abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25015
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
NIBE zemes siltumsūknis – pārbaudīta vērtība un racionāls ieguldījums nākotnē : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

NIBE zemes siltumsūknis – pārbaudīta vērtība un racionāls ieguldījums nākotnē

NIBE zemes siltumsūknis – pārbaudīta vērtība un racionāls ieguldījums nākotnē

Vides veselība, kaitīgo izmešu samazināšana gaisā, energoefektivitāte un tās sniegtais ietaupījums un komforts ir faktori, kas mūsdienās kļūst arvien nozīmīgāki, domājot par apkures sistēmas izvēli savam mājoklim. Saprotams, ka ikviens vēlas izmantot racionālāko risinājumu, ņemot vērā izmaksu pieaugumu energoresursu jomā. Galvenokārt tieši  tādēļ pieaug pieprasījums pēc tik moderna risinājuma kā siltumsūkņi, starp kuriem teju 70–80% no visiem Latvijā uzstādītajiem popularitātes ziņā izceļas zemes jeb ģeotermālie siltumsūkņi – tā ir pārbaudīta vērtība un gudrs ieguldījums nākotnē, kura priekšrocības varam baudīt ne tikai mēs, bet arī mūsu bērni un mazbērni. Vairāk par zemes siltumsūkņu specifiku un ieguvumiem stāsta Stefans Vestbergs, Skandināvijā vadošā un viena no Eiropā lielākā siltumtehnikas ražotāja – "NIBE Energy Systems" – pārstāvniecības Latvijā "Divine Heat Company" direktors un pieredzējis siltumsūkņu eksperts, kas palīdz rast gudrus apkures risinājumus Latvijas iedzīvotājiem jau kopš 2002. gada.

Vēl gudrāki un intuitīvāki

Autors: siltumsuknis_interjera_1
Autors: siltumsuknis_interjera_1

Kā stāsta Stefans Vestbergs, zemes siltumsūkņi kļūst arvien gudrāki – šodien tie ir elementāri savienojami ar internetu, ērti vadāmi ar WiFi un viedierīču palīdzību un lieliski iekļaujas viedās mājas vidē. Zemes siltumsūkņi ir tikpat ērti un elementāri lietošanā kā viedtālruņi. To vadības sistēmā ir integrēta gan latviešu, gan krievu, gan jebkura cita vēlamā valoda, lai ikviens varētu vienkārši atrast labākos iestatījumus savam komfortam mājoklī. Kādi ir būtiskākie jaunumi zemes siltumsūkņi jomā? Lasi tālāk!

Autors: Smart_vadiba_2
Autors: Smart_vadiba_2

Laika prognožu monitorings. Ja agrāk zemes siltumsūkņi sekoja līdzi "Nord Pool" biržas cenām un strādāja intensīvāk, kad eleketroenerģijas tarifi bija zemāki, tad tagad siltumsūkņi papildus "skatās" arī laika prognozes, proti, tie ņem vērā informāciju no tuvākās meteoroloģiskās stacijas par to, kāda āra temperatūra būs tuvāko četru stundu laikā. Tie savlaicīgi pielāgojas un atbilstoši noregulē mājas iekštelpu temperatūru, tādējādi nodrošinot tās iedzīvotājiem vēl lielāku dzīves komfortu.

Pielāgošanās karstā ūdens lietošanas paradumiem. Jaunākie zemes siltumsūkņu modeļi seko līdzi tam, kā cilvēki lieto karsto ūdeni – vien nedēļas laikā tie lieliski apgūst mājas iemītnieku karstā ūdens lietošanas paradumus. Piemēram, ja zemes siltumsūkņa gudrā sistēma redz, ka brīvdienās karstais ūdens tiek patērēts vairāk, tad attiecīgi nākošajā nedēļas nogalē tas jau automātiski šo ūdeni uzsildīs. Tāpat arī naktīs – ja zemes siltumsūknis saprot, ka neviens karsto ūdeni nelieto vai patērē to krietni mazāk, tad tas lieki netērēs enerģiju, lai to uzsildītu. Tātad, zemes siltumsūknis monitorē to, kas mājoklī vēsturiski noticis un pielāgojas mājas iedzīvotāju paradumiem, nodrošinot būtisku enerģijas ietaupījumu un ērtības.

Autors: Smart_vadiba
Autors: Smart_vadiba

Operatīvs tehniskais atbalsts attālinātā režīmā. Ļoti ērts risinājums, pateicoties tam, ka zemes siltumsūkņi ir pieslēgti interneta tīklam, ir arī attālinātais atbalsts. "Ja klientam, piemēram, radušies sarežģījumi iestatīt pareizo temperatūru mājoklī, mēs ļoti vienkārši šo situāciju varam atrisināt. Gluži tāpat, kā to var izdarīt ar datoru, mēs attālināti pieslēdzamies konkrētā siltumsūkņa sistēmai, noskaidrojam, kur ir problēma, un palīdzam klientam, nodrošinot viņam nepieciešamos siltumsūkņa iestatījumus," skaidro "Divine Heat Company" direktors, piebilstot, ka šī nav vienīgā situācija, ko iespējams atrisināt neklātienē.

Liela jauda vairs nav tik aktuāla. Stefans Vestbergs arī novērojis, ka pēdējos gados cilvēki sākuši celt energoefektīvākas mājas, līdz ar to arī nepieciešamība pēc lielas jaudas siltumsūkņiem ir kritusies. Tagad, kad mājokļi kļuvuši energoefektīvāki, lielāks uzsvars tiek likts nevis uz apkures jaudu, bet gan uz dzesēšanu un ventilāciju, ko zemes siltumsūknī ļoti vienkārši iespējams integrēt, nodrošinot patīkamu un veselīgu iekštelpu klimatu, kā arī karsto ūdeni.

Ilgmūžība

Autors: siltumsuknis_interjera_2
Autors: siltumsuknis_interjera_2

"Pirmos zemes siltumsūkņus Latvijā mēs uzstādījām 2002. gada vasarā, un vēl šodien, jau vairāk nekā 18 gadus, tie lieliski veic savus uzdevumus," stāsta siltumsūkņu eksperts S. Vestbergs. Tas skaidrojams ar to, ka zemes siltumsūkņa kontūra tiek ierakta zemē, bet tas, kas atrodas zemē, ir stabili pasargāts no laikapstākļu ietekmes. Līdz ar to zemes siltumsūkņu nolietošanās ir izteikti lēnāka, salīdzinot ar citiem siltumsūkņu veidiem. "Tā ir investīcija ne tikai savā, bet arī bērnu un mazbērnu komfortā," tā Stefans. Viņš skaidro, ka vienīgais, ko nepieciešams mainīt kā jau jebkuru tehniku un apkures sistēmu, ir siltumsūkņa iekšējais modulis, bet arī tas, teorētiski skatoties, pie pareizas ekspluatācijas kalpo vidēji 20–25 gadus, jo kompresora darba mūžs sastāda 80 000 līdz 100 000 darba stundu. Savukārt zemē ieraktā siltumsūkņa kontūra pie nosacījuma, ja izvēlēti kvalitatīvi materiāli un pielietota pareizā tehnoloģija, ierokot to zemē, labi kalpos vismaz gadus 50. "No praktiskās puses vērtējot, – tehnika paliek tehnika; tā noveco morāli, tāpēc optimāli būtu nomainīt siltumsūkņa iekšējo moduli pēc 15 gadiem. Tas arī ir ilgs laiks, un var tikai iedomāties, kādas inovācijas pa šo laika posmu var tikt ieviestas ne tikai siltumsūkņu, bet arī pārējo mūsdienu tehnoloģiju jomā," saka Stefans Vestbergs.

Vienlīdz efektīvi gan bargākā ziemā, gan starpsezonā

Autors: siltumsuknis_interjera_3
Autors: siltumsuknis_interjera_3

Atšķirībā no citiem siltumsūkņu veidiem, zemes siltumsūkņi nodrošina vienādu efektivitāti gan ziemā, lai cik auksta tā būtu, gan rudenī un pavasarī, jo zemes temperatūra ir, var teikt, nemainīga. Proti, ja ārā ir +10°C vai -30°C, no zemes tik un tā mēs iegūsim, teiksim +3°C. Līdz ar to zemes siltumsūkņu efektivitāte un lietderība nemainās, tie nav atkarīgi no laikapstākļiem. Salīdzinājumam – gaiss-ūdens siltumsūkņi pie vēsāka laika ārā ir mazāk efektīvi, piemēram, ja ārā ir -20°C, tad gaiss-ūdens siltumsūknim ar šo temperatūru arī jāstrādā, bet zemes siltumsūknis pie -20°C nodrošina tādu pašu energoavotu temperatūru kā tad, ja arā būtu +10°C.

Ar saules baterijām – ietaupījums vēl lielāks

Autors: saules baterijas
Autors: saules baterijas

Gan no zemes siltumsūkņiem, gan no gaiss-ūdens siltumsūkņiem iespējams iegūt vēl vairāk, ja tos savieno ar saules fotoelektrisko paneļu sistēmām jeb saules baterijām (ang. Solar PhotoVoltaic Technology), ko saviem klientiem nodrošina arī "Divine Heat Company". Tādējādi iespējams panākt pat nulles elektroenerģijas patēriņu mājā. Zemes siltumsūknis kontrolē, cik daudz elektroenerģijas māja saņem no saules un, ja, piemēram, mājai tiek nodrošināts vairāk enerģijas nekā tajā tiek patērēts, darbinot dažādas sadzīves iekārtas un elektroierīces, zemes siltumsūknis šo papildu enerģiju izmantos savam pašpatēriņam pilnībā automātiski. Tas nozīmē, ka mājas iedzīvotāji varēs izmantot apkuri, karsto ūdeni, ventilāciju un dzesēšanu, par to itin neko nemaksājot.

Autors: saules_panelu_darbibas_princips
Autors: saules_panelu_darbibas_princips

Tomēr, kā Stefans Vestbergs novērojis, cilvēki bieži vien skeptiski skatās uz saules bateriju iegādi. Viņiem šķiet, ka sākotnējie ieguldījumi ir pārāk augsti un atmaksāšanās laiks – 10 gadi – ir pārāk ilgs. Bet tad rodas loģisks jautājums – cik ilgā laikā atmaksājas, piemēram, jauns dīvāns vai jauna automašīna? Vai saules enerģija, kuras sākotnējās izmaksas atmaksājas pēc 10 gadiem, bet vēl pēc 20–30 gadiem nodrošina peļnu vairākos desmitos tūkstošu, nav racionālāka investīcija? Cilvēki ir pieraduši vērtēt dažādas situācijas šeit un tagad, bet ir jāiemācās skatīties arī tālākā nākotnē, izvērtējot ieguvumus ilgtermiņā.

NIBE un "Divine Heat Company" – uzticams un profesionāls atbalsts visā siltumsūkņu ekspluatācijas laikā

Autors: NIBE
Autors: NIBE

"Divine Heat Company", pārstāvot NIBE, ir pieredze siltumsūkņu uzstādīšanā un tehniskajā atbalstā jau vairāk nekā 18 gadus. Izvēloties NIBE apkures sistēmas, klienti var būt pilnībā pārliecināti par šo iekārtu augsto kvalitāti, efektivitāti un lietderību, jo siltumsūkņi ir vislielākais šī ražotāja pamatprodukts. Turklāt NIBE jau kopš savas darbības pirmsākumiem ir stabils un veiksmīgs uzņēmums; tam pieder vairāk nekā 70 ražotnes un visā pasaulē tas nodarbina vairāk nekā 16 000 darbinieku. Arī Covid-19 laikā NIBE turpināja mērķtiecīgi augt kā uzņēmums, līdz ar to tas ir ļoti labs un stabils sadarbības partneris, kas var garantēt kvalitāti un ilgmūžību.

(Video angļu valodā)

Sadarbojoties ar NIBE, "Divine Heat Company" saviem klientiem vajadzības gadījumā spēj nodrošināt operatīvu rezerves daļu piegādi no NIBE rūpnīcas Zviedrijā vien divu dienu laikā, kā arī profesionālu iekārtu remontu. Tā ir liela pievienotā vērtība – zināt, ka uzticams atbalsts būs pieejams vienmēr, kad tas nepieciešams. Turklāt NIBE nodrošina rezerves daļas arī vecākajiem siltumsūkņu modeļiem, līdz ar to, ja nav vēlēšanās vai iespējas iekārtu mainīt uz jaunu, tas ir ļoti vērtīgi. Ja klients vēlas modernizēt savu siltumsūkni, arī tas ir vienkārši izdarāms – jāsazinās ar "Divine Heat Company", kura darbinieki tuvākajā laikā nomainīs veco siltumsūkni uz jaunas paaudzes iekārtu, kas sniegs vēl vairāk ieguvumus un vēl lielāku ekonomiju.

(Video angļu valodā)

Nomainot veco apkures sistēmu uz energoefektīvo un ekoloģisko NIBE siltumsūkni, tu ieguldīsi ne tikai savā labklājībā un komfortā, bet arī vides veselībā, kā arī varēsi droši justies savās mājās, jo siltumsūkņi nerada nekādu ugunsdrošības risku! Sazinies ar "Divine Heat Company" un saņem labāko apkures risinājumu!

  

www.divine.lv | www.nibe.lv | divine@divine.lv | +371 67552455

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu