abc.lv skaitļos

Lietotāji online31
Aktīvie uzņēmumi23108
Nozares raksti1076
Ekspertu atbildes2594
Mozaīkflīzes – kā tās izmantot savā mājoklī? : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Mozaīkflīzes – kā tās izmantot savā mājoklī?

Mozaīkflīzes – kā tās izmantot savā mājoklī?
Autors: foreldremanualen.no

Mozaīkflīzes jau kopš senatnes – to izcelsme meklējama seno grieķu un romiešu laikos – ir iecienīts apdares materiāls, pateicoties to daudzpusībai, kas ļauj mājokļa interjeru veidot skaistāku, radošāku, krāsaināku un interesantāku. Šā stila flīzes piešķirs raksturu un personību jebkurai telpai – gan vannas istabai, gan virtuvei, gan citām iekštelpām, un būs interesants akcents arī kādā āra zonā, piemēram, terasē.

Gadu gaitā tehnoloģijas ir krietni attīstījušās, tai skaitā arī flīžu ražošanā un dizaina iespējās; mūsdienās mozaīkflīzes ir pieejamas, izmantojot ļoti dažādus materiālus, tostarp stiklu, keramiku un akmeni, tās ir pieejamas dažādās krāsās, izmēros un faktūrās.

Kas ir mozaīkflīzes?

Autors: Tobias Scheck/flickr.com
Autors: Tobias Scheck/flickr.com

Būtībā mozaīka ir attēls, kas veidots no atsevišķiem, sīka izmēra dažādu materiālu gabaliņiem. Telpu interjerā tiek izmantotas mozaīkflīzes, kas izgatavotas no atsevišķiem maziem flīžu gabaliņiem – tas nozīmē, ka katru lielo flīzi veido vairākas mazas, kas, kopā savienotas, rada dažādus rakstus, krāsas vai attēlu. Šādas flīzes vienlaikus kalpo gan kā funkcionāls apdares materiāls, gan dekorācija, sniedzot estētisku baudījumu.

Akcents telpā

Virtuve, piemēram, ir mājas sirds, un ir ļoti būtiski, lai šī telpa būtu eleganta un skaista, bet tajā pašā brīdī arī mājīga. Ar mozaīkflīzēm var noklāt ne tikai grīdu – tās var izmantot arī galda apdarē, lai radītu interesantu un unikālu virsmu, vai arī izveidot skaistu fonu uz sienas. Šāds flīžu pielietojums izskatīsies labi ne tikai virtuvē; der atcerēties, ka, lai gan mozaīkflīzes var izmantot lielākas platības noklāšanai, tās īpaši labi saderēs ar kādu telpā esošu elementu, kuru ir vēlme izcelt, piemēram, kamīnu.

Jāņem vērā telpa

Autors: Geoff/flickr.com
Autors: Geoff/flickr.com

Mozaīka rada tekstūru, kas piešķir telpai dziļumu un dimensiju. Šāda veida apdare vislabāk izskatīsies vannas istabā, virtuvē, mazgāšanas telpā vai priekštelpā. Flīzes ir gan izturīgas, gan izskatās estētiski, un tādējādi ir ideāli piemērotas bieži izmantotām telpām ar paaugstinātu mitrumu. Mozaīkas raksts sevišķi skaisti izskatīsies dušā, turklāt, izmantojot šāda veida flīzes uz grīdas, tās radīs papildu saķeri. Te gan der atcerēties, ka mazākām flīzēm ir nepieciešams vairāk saistvielas, tās ir grūtāk tīrīt, tāpēc flīzes ir labāk piemērotas sienu apdarē.

Mozaīkflīžu veids

Mozaīka ir sena mākslas forma, kas uzlabo interjeru un akcentē greznību. Telpās, kur notiek intensīva pārvietošanās, ir ieteicams izmantot glazētas porcelāna flīzes – ar īpašu matētu pārklājumu, kas tiek izmantots, lai samazinātu slīdēšanu; tas jo sevišķi būtiski ir, piemēram, dušās vai baseinu telpās. Pateicoties materiālam un izmēram, mozaīkflīzes, tai skaitā arī stikla, spēj paciest mitrumu, turklāt ir arī izturīgas. Atšķirībā no citiem apdares materiāliem, mozaīkflīzes nav tik viegli salaužamas; sliktākajā gadījumā flīzi var viegli nomainīt.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Latvija": Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Baltic OÜ" ir vienīgais oficiālais ”Osmo Holz und Color GmbH & Co” pārstāvis Baltijā. Klientiem tiek piedāvāti sistēmiski vienoti risinājumi visā, kas ir saistīts ar koka apdari gan iekštelpās, gan āra apstākļos.