abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23112
Nozares raksti1074
Ekspertu atbildes2590
No 1.septembra Pilsētas attīstības departaments pārņems Rīgas pilsētas būvvaldes un “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” funkcijas : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

No 1.septembra Pilsētas attīstības departaments pārņems Rīgas pilsētas būvvaldes un “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” funkcijas

No 1.septembra Pilsētas attīstības departaments pārņems Rīgas pilsētas būvvaldes un “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” funkcijas

No 1. septembra, likvidējot Rīgas pilsētas būvvaldi (turpmāk – Būvvalde) un aģentūru “Rīgas pilsētas arhitekta birojs” (turpmāk – Arhitekta birojs), iepriekšminēto institūciju funkcijas pārņems Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (turpmāk – Departaments).

Turpmāk Departaments būs vadošā pašvaldības iestāde galvaspilsētas attīstības un teritorijas plānošanā, kas Rīgas pilsētā pārraudzīs un koordinēs attīstības procesus, nodrošinās būvniecības procesa tiesiskumu, t.sk. veiks pašvaldības būvvaldes funkcijas, nodrošinās sabalansētu mobilitātes attīstību, pārraudzīs arhitektūras procesa kvalitāti un kvalitatīvas pilsētvides attīstību, pārraudzīs un kontrolēs  vides objektu izvietošanu, pilsētas apstādījumus, zemes ierīcību, nodrošinās kultūrvēsturisko vērtību aizsardzību un adrešu piešķiršanu.

“Turpinot ieviest uz attīstību un izaugsmi vērstas pārmaiņas Rīgas pašvaldības darbībā, no 1.septembra darbu sāks jaudīgs departaments ar profesionālu vadību un speciālistiem. Lai gan ir tendence atminēties un salīdzināt laikus, kad būvvalde un Pilsētas attīstības departaments jau strādāja kā vienots mehānisms, mērķi, ar kādiem veiktas šīs pārmaiņas un sagaidāmā funkcionalitāte, ir atbilstoši 21. gadsimtam, nevis 20 gadus veciem vēsturiskiem notikumiem. Iestāžu reorganizācijas rezultātā izveidota vienota, koordinēta, resursus taupoša, efektīva, uz sadarbību vērsta un birokrātiju mazinoša iestāde,” norāda Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks satiksmes un attīstības jautājumos Vilnis Ķirsis.

No septembra Departamenta darbība tiks organizēta trīs virzienos: attīstības (stratēģiskā vadība, pilsētvides attīstība, mobilitāte, projektu vadība), būvniecības (arhitektūras un pilsētvides dizains, būvniecības kontrole), administratīvais (ģeomātika, juridiskais nodrošinājums, administratīvais nodrošinājums). Izveidots pilsētas arhitekta dienests. Departamentu turpinās vadīt Ilze Purmale.

“Mūsu mērķis ir nodrošināt klientiem skaidri saprotamus, ērtus un pieejamus pašvaldības pakalpojumus, nostiprinot klientorientētu komunikāciju, bet sadarbības partneriem – paredzamu un prognozējamu pašvaldības rīcību un lēmumus,” sacīja Ilze Purmale.

No septembra klientiem būs pieejama vienota pakalpojumu sniegšanas sistēma: zvanu centra tālruņa numurs 671058000, e-pasts pad@riga.lv, tīmekļvietne rdpad.lv. Taču pārejas periodā līdz 2022. gadam būs pieejami arī līdzšinējie pakalpojumu saņemšanas un konsultāciju veidi.

Rīgas dome lēmumu par būvvaldes un Arhitekta biroja likvidāciju un funkciju nodošanu Departamentam pieņēma 2021. gada 10. februārī. Iepriekš tika veikta funkciju analīze, kā arī konsultācijas ar profesionāļu organizācijām, apkaimju iedzīvotājus pārstāvošām biedrībām, veikta klientu un darbinieku aptauja.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Latvija": Pielaiko telpu, māju, dārzu

"Osmo Baltic OÜ" ir vienīgais oficiālais ”Osmo Holz und Color GmbH & Co” pārstāvis Baltijā. Klientiem tiek piedāvāti sistēmiski vienoti risinājumi visā, kas ir saistīts ar koka apdari gan iekštelpās, gan āra apstākļos.