abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25210
Nozares raksti1294
Ekspertu atbildes3041
NIBE siltumsūkņi – efektīva, ekoloģiska un "gudra" apkure tavam mājoklim : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

NIBE siltumsūkņi – efektīva, ekoloģiska un "gudra" apkure tavam mājoklim

NIBE siltumsūkņi – efektīva, ekoloģiska un "gudra" apkure tavam mājoklim

Siltums un kvalitatīvs gaiss ir vieni no svarīgākajiem faktoriem, kas nepieciešami augstam komforta līmenim mājoklī. Tāpēc līdz ar patērētāju augošajām prasībām arī apkures joma nestāv uz vietas, un mums tiek piedāvāti arvien modernāki risinājumi mājokļa apsildes jautājumos, kas ļauj ne vien uzlabot dzīves kvalitāti, bet arī būtiski ietaupīt uz rēķiniem par apkuri. 

Šodien apkures sistēmu plašajā klāstā ievērojamu popularitāti ir iemantojuši siltumsūkņi, un pieprasītākie no tiem ir zemes un gaiss-ūdens siltumsūkņi. Pateicoties tiem, iedzīvotājiem ir iespēja ievērojami samazināt apkures izmaksas.

Tomēr jāsaprot, ka siltumsūkņa izvēle ir sarežģīts process, kas atkarīgs no daudziem faktoriem. Piemēram, jaunā un labi nosiltinātā ēkā nevar uzstādīt tādu pašu siltumsūkni kā, mainot apkures sistēmu uz citu, vecākā būvē. Tāpēc pēc palīdzības šajā jautājumā ieteicams vērsties pie pieredzējuša un kvalificēta speciālista. Atrast piemērotāko risinājumu mājokļa apsildei palīdzēs SIA "Divine Heat Company", kas jau kopš 2002. gada darbojas kā oficiālais skandināvu vadošā siltumtehnikas ražotāja "NIBE Energy Systems" pārstāvis un siltumsūkņu izplatītājs Latvijā. 

No Latvijā uzstādītajiem siltumsūkņiem aptuveni 70% sastāda zemes siltumsūkņi – pārbaudīta un moderna tehnoloģija, kas pierādījusi savu efektivitāti visā pasaulē. Zemes siltumsūkņi ir guvuši plašu atzinību kā viens no ekonomiskākajiem un videi nekaitīgākajiem apkures veidiem.

Arī gaiss-ūdens siltumsūkņu jomā Latvijā pēdējos gados ir notikušas daudzas pārmaiņas – tie ir kļuvuši efektīvāki un lieliski darbojas pie arvien zemākām āra temperatūrām, kas padara tos piemērotus Latvijas klimatiskajiem apstākļiem. Par gaiss-ūdens siltumsūkņu efektivitāti liecina arī augošā klientu interese un pieprasījums. 

Siltumsūkņu darbības princips

Modernākie NIBE ražotie siltumsūkņi – gan zemes, gan gaiss-ūdens – darbojas ar invertora vadītu kompresoru, kas maina apgriezienus atkarībā no mājas vajadzībām. Tas strādā vienmērīgi, lieki netērējot elektroenerģiju un ražojot tieši tik daudz siltuma, cik nepieciešams kvalitatīviem dzīvošanas apstākļiem telpās. Ārā kļūstot aukstākam, kompresora apgriezieni automātiski palielinās. Savukārt, iestājoties siltākiem laika apstākļiem, tā darbības ātrums samazinās, un siltumsūknis patērē ļoti minimālu elektroenerģijas daudzumu. 

Svarīgi saprast, ka siltumsūknis pats par sevi elektrību netērē, bet gan kompensē mājokļa siltuma zudumus aukstā laikā. Tātad – jo māja sliktāk izolēta, jo lielāki siltuma zudumi, kā rezultātā siltumsūknis strādā intensīvāk un patērē vairāk enerģijas. Tāpēc pirms siltumsūkņa iegādes būtu lietderīgi parūpēties par kvalitatīvu mājas siltināšanu, lai saņemtu visas siltumsūkņa sniegtās priekšrocības.

Kādi būs tavi ieguvumi, uzstādot NIBE siltumsūkni?

Laika un naudas ekonomija. Tiesa, zemes siltumsūkņa uzstādīšanas izmaksas ir lielākas, taču ilgtermiņā tas ir patiešām gudrs ieguldījums. Turklāt NIBE siltumsūkņi ir pilnībā automatizēti – to darbības nodrošināšanā nav nepieciešama cilvēka aktīva līdzdalība, kā tas ir, piemēram, ar malkas apkuri, līdz ar to tas ir manāms ietaupījums arī laika resursu ziņā.

SIA "Divine Heat Company", sadarbojoties ar NIBE, ir veiksmīgi ieviesis apkures risinājumus ne tikai dzīvojamās mājās, bet arī ēkās ar vairāku tūkstošu kvadrātmetru platību – gan baznīcās, skolās un viesnīcās, gan lielos uzņēmumos un ražotnēs. 

Augsta lietderība. NIBE jaunās paaudzes siltuma sūkņu gada vidējā lietderība (SCOP) attiecībā uz apkures izmaksām ir 5.0 un augstāka. Tas nozīmē, ka mājokļa apsilde ar siltumsūkni ir teju piecas reizes lētāka, nekā izmantojot "tīro" elektrisko apkuri – tu maksāsi tikai par vienu piekto daļu jeb vienu kilovatstundu no iegūtiem pieciem kilovatiem siltumenerģijas. Piemēram, ja elektrības cena ir 0,16 eiro centi par vienu kilovatstundu un mājā ir uzstādīts siltumsūknis ar lietderības koeficientu 5.0, tad apkures iekārtas ekspluatācijas izmaksas par vienu kilovatstundu būs tikai 3,2 centi – tas ir vēl lētāk nekā dabasgāze.

Garantēta lieliska gaisa kvalitāte. Gan zemes, gan gaiss-ūdens siltumsūkņi ir videi draudzīgs apkures veids. Pateicoties tam, ka siltumsūknis mājokļa apsildei izmanto atjaunojamos dabas resursus – zemes vai atmosfēras siltumu – netiek radīti kaitīgie CO2 izmeši. Tas ir lielisks ieguldījums ne tikai vides saudzēšanā, bet arī savā veselībā.

Patīkams iekštelpu klimats arī vasarā. Viena no daudzajām NIBE siltumsūkņu priekšrocībām ir telpu dzesēšanas funkcija vasarā. Piemēram, ja mājoklī ir uzstādīta silto grīdu sistēma, vairāki NIBE siltumsūkņu modeļi ziemas mēnešos grīdu sasildīs, bet vasarā – atdzesēs bez papildu aprīkojuma, sniedzot patīkamu vēsumu tveicīgajās dienās. SIA "Divine Heat Company" iesaka – lai siltumsūknis nodrošinātu efektīvāku telpu dzesēšanu, vēlams ierīkot arī gaisa relatīvā mitruma sensoru. Tas ļaus siltumsūknim noteikt mitruma līmeni mājoklī un kontrolēt dzesēšanas intensitāti, izvairoties no kondensāta veidošanās telpās. 

"Gudrā" vadība. Kā jebkuru mūsdienīgu ierīci arī siltumsūkni var pārvaldīt ar viedtālruņa vai datora palīdzību. Jebkurš no NIBE siltumsūkņu modeļiem ir savienojams ar citiem mājoklī uzstādītajiem siltuma avotiem, tai skaitā ar saules fotoelektrisko paneļu sistēmām (Solar PV – PhotoVoltaic Technology) jeb saules baterijām. Pateicoties siltumsūkņos iestrādātai speciālai vadības sistēmai, solāro enerģiju iespējams izmantot daudz lietderīgāk. Siltumsūknis spēj noteikt, cik elektrības tiek saražots no saules baterijām un cik tiek izmantots mājsaimniecības vajadzībām. Ja tas "redz", ka elektroenerģijas ir vairāk par patērēto, siltumsūknis var palielināt savu jaudu un novirzīt to, piemēram, karstā ūdens sagatavošanai. Kad ūdens ir pietiekami uzsildīts, siltumsūknis tālāk enerģiju izmanto mājas apkurei vai dzesēšanai, vai arī baseina ūdens uzsildīšanai.

Vienkārša vadība. NIBE siltumsūkņi ir aprīkoti ar vienkārši saprotamu vadības sistēmu latviešu, krievu vai kādā citā Eiropas Savienības valstu valodā. Tam ir liels, krāsains displejs, kas ļauj ērti saprast un nepieciešamības gadījumā pāriestatīt siltumsūkni.

Ilgs kalpošanas laiks. Siltumsūkņa kompresora ekspluatācijas laiks ir 80 000–100 000 stundas jeb 20–25 gadi. Taču jāņem vērā, ka jebkura tehnoloģija ar laiku morāli noveco un rodas vajadzība to mainīt pret ko jaunāku, modernāku un vēl ekonomiskāku. Siltumsūknis šajā ziņā nav izņēmums. Turklāt tā ir daudz svarīgāka iekārta par, piemēram, datoru vai televizoru, jo rūpējas par komfortablu un veselīgu vidi telpās.

Neaizņem daudz vietas. Siltumsūknis uz grīdas aizņem vien 60x60 centimetrus lielu laukumu, tāpēc tas lieliski iederēsies jebkurā interjerā – gluži tāpat kā ledusskapis vai drēbju skapis.

Kas jāzina pirms siltumsūkņa uzstādīšanas?

Par to, kādu siltumsūkni izvēlēties – zemes vai gaiss-ūdens – nevar atbildēt viennozīmīgi. 

Parasti lielās privātmājās, kurām apkārt ir daudz brīvas zemes platības (nepieciešama aptuveni divas līdz trīs reizes lielāka platība nekā aizņem pati māja), iesaka uzstādīt zemes siltumsūkni ar horizontālo kolektoru, ko ierok augsnē mājas teritorijā. Tā kā tas ir pasargāts no vēja, lietus, sniega un citiem nelabvēlīgiem laikapstākļiem, tā kalpošanas laiks var sasniegt pat 50 un vairāk gadus, nodrošinot kvalitatīvus dzīvošanas apstākļus mājā nākotnē arī bērniem un mazbērniem. Tas ir arī ekspluatācijas ziņā ekonomiskākais variants, jo zemes temperatūras diapazons vasarā un ziemā ir salīdzinoši neliels. Līdz ar to apkures izmaksas ziemā būs zemas neatkarīgi no āra gaisa temperatūras un laikapstākļiem. 

Gaiss-ūdens siltumsūknis ir prātīga izvēle nelielās privātmājās ar platību 100–150 kvadrātmetri, kā arī energoefektīvās mājās. Tas ir lētāks variants sākotnējo investīciju ziņā, jo nav jāveic rakšanas darbi, bet apkures rēķini, salīdzinot ar zemes siltumsūkni, būtu vien par 20% lielāki – mēneša griezumā ap pieciem līdz 15 eiro (jāņem gan vērā reģionālās klimata atšķirības).

Atceries  – domājot par to, kādu siltumsūkni ierīkot, nedrīkst balstīties tikai uz mājas platību vai savām vēlmēm – ir būtiski ņemt vērā arī ēkas, tās teritorijas īpašības un tavas vajadzības. Piemēram, kāds apkures veids tiek plānots vai tika izmantots līdz šim: radiatori, malkas, gāzes vai elektriskais apkures katls, vai ir ierīkota siltās grīdas sistēma, kāds ir vēlamais komforta līmenis, vai nepieciešama arī telpu dzesēšana gada siltajos mēnešos un karstā ūdens sagatavošana, kā arī daudzi citi individuāli faktori. Nepareizi izvēloties siltumsūkni, pastāv liela varbūtība, ka uzstādītā iekārta ne tikai nesniegs gaidīto rezultātu siltuma un komforta ziņā, bet arī radīs krietnus tēriņus par patērēto elektroenerģiju. Tāpēc, lai no tā izvairītos, obligāti jākonsultējas ar sertificētu speciālistu. Jāpiebilst, ka saņemt konsultācijas, dažādu siltumsūkņu sistēmu salīdzinājumu un izmaksas, kā arī prognozējamos gada izdevumus par apkuri un karsto ūdeni pie NIBE speciālistiem tu varēsi bez maksas un jebkādām nākotnes saistībām!

Kompānijai NIBE drīz būs jau 50 gadu pieredze siltumsistēmu ražošanā un 16 gadu pieredze Latvijā – NIBE siltumsūkņus izmanto aptuveni 40% no zemes siltumsūkņus uzstādījušiem Latvijas iedzīvotājiem. Tāpēc klienti, izvēloties NIBE siltumtehniku, var būt droši par šo iekārtu izcilo kvalitāti, efektivitāti un sniegtajām priekšrocībām. 

Autors: logo_divine
Autors: logo_divine
  
Autors: logo_nibe_over
Autors: logo_nibe_over

Lai izvēlētos piemērotāko siltumsūkņa veidu un modeli, sazinies ar "NIBE Energy Systems" produktu oficiālo izplatītāju Latvijā – SIA Divine Heat Company, iepazīsties ar piedāvātajiem produktiem www.nibe.lv, kā arī raksti uz e-pastu divine@divine.lv vai zvani uz tālruni +371 2918 6770 un saņem profesionālu konsultāciju un ieteikumus veiksmīgākā risinājuma meklējumos! 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Onninen piedāvā klientiem aizvien jaunākus risinājumus, kā padarīt viņu uzņēmējdarbību efektīvāku. Viens no šādiem risinājumiem ir Onninen e-veikals, kur ir pieejamas dažādas noderīgas funkcijas, kas ne tikai atvieglos iepirkšanās procesu, bet arī būs noderīgas ikdienā, veidojot projekta tāmes, sniedzot atskaites par padarītajiem darbiem vai meklējot konkrētas produktu grupas, kuras klients jau kādreiz ir sūtījis. 

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai