abc.lv skaitļos

Lietotāji online12
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Namu apsaimniekotājs: Kompleksā ēkas renovācija dod iespēju ietaupīt apkures izmaksas pat divas reizes : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Namu apsaimniekotājs: Kompleksā ēkas renovācija dod iespēju ietaupīt apkures izmaksas pat divas reizes

Namu apsaimniekotājs: Kompleksā ēkas renovācija dod iespēju ietaupīt apkures izmaksas pat divas reizes
Foto: K. Loža, mājas iedzīvotājs

Šodien, 3. novembrī, SIA ”Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) ar svinīgu pasākumu noslēdza ēkas atjaunošanas projektu apsaimniekotajai ēkai Dzelzavas ielā 90, Rīgā. Darbus veica SIA  “Trigone Būve”, savukārt ēkas atjaunošanas projektu izstrādāja SIA “Siltie Nami”. Lai īstenotu projektu, RNP piesaistīja papildu Eiropas Savienības līdzfinansējumu 303 130,35 EUR apmērā remontdarbu veikšanai. Savukārt projekta kopējās remontdarbu izmaksas sastāda 625 192,20 EUR un būvdarbu īstenošanas termiņš bija 39 nedēļas.

Ēka Dzelzavas ielā 90, Rīgā ir nodota ekspluatācijā 1979. gadā. 5-stāvu dzīvojamā ēkā (standarta sērija “Lietuvietis”)  ir 45 dzīvokļu īpašumi. Kopējā platība 2961 kvm, kopējā dzīvokļu platība – 2400.30 kvm. Ēkas renovācijas laikā tika mainīta apkures sistēma no viencauruļu uz divcauruļu sistēmu. Pilnībā pārbūvēta apkures sistēma sniedz vairākas priekšrocības – katrā dzīvoklī iespējams regulēt vēlamo komforta temperatūru un maksāt pēc patērētā. Savukārt ēkas siltināšana sniedz iespēju pat vairāk kā divas reizes samazināt rēķinus par apkuri. Kopumā projekta ietvaros paveikts: pamatu un cokola siltināšana; pagraba pārseguma siltināšana;  fasāžu siltināšana / atjaunošana; bēniņu siltināšana; jumta seguma atjaunošana;   logu nomaiņa dzīvokļos, kāpņu telpās un durvju maiņa; ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas atjaunošana; apkures sistēmas atjaunošana; ēkas ventilācijas sistēmas kanālu tīrīšana.

Ronalds Neimanis, RNP valdes priekšsēdētājs: “Paveikts vērienīgs darbs, kas mājas iedzīvotājiem ļoti atmaksāsies – gan ikmēneša rēķinos, kas būs ievērojami mazāki, gan ikdienas komfortā katrā dzīvoklī. Visu ēkas kopējo komunikāciju nomaiņa, pilnīga apkures sistēmas pārveide, jauns jumts un vēl daudz kas cits. Būtiski, ka šāda veida ēku atjaunošanas darbi sniedz tā iedzīvotājiem komfortu un ietaupījumu katru dienu. Brīdī, kad valda energokrīze, un katra mājsaimniecība ir satraukta par to, kā sasildīt savu māju ziemā, šī ēka apkuri var pieslēgt vismaz mēnesi vēlāk kā citi nami, savukārt apkures sezonu noslēgt ātrāk kā pārējās mājas. Un, protams, daudz zemāki ikmēneša rēķini, pat vairāk kā 2 reizes mazāks apkures maksājums.”

Pēc dzīvokļu īpašnieku iniciatīvas, projekta ietvaros tika veikta pamatu un cokola siltināšana, pagraba pārseguma siltināšana, fasādes siltināšana / atjaunošana, bēniņu siltināšana, jumta seguma atjaunošana, logu nomaiņa dzīvokļos, kāpņu telpās un durvju maiņa, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas atjaunošana, ēkas ventilācijas sistēmas kanālu tīrīšana un jau iepriekš minētā apkures sistēmas atjaunošana.

Banner 280x280

Mārtiņš Staķis, Rīgas domes priekšsēdētājs: “Rīgā ir 6000 ēku, no kurām liela daļa nav siltinātas. Tādi veiksmes stāsti kā šī māja mums visiem ir ļoti vajadzīgi, jo tas pierāda, ka mājas renovācija ir iespējama. Mājas kopība ir pieņēmusi ne tikai pareizu, bet arī gudru lēmumu. Turpmāk mājas nekustamā īpašuma nodoklis būs par 90% zemāks kā citām ēkām.”

VIDEO: https://www.youtube.com/watch?v=zDsc8a9CSbk

2022. gada 6. janvārī tika parakstīts līgums ar AS “Attīstības finanšu institūciju ALTUM” par Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanu EUR 303 130,35 no Eiropas Reģionālā attīstības fonda daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Dzelzavas ielā 90, Rīgā, energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumu īstenošanai. Būvdarbi tika uzsākti 2022. gada 28.janvārī.

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu