abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Norisināsies ikgadējā Arhitektūras nedēļa : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Norisināsies ikgadējā Arhitektūras nedēļa

Norisināsies ikgadējā Arhitektūras nedēļa

Jau nākamnedēļ, no 3. līdz 7. oktobrim, ar plašu pasākumu programmu tiks aizvadīta ikgadējā Arhitektūras nedēļa. Tās noslēgumā notiks "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022" svinīgā apbalvošanas ceremonija, kas norisināsies piektdien, 7. oktobrī, kad tiks paziņoti augstākā apbalvojuma Latvijas arhitektūrā laureāti. Svinīgā apbalvošanas ceremonija noritēs "Latvijas Arhitektūras gada balvu 2021" saņēmušajā Mežaparka Lielajā estrādē, Kokaru zālē.

Šogad pasākumi norisināsies ne tikai Rīgā, bet arī Siguldā. Tur 3. oktobrī tiks aizvadītas “Arhitektūras dienas” par godu Pasaules arhitektūras dienai. Visas dienas garumā tiks apskatīti vairāki objekti – dažādas ēkas. Pēcpusdienā Krimuldā notiks Miķeļa Putrāma lekcija par labklājības arhitektūru. Savukārt vakarā tiks aizvadīts noslēguma pasākums kultūras namā “Gauja”.

Arhitektūras nedēļas ietvaros notiks arī vairākas lekcijas un sarunas par arhitektūru. Viena no tām būs arhitekta, biroja “Didrihsons Arhitekti” vadītāja un Latvijas Arhitektūras gada balvas žūrijas pārstāvja Gata Didrihsona lekcija “Roche biroja ēka + Dienas gaisma un vairāk”. Tā tapusi sadarbībā ar uzņēmumu “Velux” un norisināsies 4. oktobrī pulksten 14.00 Arhitektu namā, Torņa ielā 11.

5. oktobrī pulksten 19.00 kopā ar Latvijas Mākslas akadēmiju galerijā “Smilga”, Eduarda Smiļģa iela 34a, tiks organizētas sarunas “SALONS. Rudens epizode #1. Kādai jābūt laikmetīgai arhitektūras izglītībai?”. Savukārt 6. oktobrī pulksten 17.00 Arhitektu namā, Torņu ielā 11, notiks Jaunā Eiropas "Bauhaus" sarunu ekspresis “Atjaunošana, koprade, pētījumi. Jaunā Eiropas Bauhaus sarunu ekspresis Arhitektu namā”.

Banner 280x280

Arhitektūras nedēļā ir padomāts arī par bērniem un jauniešiem. 4. oktobrī pulksten 15.00 Mežaparka Lielās estrādes Kokaru zālē tiksies bērnu un jauniešu izglītības projekts par apbūvētās vides veidošanos “Skolnieks, Pētnieks, Pilsētnieks” bērnu balvas arhitektūrā „ZIRNIS“ žūrija.

Arhitektūras nedēļa noslēgsies piektdien, 7. oktobrī. No pulksten 16.30 līdz 19.00 Mežaparka Lielajā estrādē noritēs vieslekcijas un ekskursijas. Savukārt pulksten 20.00 Kokaru zālē notiks "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022" apbalvošanas ceremonija. Ceremonijas laikā tiks paziņots, kuri ir tie objekti un procesi, kas saņēmuši augstākos apbalvojumus Latvijas arhitektūrā.

Laureātus izvēlēsies "Latvijas Arhitektūras gada balvas" starptautiskā žūrija: arhitekts, lektors Tomass Randals - Peidžs (Thomas Randall Page), arhitekte, fiziķe, Igaunijas arhitektūras žurnāla “Māja” galvenā redaktore Kaja Pae (Kaja Pae), arhitekts Vītauts Biekša (Vytautas Biekša), arhitekts, uzņēmuma “3XN” eksperts Henrijs Glogau (Henry Glogau) un arhitekte Andra Šmite (“Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022” atlases žūrijas priekšsēdētāja).

Jau no augusta beigām un septembra sākuma interesentiem ir pieejamas arī divas izstādes. Viena no tām ir “Latvijas Arhitektūras gada balva 2022”, kas izstādīta pie Arhitektu nama, Torņa ielā 11, un kurā apskatāmi visi šī gada balvai pieteiktie darbi. Savukārt Latvijas Arhitektu savienības telpās, Torņa ielā 15, norisinās izstāde “Re:Vīzija”. Tajā redzami darbi, kas "Latvijas Arhitektūras gada balvai" pieteikti pēdējo 20 gadu laikā. Abas izstādes iespējams apskatīt vēl līdz oktobra vidum.

Plašāku informāciju par visiem gaidāmajiem Arhitektūras nedēļas pasākumiem iespējams atrast Latvijas Arhitektu savienības Facebook lapā: https://www.facebook.com/latarh.

Par "Latvijas Arhitektūras gada balvu 2022"

"Latvijas Arhitektūras gada balva" ir ikgadējs nacionālais arhitektūras konkurss ar mērķi apzināt un popularizēt Latvijas arhitektūras labākos sniegumus un veicināt arhitektūras augstvērtīgu attīstību. Gada balva ir Latvijas arhitektūras gada lielākais notikums, kas atzīts par valstiski nozīmīgu pasākumu. Turklāt pati balva ir augstākais apbalvojums Latvijas arhitektūrā. "Latvijas Arhitektūras gada balvu" organizē Latvijas Arhitektu savienība sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju.

Par "Latvijas Arhitektūras gada balvas 2022" partneriem kļuvuši arī nekustamo īpašumu attīstītājs "Pillar", "VELUX jumta logi", būvmateriālu un būvniecības sistēmu ražotājs KNAUF, bet atbalstītājiem – Valsts kultūrkapitāla fonds, Ziemeļrīgas kultūras apvienība, ziņu portāls DELFI un interjera, arhitektūras un dizaina žurnāls DEKO.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu