abc.lv skaitļos

Lietotāji online0
Aktīvie uzņēmumi23428
Nozares raksti1105
Ekspertu atbildes3041
Notiks vebinārs par daudzdzīvokļu ēku ventilācijas sistēmām : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Notiks vebinārs par daudzdzīvokļu ēku ventilācijas sistēmām

Notiks vebinārs par daudzdzīvokļu ēku ventilācijas sistēmām

Trešdien, 19. janvārī no plkst. 14.00 līdz 16.00 tiešsaistē notiks vebinārs "Ventilācija daudzdzīvokļu ēkās. Pieredzes apmaiņa: Igaunijas un Latvijas daudzdzīvokļu ēku piemēri", informē sabiedrisko attiecību vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā Anita Āboliņa.

Vebināra dalībniekiem būs iespēja salīdzināt daudzdzīvokļu ēku renovācijas atbalsta programmas Latvijā un Igaunijā. Papildus tam dalībnieki no Latvijas varēs uzdot konkrētus jautājumus Ekonomikas ministrijas pārstāvim par jaunās daudzdzīvokļu ēkas atjaunošanas atbalsta programmas noteikumiem Latvijā – kas nepieciešams, lai jūsu māja būtu pirmā rindā uz pieejamo atbalstu.

Vebinārā tiks salīdzinātas divu veidu ventilācijas – dabiskā un mehāniskā, lai gūtu priekšstatu par labākajiem ventilācijas risinājumiem, kas vīrusu laikā ir vitāli svarīgi veselības uzturēšanai. Pasākuma noslēgumā ar savu pieredzes stāstu par dzīvi ēkā, kurā ierīkota centralizēta ventilācija, stāstīs iedzīvotājs no Igaunijas.

“Šoziem Latvija piedzīvo nebijušās enerģijas cenas svārstības – tas virknei mājsaimniecību ir liels slogs. Lai arī vadošie enerģētikas eksperti nespēja prognozēt šādu cenu kāpumu, vairums no viņiem uzsver, ka nav ideālāka brīža par šo, kad izsvērt enerģijas izmantošanas paradumus mājsaimniecībā un ieguldīt energoefektivātes paaugstināšanā. Tas attiecas gan uz privātmāju iedzīvotājiem, gan arī daudzdzīvokļu ēku iemītniekiem un uzturētājiem. Ventilācijas sistēma ir neatņemama ēkas renovācijas procesa sastāvdaļa,” norāda Edgars Augustiņš, Vidzemes plānošanas reģiona energoefektivitātes eksperts.

Vebinārā tiks demonstrēts arī "Smart Living" interaktīvais bezmaksas rīks mājsaimniecībām energoefektivitātes izvērtējumam, kurš bez maksas pieejams ikvienam interesentam arī latviešu valodā: https://www.livingsmart.io/tool/.

Vebinārs notiks angļu valodā, tiks nodrošināts tulkojums latviešu valodā. Dalība ir bez maksas, bet ar iepriekšēju reģistrēšanos.

Darba kārtība

Pieredzes apmaiņas vebināru organizē Vidzemes plānošanas reģions sadarbībā ar "Smart Living" projekta partneri Igaunijā – Tartu Reģionālās enerģētikas aģentūru. "Praktiski risinājumi gudrai energoresursu izmantošanai" ("Smart Living") ir "Interreg" Igaunijas–Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekts. Tā mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par videi draudzīgu dzīvesveidu un pārdomātu enerģijas resursu izmantošanu Latvijā un Igaunijā, apvienojot abu valstu zināšanas un partneru organizāciju kompetenci. Latvijā projektu īsteno Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris un Vidzemes plānošanas reģions, Igaunijā – Tartu reģionālā enerģētikas aģentūra.

Kontaktpersona jautājumiem: Eva Meijere, projekta Smart Living vadītāja Vidzemes plānošanas reģionā, eva.meijere@vidzeme.lv.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA Arčers pieredze Bluebeam Revu lietošanā

SIA "Arčers" piedalījās InfoEra Latvia mācību centra rīkotajās Bluebeam Revu apmācībās un savā ikdienā izmanto Bluebeam programmatūru jau 5 gadus. Ar Bluebeam failiem informācija ir vieglāk pārskatāma. 

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu