abc.lv skaitļos

Lietotāji online101
Aktīvie uzņēmumi26943
Nozares raksti2324
Ekspertu atbildes3041
Nākamnedēļ atklās LU Akadēmiskā centra Zinātņu māju Torņakalnā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Nākamnedēļ atklās LU Akadēmiskā centra Zinātņu māju Torņakalnā

Nākamnedēļ atklās LU Akadēmiskā centra Zinātņu māju Torņakalnā

Rīga, 22.janv., LETA. Nākamnedēļ, 28.janvārī, Torņakaln tiks atklāta Latvijas Universitātes (LU) Akadēmiskā centra otrās kārtas pirmā ēka - Zinātņu māja, aģentūru LETA informēja LU.

Zinātņu mājā turpmāk strādās seši zinātniskie institūti un divas fakultātes, kā arī tajā būs 72 modernas laboratorijas un vairāk nekā 450 darba vietu zinātniekiem.

LU norādīja, ka tās Akadēmiskais centrs ir lielākais Eiropas Stratēģisko investīciju fonda projekts Latvijā. Tas ir vienīgais projekts Baltijas valstīs, kurā fonda līdzekļi tiek ieguldīti universitātes attīstībā. Unikālā un vērienīgā projekta ietvaros jau darbojas Dabas māja, kuru atklāja 2015.gadā. Nupat ir pabeigta Zinātņu māja, savukārt nākamais LU Akadēmiskā centra attīstības solis būs Rakstu mājas celtniecība, kuru plānots pabeigt 2022.gadā.

Zinātņu mājas atklāšanas pasākums notiks 28.janvārī plkst.14 Jelgavas ielā 3, Rīgā.

Banner 280x280

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Zinātņu māju, kas ir otrā no plānotajām trim studiju un pētniecības ēkām jaunajā LU Akadēmiskajā centrā, būvēja AS "LNK Industries".

Zinātņu māja atrodas blakus 2015.gadā atklātajai un "LNK Industries" būvētajai Dabas mājai - abas ēkas savienotas ar siltinātu pāreju.

LU Zinātņu mājai ir septiņi stāvi, kuros būs izvietots lāzercentrs, medicīnas muzejs, kā arī seši institūti - Astronomijas, Ģeodēzijas un ģeoinformātikas, Fizikas, Atomfizikas un spektroskopijas, Materiālu mehānikas, Kardioloģijas un reģeneratīvās medicīnas institūti. Vēl ēkā atradīsies Fizikas un matemātikas fakultāte, Medicīnas fakultāte un 78 zinātniskās un mācību laboratorijas, kā arī 23 auditorijas un semināru telpas. Kopumā ēkā varēs uzņemt 2000 studentu.

Zinātņu mājas būvniecības kopējās izmaksas bija 38 miljoni eiro, tostarp 79% līdzfinansēja Eiropas Savienības struktūrfondi, 14% finansējuma sedza valsts, bet 7% - universitāte.

Kopumā līdz 2020.gadam LU Akadēmiskā centra izveidē plānots ieguldīt 90 miljonus eiro, papildus piesaistot arī Eiropas Investīciju bankas finansējumu 30 miljonu apmērā. To plānots realizēt trešās ēkas - LU Rakstu mājas - būvniecības procesā.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Sniega pūtējs – jūsu ziemas rīts bez sāpošas muguras

Sniega pūtējs – jūsu ziemas rīts bez sāpošas muguras

Vai atceraties pagājušo ziemu, kad stundām ilgi nācās tīrīt sniegu ar lāpstu? Tagad ir īstais brīdis padomāt par efektīvāku risinājumu – sniega pūtēju, kas ietaupīs gan jūsu laiku, gan spēkus. Ko ņemt vērā, izvēloties sniega pūtēju?

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai

"Revonia" pazemes mājas, pirtis, pagrabi: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Vai esi kādreiz prātojis, kā dzīvoja pasaku un filmu varoņi hobiti? Tagad tas ir īstenojies! REVONIA ir realizējusi šādu pasaku/sapņu māju. "Revonia" ražo dzelzsbetona pazemes būves - mājas, pirtis, pagrabus. "Revonia" būves izceļas ar ļoti labu energoefektivitāti, jo tās tiek apbērtas ar viena metra zemes slāni, kas nodrošina visa veida aizsardzību.