Minimālisms - vienkāršība un lakonisms interjerā
Minimālisms interjerā ir ļoti viegli pamanāms un atšķirams no citiem dizaina stiliem. Tā pamatā ir funkcionalitāte, vieglums, tikai patiesi nepieciešamo mēbeļu un mantu esamība, nekādu dekoru, kā arī neitrālu toņu gamma. Kopumā rodas iespaids, ka telpā ir ļoti daudz vietas, pat mazas istabas šķiet vizuāli plašākas un brīvākas.
Minimālismu raksturojošās īpatnības
Neskatoties uz minimālisma šķietamo vienkāršību, interjera modelēšana tik un tā prasa diezgan daudz laika, jo ir nepieciešams izvēlēties pareizas kombinācijas, nepārspīlējot un steigā nepieļaujot kļūdas mēbeļu, krāsu un citu elementu izvēlē.
Mājokļa dizains minimālisma stilā iekļaus sevī sekojošus elementus:
*Sienas – tās parasti krāso vai pārklāj ar dekoratīvo apmetumu. Tāpat var izvēlēties vienkāršas vienkrāsainas tapetes.
*Griesti – arī griestiem jābūt veidotiem vienā krāsas gammā, gaišā tonī.
*Grīda – grīdas segumam parasti izmanto koku, laminātu vai flīzes. Grīdai jābūt vienkrāsainai, vienkāršai un vienveidīgai.
*Mēbeles – labākais risinājums šajā interjera stilā ir iebūvēta garnitūra, ar kuras palīdzību telpa kļūs plašāka. Pārsvarā tiek izmantotas mēbeles, kas veidotas no dabīgā koka ar alumīnija profiliem, kā arī ar ādas, hromētām un stikla detaļām. Apvilkumam jābūt vienā tonī ar kontrastainām, spilgtām detaļām (piemēram, spilveniem).
Pats būtiskākais ir tas, ka visiem elementiem ir jābūt gaišos, neitrālos un samērā neizteiksmīgos toņos, kas nepievērš uzmanību un nekairina acis.
Gaišo krāsu pārbagātība
Grūti iedomāties interjeru minimālisma stilā, kas izstaro spilgtas krāsas. Baltā krāsa ir vispiemērotākā minimālisma stilam, bet, ja tas šķiet pārlieku gaiši, tad var pievērsties krēmīgu, bēšīgu, pelēku, haki, gaiši zilu, zaļu vai lavandas krāsu izmantošanai. Pilnīgākai kopainai var pievienot nelielus melnas vai pelēkas krāsas laukumus. Gadījumā, ja tomēr prasās spilgtas krāsas, ir pieļaujams virs kamīna uzkārt spilgtu gleznu, vai vienu sienu nokrāsot piesātinātākā tonī. Taču vislabāk izmantot tā saucamos mobilos akcentus, kurus jebkurā brīdī var novākt vai aizvietot ar ko citu: piemēram, spilvenus, viegli pārvietojamus krēslus vai grāmatas ar spilgtiem vākiem.
Nepieciešama mēbeļu daudzfunkcionalitāte
Vēl minimālisms paredz, ka logiem netiek izmantoti aizskari, jo tas var radīt iespaidu, ka istabā ir pārāk daudz "apģērba". Taču, esot savās mājās, vairumam cilvēku ir vēlme paslēpties no garāmgājēju acīm. Tādā gadījumā var padomāt par matētājiem vai reljefa logu stikliem, tāpat var pasūtīt specializētu stikla tonējumu. Gadījumā, ja arī tas šķiet par traku un par "pliku", tad var izmantot ļoti plānas žalūzijas.
Minimālisms relaksē un atslābina
Foto: Mazzali/flickr.com; Tom Merton/flickr.com; Matt Walker69/flickr.com, Colorhome/flickr.com, Torley/flickr.com.