abc.lv skaitļos

Lietotāji online14
Aktīvie uzņēmumi25011
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Noliktavu plaukti – efektīvi uzglabāšanas risinājumi : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Noliktavu plaukti – efektīvi uzglabāšanas risinājumi

Noliktavu plaukti – efektīvi uzglabāšanas risinājumi
Autors: Ajprodukti.lv

Ar ko jums saistās noliktava? Lielākajai daļai cilvēku droši vien ar neskaitāmu plauktu rindām, kurās saliktas kastes, paletes, maisi un citas lietas, bet pa vidu rosās darbinieki un tiek izmantota atbilstoša tehnika vai palīgierīces. Kas jāņem vērā, ja jūsu uzņēmumam nepieciešami noliktavu plaukti? Kā un kur izvēlēties piemērotākos? Uzzini šajā rakstā!

Viss sākas ar plānu

Lai izveidotu funkcionālu noliktavu, jāizveido pārdomāts telpas plānojums. Ir jo īpaši svarīgi izvērtēt uzglabājamo preču svaru, izmērus, iepakojuma veidu un transportēšanas iekārtas. Kā tiks organizēts loģistikas process noliktavā – preces plauktos jāuzglabā ilgtermiņā vai to rotācija būs bieža un tās būs jāpārvieto ikdienā? Tas ir svarīgs aspekts, lai izvērtētu preču aizsniedzamību un to, cik viegli būs operatīvi piekļūt krājumiem plauktos. Tikpat svarīgi ir jau laikus plānot arī pieejamo telpas platību attiecībā pret plauktu kapacitāti, ņemot vērā uzglabājamo preču vai produktu specifiku. Piemēram, vai preces tiks uzglabātas uz paletēm vai vienkārši plauktos. Šobrīd tas ērti izdarāms ar dažādām 3D vizualizācijām un citiem interjeristu izmantotiem risinājumiem, kas ļauj labāko plānojumu vēl pirms faktiskās noliktavas iekārtošanas apskatīt datora ekrānā. Šādi korekcijas veikt ir ievērojami vienkāršāk un ātrāk. 

Taču kādus plauktus labāk izvēlēties un ar ko dažādi plauktu risinājumi atšķiras viens no otra?

TOUGH – sevišķi izturīgi un gari plaukti

Tough ir sevišķi izturīga gara laiduma plauktu sistēma, kas piemērota smagu lielgabarīta preču uzglabāšanai, tajā skaitā garu materiālu un preču bez iepakojuma uzglabāšanai. To var paplašināt atbilstoši nepieciešamībai. Izvēlei pieejami izturīgi cinkota tērauda vai skaidu plāksnes plaukti ar kravnesību līdz pat 1000 kg, atkarībā no plaukta izmēra. 

Tā kā regulēšanas solis ir vien 50 mm, plaukti ir ērti pielāgojami konkrētās noliktavas vajadzībām. Plauktu gala rāmji ir cinkoti, sijas apstrādātas ar pulverkrāsojumu, tādējādi nodrošinot iespējami ilgu kalpošanas laiku. Ja ekspluatācijas laikā rodas nepieciešamība paplašināt plauktus, to ērti var izdarīt, pievienojot papildsekcijas.

Plaukti Tough ir izgatavoti un pārbaudīti saskaņā ar Eiropas standartu SS/EN:5512.

COMBO – viegli saliekami noliktavu plaukti

Šī plauktu sērija izceļas ar visaugstāko uzstādīšanas ērtuma līmeni. Montāžā nav pat nepieciešamas skrūves, gala rāmji vai aizmugures stiprinājumi. Katrs plaukts ir aprīkots ar četriem statņiem, nodrošinot maksimālu stabilitāti.

Plaukti ir izgatavoti no 16 mm biezām skaidu plāksnēm un izturīgām sijām. Tie ir pieejami trīs dažādos augstumos, divos platumos un trīs dziļumos. Virsmas ir pārklātas ar nodilumizturīgu pulverkrāsojumu. 

Ērti, ka ar speciāla papildaprīkojuma palīdzību iespējams savienot vairākas plauktu sekcijas, tādējādi tiek izveidota vēl lielāka stabilitāte un plašāka plauktu sistēma

MIX – pielāgojas dažādām situācijām

MIX noliktavu plauktu sistēma citu starpā izceļas ar praktiskumu, vieglo pielāgojamību un daudzfunkcionalitāti, ko nodrošina četri dažādi augstumi, četri platumi un četri iespējamie dziļumi, kā arī plašas papildaprīkojuma iespējas. Iespējams izveidot gan atvērtas, gan slēgtas uzglabāšanas sistēmas.

Noderīgi, ka šos plauktus iespējams aprīkot arī ar durvīm, atvilktnēm un citiem piederumiem, kas var palīdzēt ērtāk iekārtot noliktavu. Plaukti aprīkoti ar krusteniskiem stiprinājumiem, kas tiem nodrošina lielāku stabilitāti. 

LIGHT vieglums

Kā jau var noprast no sērijas nosaukuma, šie plaukti izceļas ar vieglumu, tostarp vieglu montāžu, līdz ar to labi piemēroti arī arhīviem vai lietu uzglabāšanai birojos. Šie plaukti ir labākais risinājums vietās, kurās nav paaugstinātas slodzes prasības. Plauktiem ir grīdu aizsargājoši elementi, kā arī sliedes. Tos iespējams paplašināt, izmantojot papildsekcijas.

Šīs sērijas plaukti izgatavoti no izturīga lokšņveida tērauda, kam papildu aizsardzību piešķir pulverkrāsojums. Montāžā nav nepieciešamas skrūves vai balstskrūves, jo plauktus atliek vien ieāķēt vajadzīgajā augstumā starp stiprinājumiem. Plauktu augstums ir regulējams.

POWER – pārvietojami plaukti

POWER sērijas plaukti arī ir piemēroti gan noliktavām, gan birojiem, jo tie ir pietiekami stabili un ērti izmantojami. Stabilitāti nodrošina sānu un aizmugurējās atsaites, savukārt sliedes ļauj plauktus pārvietot. 

Līdzīgi kā iepriekšminētie, arī šie plaukti ir izgatavoti no tērauda loksnēm, kas apstrādātas ar pulvekrāsojumu, kas virsmām piešķir papildu izturību. Tāpēc plaukti ir piemēroti arī vietām ar paaugstinātu slodzi, un tajos var uzglabāt arī salīdzinoši smagus priekšmetus. 

Kur iegādāties?

Visu minēto sēriju noliktavu plaukti ir atrodami AJ Produkti sortimentā. Ieskatieties www.ajprodukti.lv piedāvājumā un izvēlieties tieši savam birojam vai noliktavai piemērotāko risinājumu! Uzreiz vai vēlāk plauktus iespējams aprīkot arī ar papildaprīkojumu. 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu