No plastikāta logiem pūš vējš: ko darīt?
Plastikāta logs uzticīgi kalpo daudzus gadus, bet tad pamani, ka aizkari plīvo un tu jūti telpā ienākošu aukstumu? Līdz ar rudens iestāšanos vēlamies mājās nodrošināt maksimālu siltumu un komfortu, tāpēc šī problēma kļūst īpaši aktuāla.
Šādai situācijai var būt dažādi iemesli – nepareizi veidotas montāžas šuves, blīvgumiju bojājumi, izlocījusies kārba vai vērtne, nenoregulētas eņģes utml. Visbiežāk to izraisa tieši blīvgumiju bojājumi – tās laika gaitā mēdz deformēties.
Labs, universāls un ātrs risinājums ir pašlīmējošās blīvgumijas. Izvēloties blīvgumijas, ir jāpievērš uzmanība to biezumam. Kļūdains ir uzskats – jo biezāka gumija, jo labāk pasargās no aukstuma. Biezumam jāatbilst spraugas platumam. Ja gumija būs pārāk bieza, logu būs grūti aiztaisīt – tā ar laiku deformēsies visa konstrukcija un veidosies vēl lielākas spraugas.
Spraugas mēra, izmantojot sasildītu plastilīnu. To liek vērtne un saspiež. Pēc saspiestā plastilīna biezuma varēs noteikt spraugas izmēru. Nepieciešamo blīvgumiju daudzumu nosaka, pa perimetru izmērot loga vērtni.
Pirms blīvgumijas klāšanas virsmu nepieciešams notīrīt un attaukot ar acetonu. Pirms aizsargpapīra noņemšanas nogriez vajadzīgo lentes garumu. Līmē no vienas malas līdz otrai, to nestiepjot. Blīvgumiju līmē gan pie rāmja, gan kārbas.
Tomēr visefektīvākais blīvēšanas veids ir iefrēzējamās blīvgumijas izmantošana. Šāda gumija ir elastīgāka nekā pašlīmējošā blīvgumija – tātad spraugas iespējams aizpildīt vienmērīgāk. Tās arī kalpos ilgāku laiku.
Silikona blīvgumiju iemontē, logu vērtnē vai kārbā iefrēzējot rievu, kurā to ievietot.
Logu noblīvēšana ne tikai nodrošinās siltuma saglabāšanu telpā, bet arī mazinās āra trokšņus un aizkavēs putekļu iekļuvi telpā. Privātmājās tas arī ievērojami samazinās kurināmā patēriņu.