Notiks "Rīgas Enerģētikas dienu" seminārs par daudzdzīvokļu māju siltināšanu
Seminārā par biežāk pieļautajām kļūdām projektu ieviešanā stāstīs Kārlis Bērenfelds no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA). Savukārt Māris Vasiļjevs No LIAA runās par aģentūras atbalstu daudzdzīvokļu māju renovācijai. SIA "Renesco" projektu vadītājs Dzintars Jaunzems iepazīstinās ar daudzdzīvokļu ēku iespējamajiem siltumapgādes nodrošināšanas risinājumiem, bet sertificēts energoauditors Jānis Jenerts stāstīs par siltumnoturības paaugstināšanu.
Par mājokļu renovācijas pieredzi Rīgā stāstīs Energoefektivitātes informācijas centra vadītājs Juris Golunovs, tāpat semināra dalībnieki varēs uzzināt par jau īstenotajiem māju siltināšanas projektiem, ko paveikuši iedzīvotāji un privātie namu apsaimniekotāji Lielvārdes ielā 115, Berģu ielā 160 k-1, Zemgaļu ielā 21, Maiznīcas ielā 12 - k2, Līvciema ielā 25 un Līvciema ielā 27.
Tiks sniegta informācija arī par pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma "Rīgas namu pārvaldnieks" realizējamajiem projektiem.
Semināra organizētāji cer, ka ikvienam interesantam būs noderīga siltināto ēku renovācijas procesa dalībnieku - iedzīvotāju, pārvaldītāju, būvniecības procesa dalībnieku - iegūtā pieredze. Tā noderēs gan tiem, kuru ēkās vēl notiek renovācijā, gan tiem, kas plāno veikt māju siltināšanu, lai uzlabotu mājokļu kvalitāti un mazinātu ietekmi uz apkārtējo vidi.
Rīgā daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektīva renovācija šogad turpinās tajās mājās, par kurām ir noslēgti līgumi ar LIAA par Eiropas struktūrfondu līdzfinansējuma piešķiršanu. Aizvadītajā vasarā uzsāktie būvdarbi lielā daļā no šīm ēkām jau ir pabeigti un dažās tuvojas nobeigumam. Vēl virknei ēku, kas ir noslēgušas līgumus par siltumnoturības paaugstināšanu, ES līdzfinansējums būs pieejams, ja darbus pabeigs līdz 2014.gada vidum. Patlaban LIAA jaunus pieteikumus nepieņem, jo jāgaida, kad būs pieejams ES finansējums.
Savukārt Rīgas dome ir piešķīrusi līdzfinansējumu energoauditu veikšanai, lai māju iedzīvotāji var sagatavot kvalitatīvu dokumentāciju līdz nākamā gada vidum, kad būs iespējams saņemt ES fondu līdzfinansējumu. Energoaudita laikā ir nepieciešams veikt arī termogrāfiju, kuru var izdarīt tikai apkures sezonā. Tāpēc REA aicina māju iedzīvotājus pieteikties energoauditiem, jo pašvaldība sedz līdz 80% no energoaudita izmaksām, bet ne vairāk kā 300 latu uz māju.
Semināru "Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku renovācijas gaita Rīgā 2013.gadā" organizē "Rīgas Enerģētikas aģentūras" (REA) Energoefektivitātes informācijas centrs.
LETA.
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors Red Moon Sanctuary