Motorizēts zemes urbis – priekšrocības un iespējas
Motorizētie rīki un instrumenti ir kļuvuši par neaizstājamiem palīgiem dažāda smaguma pakāpes darbos un jau sen netiek uztverti kā "pārlieka greznība". Šādas iekārtas ļauj ieekonomēt gan laiku, gan spēkus – viss, kas ir nepieciešams mūsdienīgam cilvēkam, kurš augsti vērtē savus resursus. Viens no instrumentiem, kas lieti noderēs saimniecībā, ir zemes urbis – masīvs rīks, kas paredzēts dažāda dziļuma un diametra bedrīšu veidošanai augsnē. Tā konstrukcija – metāliskais stienis ar asmeņiem – ļauj īsā laika sprīdī tikt pie ideāli apaļas bedrītes ar līdzenām sieniņām. Pēc savas būtības tas vienkārši ir liels urbis, un šāds šķietami vienkāršs instruments ir atradis visai plašu lietojumu.
Zemes urbis palīdzēs ātrāk un vienkāršāk tikt galā ar tādiem uzdevumiem kā:
• atsevišķi būvniecības un piemājas teritorijas labiekārtošanas darbi, piemēram, bedrītes pāļu pamatiem, žogu stabiem, siltumnīcas karkasu nostiprināšanai, bērnu vai sporta laukuma montāžai, tranšeju izrakšana komunikāciju vai kanalizācijas pievadam utt.;
• dārzkopības darbi – bedres koku, krūmāju vai citu augu stādīšanai, drenāžas bedrīšu veidošana augsnē, blīvu zemes gabalu sadrupināšana u.c.
Ja minētās aktivitātes jums ir aktuālas, motorizēta urbja iegāde būtiski atvieglos Jums dzīvi, jo, kā zināms, zemes darbi nebūt nav no vieglākajiem! Protams, šiem nolūkiem var arī tradicionāli izmantot lāpstu vai mehānisko rokas urbi, taču tikai motorizēts rīks spēj tikt galā ar uzdevumu maksimāli ātri. Un tā nav vienīgā instrumenta priekšrocība.
Autors: zemes_urbis_2
Ar ko motorizētais instruments ir labāks par mehānisko rokas urbi?
Nevar noliegt, ka mehāniskais rokas urbis jeb parastais ieskrūvējamais ir sena un ļoti noderīga konstrukcija, kas palīdzējusi ne vienam vien saimniekam vienkāršot darbus. Taču tāda rīka produktivitāte ir pilnībā atkarīga no lietotāja fiziskā spēka, un jums nāksies pasvīst, lai tiktu pie pietiekami dziļas bedrītes. Motorizētais rīks ir daudz pilnvērtīgāks par mehānisko un pārspēj to visās jomās.
• Augstāka produktivitāte. Viens un tas pats darbs tiks izpildīts daudz ātrāk. Īpaši aktuāli, ja urbis būs nepieciešams regulārai un intensīvai lietošanai. Tādēļ šo instrumentu gandrīz vienmēr var sastapt būvniecības objektos.
• Minimāla piepūle no lietotāja puses. Dzinējs gandrīz visu izdara jūsu vietā – nodrošina pietiekamu griezes momentu, lai urbis vienā piegājienā iedziļinātos augsnē. Strādājot ar rokas urbi, jums pienāksies ik pēc dažiem apgriezieniem to izvilkt (kas ne vienmēr ir tik viegli) un attīrīt no augsnes, lai turpinātu darbu. Beigās sajūtas būs līdzīgas, it kā jūs būtu izracis tranšeju ar lāpstu. Lietojot motorizētu urbi, jums vajadzēs tikai pieturēt rīku aiz ērtiem rokturiem, vadot procesu.
• Efektīvi tiek galā ar šķēršļiem. Ja augsnē trāpīsies koka saknes vai kādi sīki akmeņi, motorizēta instrumenta jauda ļaus viegli izsprausties tiem cauri. Savukārt mehānisko urbi vajadzēs celt augšā un atbrīvoties no šķēršļa patstāvīgi citām metodēm.
• Iespēja lietot dažāda diametra uzgaļus un dažāda garuma pagarinājumus. Daudziem modeļiem tie jau ietilpst sākotnējā komplektācijā vai arī tos var piepirkt atsevišķi. Šādā veidā ražotāji ir parūpējušies par instrumenta maksimālo lietderību ilgtermiņā, jo var taču gadīties, ka laika gaitā urbi savajadzēsies kādiem sākotnēji neplānotajiem mērķiem.
Iepriecina arī fakts, ka lietotājam ir izvēle – iegādāties benzīna vai elektrisko modeli. Elektriskā modeļa priekšrocība ir tūlītējs starts bez jebkādas sagatavošanās. Nepieciešams tikai pieslēgties elektrotīklam un nospiest palaišanas pogu. Jāņem vien vērā, ka darbošanās lauks tiek ierobežots ar piekļuvi elektrībai. Parasti to var vienkārši atrisināt ar pagarinātāja palīdzību. Taču, ja plānojat strādāt teritorijā, kur pagaidām elektrības vēl nav, šāds variants izpaliek, un jums būs vajadzīgs benzīna urbis. Tas ir maksimāli mobils un arī jaudīgāks aparāts, līdz ar ko intensīvākiem darbiem visbiežāk izvēlas tieši šo modeli. Jā, pirms darba vajadzēs sagatavoties – noteiktās proporcijās pieliet benzīnu un eļļu, taču milzīgā darba produktivitāte to visu atsver!
Autors: zemes_urbis_3
Kādus parametrus vēl vajadzētu ņemt vērā?
Kad esat ticis skaidrībā, kāds urbja veids – benzīna vai elektriskais – jums ir piemērotāks, jāpievēršas dažiem citiem parametriem. Tā kā instruments nav no lētākajiem, svarīgi iegādāties modeli, kas kalpos maksimāli lietderīgi, ilgi un komfortabli. Šim nolūkam ņemiet vērā zemāk minētos parametrus.
Urbja diametrs – 10, 15, 20 cm u.c. – atbildīs veidotās bedrītes diametram. Izvēlieties atkarībā no tā, kādiem uzdevumiem visbiežāk plānojat lietot instrumentu. Ja paredzēt ir grūti vai lietojums būs universāls, racionāli iegādāties iekārtu ar plašu komplektāciju – dažāda izmēra urbjiem. Tas palīdzēs arī vienkāršāk tikt galā ar zemes sagriešanu, ja augsne ir pārāk blīva, – sākotnēji var sagatavot šaurāku bedrīti (ar mazāka diametra uzgali ir vieglāk un ātrāk strādāt) un tad paplašināt to ar platāku uzgali. Ja sākotnējā komplektācijā ietilpst tikai viens uzgalis, pievērsiet uzmanību, vai konkrētai iekārtai var iegādāties tos atsevišķi. Tas ievērojami paplašinās urbja funkcionalitāti.
Urbšanas dziļums ir cieši saistīts ar stieņa garumu. Un jo lielāks ir šis garums, jo plašāks lietojums būs urbim. Taču tas sadārdzina instrumentu, un ne vienmēr šādi tēriņi ir nepieciešami. Piemēram, teritorijas labiekārtošanas vajadzībām visbiežāk pietiek ar 1,5 m dziļumu. Ja gadījumā būs nepieciešams dziļāks urbums, atsevišķu ražotāju urbjiem var piepirkt klāt speciālu stieņa pagarinājumu. Pievērsiet īpašu uzmanību šim momentam, jo kas to lai zina, kādas vajadzības var rasties laika gaitā?
Iekārtas svaram arī ir nozīme, jo tās darbs tomēr jākontrolē ar rokām (arī pārvietot pa teritoriju to vajadzēs patstāvīgi). Skaidrs, ka pārnest un manevrēt ar 8 kg ierīci būs vieglāk (tiks galā arī iesācēji, sievietes un vecāka gadagājuma cilvēki) nekā ar 13–14 kg smagu urbi. Taču nevajadzētu dzīties pēc visvieglākā modeļa, jo tas var liecināt par nekvalitatīvu iekārtas materiālu (piemēram, ražojums no plānsienu tērauda), kā arī krietni mazāku dzinēja jaudu.
Dzinēja jauda. Jo lielāka tā ir, jo augstāka ir produktivitāte. Taču rūpīgi izvērtējiet, vai ir vērts iegādāties īpaši jaudīgu un attiecīgi dārgāku instrumentu, ja pielietosiet to neregulāri un tikai bedrītēm līdz 1 m. Šādā gadījumā pietiks ar dzinēja tilpumu 40–70 cm³ robežās. Tāda iekārta būs arī vieglāka un attiecīgi vienkāršāk pārnēsājama un kontrolējama.
Cena. Protams, vienmēr ir vēlme iegādāties kvalitatīvu preci par saprātīgu naudu. Izmantojiet šādu iespēju, pasūtot zemes urbi interneta veikalā 220.lv. Te jūs atradīsiet dažādas jaudas benzīna un elektriskos modeļus, tostarp arī plašā komplektācijā. Ja vēlaties sakomplektēt preci paši, izvēlieties 220.lv piedāvāto urbja pamata mehānismu jeb augšdaļu un piemeklējiet tepat jums vajadzīgo parametru uzgaļus un pagarinātājus. Izmantojiet tehnoloģiskā progresa darinājumus, lai vienkāršotu darbus un padarītu ikdienu daudz produktīvāku un patīkamāku!