji un teleskopiskie iekrāvēji.

Izplatīšanas nozarē strādājošajiem ir nepieciešams materiālu apstrādes aprīkojums, lai pārvietotu produktus lejup piegādes ķēdē, savukārt dārzniecības un ainavu veidošanas uzņēmumiem vajadzīgs aprīkojums, lai paceltu smagus materiālus, piemēram, irdenu augsni vai paliktņus, kuros ir augi, un pārvietotu tos uz vajadzīgajiem galamērķiem. 

Ražošana ir visvairāk atkarīga no specifiskām materiālu apstrādes sistēmām un iekārtām. Dažas ražošanas materiālu apstrādes iekārtas ietver palešu ratiņus, pasūtījumu komplektētājus, iekrāvējus un AGV. 

Noliktavās iekraušanas tehnikai jābūt salāgotai ar krājumu aprites sistēmu un plauktu organizāciju, un te var būt visdažādākie risinājumi atkarībā no jomas, kuru noliktava apkalpo, un materiāliem, kas jāpārvieto un jāuzglabā. 

Materiālu apstrādes iekārtas var sniegt lielu labumu uzņēmumiem dažādās nozarēs. Daudzi uzņēmumi novērtē, kā materiālu apstrādes sistēmas un aprīkojums uzlabo viņu darbavietas efektivitāti un drošību. Turklāt materiālu apstrādes iekārtas var samazināt atkritumu daudzumu, samazināt izmaksas un ievērojami palielināt savas noliktavas ietilpību.

Dažādo iekārtu izmantošanas galvenais ieguvums ir, ka tas samazina vajadzību pēc smaga roku darba. Tā kā regulāra smago materiālu celšana un vilkšana ar rokām izraisa hroniskas traumas, mašīnas, kas paredzētas šo uzdevumu veikšanai to vietā, var palielināt darbinieku drošību. Drošas glabāšanas ierīces un iekārtas arī neļauj materiāliem nokrist un savainot darbiniekus.

Kā izvēlēties savam lietojumam piemērotu materiālu apstrādes aprīkojumu?

Lai pareizi izvēlētos atbilstošāko iekārtu jūsu uzņēmumam, ir jāņem vērā vairāki apsvērumi: 

  • materiāla veids, svars, izmērs un forma, kā arī tas, vai tas ir gāzēts, ciets vai šķidrs, var ietekmēt to, kāda veida materiālu apstrādes aprīkojums jums būs nepieciešams. Ja kāda iekārta nevar efektīvi vai droši apstrādāt jūsu materiālus, varat to noņemt no saraksta;
  • telpas izkārtojums: jūsu objektā esošās telpas daudzums ietekmēs izmantojamo aprīkojumu. Mazākām vai lielākām telpām vairāk piemērotas dažāda veida noliktavas aprīkojums. Pirms aprīkojuma izvēles pārliecinieties, ka tas sasniedz jūsu materiālus, iederas starp ejām un droši pārvietojas telpā;
  • ražošanas plūsma: ja jūsu uzņēmumam ir konsekventa ražošanas plūsma starp divām fiksētām pozīcijām, iespējams, varat izmantot pilnu konveijera sistēmu. Tomēr, ja jūsu ražošanas plūsma saskaras ar lielām izmaiņām, jūs, iespējams, vēlēsities piešķirt prioritāti iekārtām, kas var viegli mainīt virzienus un pārvietoties pa jauno maršrutu;
  • darbību veidi: papildus ražošanas plūsmai, iespējams, vēlēsities ņemt vērā arī regulāri veicamo darbību veidus. Piemēram, nomas aprīkojums var būt labāks pagaidu darbībām, savukārt iekārtas pirkšana var būt labāka pastāvīgai darbībai. Turklāt ir svarīgi saprast, vai jūsu materiāla plūsmas modelis ir horizontāls vai vertikāls;
  • izdevumi: izvēloties aprīkojumu, jūs, iespējams, vēlēsities apsvērt, vai varat to atļauties vai nē. Ja jums nav daudz naudas, lai veiktu iemaksu, iespējams, izvēlēsities lietotu vai nomātu aprīkojumu. Pirms iegādes ieteicams arī apsvērt dažādu aprīkojuma daļu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas, lai nodrošinātu vislielāko naudas vērtību;
  • strukturālie faktori: pirms izvēlaties jebkuru aprīkojumu, pārliecinieties, ka tas ir saderīgs ar jūsu objekta strukturālajiem faktoriem. Piemēram, materiālu apstrādes aprīkojumam ir jāatbilst jūsu objekta konstrukcijas izturībai, durvju un griestu izmēriem un grīdas apstākļiem;
  • uzticamība: jebkurš uzņēmums zina uzticama aprīkojuma vērtību, jo tas nodrošina netraucētu ražošanas plūsmu un izvairās no izdevumiem, kas saistīti ar apkopi. Kad jums ir nepieciešams jauns aprīkojums, sazinieties ar uzticamu un profesionālu piegādātāju, lai nodrošinātu, ka saņemat pēc iespējas uzticamāko aprīkojumu un visaptverošu atbalstu pēc pārdošanas.

Uzticamas iekārtas no labākajiem ražotājiem 

Tagad, kad zināt, kā izvēlēties pareizo materiālu apstrādes aprīkojumu, un zināt vairāk par to, kā šis aprīkojums darbojas, jūs varētu interesēt aprīkojuma iegāde savām telpām.

LAADUR piedāvā plašu materiālu aprites un pārkraušanas iekārtu sortimentu no Yale, Combilift un Baumann un noliktavu sistēmas, regulāri piegādājot uzņēmumiem jaunas un lietotas mašīnas īrēšanai vai iegādei, palīdzot jums iegūt pareizo materiālu apstrādes aprīkojumu katrai vajadzībai. 

 

Pārlūkojiet mūsu materiālu iekraušanas aprīkojuma izvēli jau šodien! Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mums, lai runātu ar kādu no mūsu kvalificētajiem pārstāvjiem!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Individuāli pielāgoti metāla risinājumi – Dzintars Workshop

Dzintars Workshop ražo dažādus metāla priekšmetus, kas pielāgoti klientu vajadzībām – pirts krāsnis, kazana krāsnis, ugunskura vietas, mēbeles un citus individuālus pasūtījumus. Uzzināsim, kā izvēlēties ugunskura vietu vai grilu, lai tas kalpotu ilgi? Ko svarīgi ņemt vērā, izvēloties pirts krāsni? 

Aktuālie piedāvājumi

ARTEVO – māksla padarīt labus logus vēl labākus

ARTEVO – māksla padarīt labus logus vēl labākus

2008. gadā REHAU prezentēja kompozītu materiālu logu profiliem RAU-FIPRO X. Lieliskās sistēmas GENEO logi un durvis atraduši vietu Latvijā daudzās ēkās, renovācijas projektos. Arī tagad REHAU turpina šo tradīciju. ARTEVO – māksla nepārtraukti attīstīt lieliskos risinājumus tālāk!

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

"Revonia" pazemes mājas, pirtis, pagrabi: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Vai esi kādreiz prātojis, kā dzīvoja pasaku un filmu varoņi hobiti? Tagad tas ir īstenojies! REVONIA ir realizējusi šādu pasaku/sapņu māju. "Revonia" ražo dzelzsbetona pazemes būves - mājas, pirtis, pagrabus. "Revonia" būves izceļas ar ļoti labu energoefektivitāti, jo tās tiek apbērtas ar viena metra zemes slāni, kas nodrošina visa veida aizsardzību.