Šķelda - energoefektīvs un atjaunojams enerģijas avots

Šķelda - energoefektīvs un atjaunojams enerģijas avots
Šķelda sevi jau ir pierādījusi kā kā energoefektīvs, atjaunojams energoresurss koģenerācijā un siltuma ražošana, centralizētas siltumapgādes enerģijas avotos.

Šķeldas kā kurināmā īpašības:
1. Zemākā siltumspēja (min/maks/vid, kWh/t): 2200/3900/3000
2. Mitruma saturs (min/maks/vid, % w/w) : 15/55/40
3. Daļiņas izmērs: līdz 50 mm
4. Minimālā siltuma jauda: 8,0 MJ/t
5. Pelnu saturs līdz: 5%
6. Šķeldas blīvums: 160 – 250 kg/m3
7. Miza: līdz 30% no visas biomasas
8. Zāģskaidas: līdz 30% no visas biomasas

KURINĀMĀ PADEVES SISTĒMA

Tvertnes apakšā atrodas kustīgās grīdas mehānisms, kas paredzēts šķeldas tālākai transportēšanai. Abpusējās darbības hidrauliskais cilindrs nodrošina nepieciešamo stumšanas/vilkšanas spēku. Hidrauliskie cilindri kopā ar hidrostaciju tiek novietoti atsevišķā telpā. Iekārta sastāv no 4 moduļiem, kas novietoti viens otrām blakus, noklājot visu tvertnes grīdu. Kustīgās grīdas modulis sastāv no stūmējdaļas un vadulas, pa kurām iekārta aizstumj sķeldu līdz tvertnes malai, kur tā nonāk ķēdes tarnsportierī. Kustīgā grīdas sistema to vienmēr uztur pilnu, kas nodrošina precīzus mērījumus. Piegādē ir iekļauti 4 kustīgās grīdās moduļi kopā ar hidrauliskajiem cilindriem, hidrostaciju, rasējumiem un tērauda konstrukciju.

KATLS

Katls sastāv no kurtuves ar ugunsizturīgā degkameru, slīpi novietotiem ārdiem un horizontālu dūmcauruļu siltummaini. Kurtuve izmūrēta no augstas kvalitātes ugunsizturīgiem ķieģeļiem (maks. 1200 ˚C). Ārdi izgatavoti no īpaša čuguna – hroma sakausējuma, kas nodrošina ārdu ilgmūžibu, darbojoties nelabvēlīgos apstākļos. Slīpi novietotie ārdi ir veidoti tā, lai nodrošinātu pilnīgu šķeldas sadegšanu ar augstu mitruma saturu. Primārais gaiss tiek padots pa atverēm zem ārdiem. Sekundārais gaiss tiek padots pa sprauslām katla sienās tieši virs kurināmā. Primārā un sekundārā gaisa padeves daudzums tiek regulēts individuāli, lai nodrošinātu optimālu sadegšanu. Konvekcijas daļa ir veidota tā, lai dūmgāzu ātrumi nebūtu lieli un lai mazinātu dūmgāzu abrazīvo ietekmi uz katla virsmas materiāla. Visas katla daļas ir viegli pieejamas remontam un apkopei. Katla konstrukcija ir izturīga un kvalitatīvi izstrādāta, kā arī pārbaudītas tehnoloģijas nodrošina augstu katla veiktspēju.

Katla galvenās daļas:
a) Adiabātiska kurtuve ar slīpiem pakāpienveida ārdiem.
b) Primārā un sekundārā sadegšanas gaisa un dūmgāzu ventilatori, kas nodrošina optimālu kurināmā sadegšanu
c) Konvekcijas daļa

ELEKTROAPRĪKOJUMS

Visi degšanas procesi un ūdens parametri tiek kontrolēti ar īpašu programmatūru. Visi parametri var tikt iestatīti manuāli.

Kopējās sistēmas funkcijas:
- Uzraudzība
- Informācijas saņemšana
- Informācijas apstrāde
- Sistēmas kontrole
- Sistēmas funkciju drošības pārbaude
- Parametru vizualizācija uz LCD displeja
- Esošo parametru mainīšana un jaunu parametru pievienošana.
- Sistēmas darbība manuālā režīmā.

Regulēšanas elektronika:
- Primārā gaisa ventilatora frekvences regulēšana
- Sekundārā gaisa ventilatora frekvences regulēšana
- Dūmsūkņa frekvences regulēšana
- Kurināmā padeves regulēšana
- Kurināmā padeves sistēma IESLĒGTA/IZSLĒGTA

Aizsardzība:
- Vizuāla un skaņas signalizācija

Kontrole:
- Ūdens temperatūra katlā
- Dūmgāzu temperatūra
- Dažādu kurtuves zonu temperatūras
- Skābekļa saturs dūmgāzēs
- Ūdens plūsma katlā

Analogas konsturkcijas ir paredzētas koģenerācijas iekārtās.


Informāciju sagatavoja:
AS "Lafipa"
Dzelzavas iela 120G, Rīga, LV-1021, Latvija
Tālrunis: 67506650
Fakss: 67311011
E-pasts: birojs@lafipa.lv
www.lafipa.lv
=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Kā izvēlēties kompaktiekrāvēju

Kā izvēlēties kompaktiekrāvēju

Izvēloties kompaktiekrāvēju, jāizvērtē konkrētā modeļa nominālā celtspēja un jāpievērš uzmanība pārslodzes svaram. Tāpat jāņem vērā, kādā vidē plānots strādāt, kā arī kāda ir kompaktiekrāvēja kontroles vadība un dzinēju sistēma.  

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Čehu matraču veikals "Matracis Tev"

matracis

Matracis ir būtisks kvalitatīva miega nodrošināšanai. Tam ir jābūt augstas kvalitātes un gulētājam piemērotam, lai nakts laikā gūtu izcilu komfortu.