abc.lv skaitļos

Lietotāji online53
Nozares raksti767
Ekspertu atbildes2458
Novadu aktualitātes : abc.lv

Novadu aktualitātes

Jūlija otrajā nedēļā Latvijas novados daudzviet notika remonta un rekonstrukcijas darbi. Tika atjaunotas, pārbūvētas vai vienkārši salabotas ēkas, atsevišķas telpas, inženierkomunikācijas un arī ceļi. Ielas un ceļi
Novadu aktualitātes
Aizkraukle. Uzņēmums Skalds uzsācis gājēju pārejas remontu pār gravu no kafejnīcas Solo līdz 1.vidusskolai.
Novadu aktualitātes
Pārejai tiek klāts krāsains betona bruģis.
Avots: "Staburags". Laidze, Talsu rajons. Uzņēmums CVS, kas cenu aptaujā ieguvis tiesības būvēt aptuveni 500 m garu gājēju celiņu, uzsācis būvdarbus. Betona bruģi ieklāj apakšuzņēmējs Delta AP. Finansējums nāk no Eiropas Reģionālās attīstības fonda, Laidzes pagasta līdzdalība projektā būs tikai 8000 latu. Avots: "Talsu Vēstis". Gulbene. Kopš jūlija sākuma, kad tika saņemta periodiskā ceļu uzturēšanas atļauja, Gulbenes rajonā uzsākti ceļu remonti. Asfalta bedrīšu lāpīšanas kampaņa jau ir beigusies. Avots: "Dzirkstele". Valka. Konkursā par Ausekļa ielas ietves sakārtošanu četru firmu konkurencē uzvarējis būvuzņēmums Indrāni V. Diemžēl ieceri klāt ietvi ar bruģi neizdosies realizēt, jo tas izmaksātu gandrīz divreiz vairāk nekā asfalta segums. Avots: "Ziemeļlatvija". Alūksne. VAS Autoceļu uzturētājs filiāle Vidzemes ceļi lielākajās pilsētas ielās asfalta bedrīšu remonts jau pabeidza, tagad uzsākta asfaltā lāpīšana mazākajās ielās.. Avots: Malienas Ziņas". Jaunbūves Rēzekne. Pēc pilsētas domes pasūtījuma sākts izstrādāt nolikumu koncertzāles būvniecības konkursam Rēzeknē. Paredzēts arī mākslinieku plenērs, lai rastu idejas koncertzāles izveidei. Rēzekne var kļūt par vienu no piecām Latvijas pilsētām, kut kur tiks uzceltas daudzfunkcionālas koncertzāles. Avots: "Latgales Laiks".
Novadu aktualitātes
Aizkraukle. Vietējais uzņēmums RRKP būve ceļ Hansabankas Aizkraukles filiāles jauno ēku.
Avots: "Staburags". Ēku remonts Cēsis. Būvuzņēmums Cel Tik uzsācis Cēsu Jaunās pils rekonstrukciju. Cel Tik veic rekonstrukciju pils iekšienē, bet apakšuzņēmējs Cēsu restaurators remontē ēkas fasādi.. Projekta pirmajā kārtā līdz 2008.gada rudenim atjaunos pils 19.gs. arhitektonisko veidolu, restaurēs un rekonstruēs pirmā un otrā stāva telpu apdari un uzbūvēs pils apmeklētāju centru. Rekonstrukcijai būs vajadzīga daudzu būvfirmu palīdzība. Avots: "Druva". Liepāja. Vienā no trim spožākajām Liepājas arhitektūras vēsturiskajām pērlēm Rīges namā sāksies restaurācija. Tas ir valsts nozīmes piemineklis, kurš nepienācīgas apsaimniekošanas dēļ nonācis nožēlojamā stāvoklī. Ilgu laiku šajās unikālajās telpās atradusies padomju Jūras kara flotes kopmītne un viesnīca. Pēc privatizācijas nams gājis no rokas rokā, tā arī nerodot īstu saimnieku, līdz to iegādājās akciju sabiedrība Mūsu Liepāja, kas sola paveikt šo ļoti nozīmīgo darbu. Avots: "Kurzemes Vārds".
Novadu aktualitātes
Āraiši, Cēsu rajons. Ezerpils senmītnēs tiek veikts remonts. Konstrukciju bojāšanos veicinājis tas, ka ēkas nav apkurināmas. Apaļkoka mājiņas būvētās pagājušā gadsimta 80.-90.gados. Kādreizējā Āraišu apmetnē bijušas piecas apbūves, kas sekojušas cita citai apmēram ik pēc 20 gadiem, tas ir, ik pēc 20 gadiem baļķu mājiņas tikušas atjaunotas.
Novadu aktualitātes
Ezerpils mājiņas pirms remonta.
Avots: "Druva". Jaunlutriņi, Saldus rajons. Uzņēmums Roofus no Rīgas nomaina Jaunlutriņu kultūras nama jumtu. Darbu sarežģītības dēļ konkursā bija pieteikušās tikai divas firmas, lai gan par iespējām veikt šo darbu interesējušies vairāki uzņēmumi. Ogre. Uzņēmums JS&J drīzumā pabeigs Ogres mākslas skolas rekonstrukciju. Darbu gaitā tika demontēta ēkas iekšpuse un izveidots jauns interjers. Avots: "Ogres Ziņas" Aizkraukle. Aizkraukles novadā sākušies vērienīgi darbi, kurus kopīgi finansē pašvaldība, valsts un Eiropas Savienība. Divu bērnudārzu rekonstrukciju veic vietējā būvfirma Būve Vīgante un uzņēmums no Rīgas Unda. Torņu ielas pārbūvi veiks ceļu būves sabiedrība Aizkraukle. Avots: "Staburags". Valdemārpils, Talsu rajons. Uzņēmums Vīgantes veic .rekonstrukciju bijušajā veikala katlumājā – rudenī šajās telpās darbu sāks mākslas skola. Avots: "Talsu Vēstis". Jelgava. LLU ainavu arhitektūras un būvniecības studenti turpmāk jutīsies brīvāk – Lauku inženieru fakultātes telpās notiek pārbūve, pēc kuras klāt nāks nodarbību telpas divos stāvos. Avots: "Zemgales Ziņas" Pāvilosta. Kooperatīvās sabiedrības Dzintars –97 ēkā Klaipēdas ielā siltina fasādes, lai iedzīvotājiem ziemā būtu mazāk jāmaksā par apkuri. Avots: "Kurzemes Vārds". Vide Jelgava. Tuvāko gadu laikā tradicionālās kvēlspuldzes vairs nebūs pieejamas, to vietu ieņems energoekonomiskās spuldzes. Taču ekonomiskās spuldzes satur videi un cilvēkam kaitīgas vielas, tāpēc tās nedrīkst izmest konteineros kopā ar parastajiem sadzīves atkritumiem. Uzņēmums Ekogaisma aicina izdegušās spuldzes nodot speciālās savākšanas vietās, pēc tam tās tiks nogādātas pārstrādes uzņēmumā Liepājā. Avots: "Zemgales Ziņas".
Novadu aktualitātes
Jelgava. Japānas uzņēmēju grupa apmeklēja Jelgavas Biznesa parku, kas top kādreizējā RAF teritorijā, kā arī Nordic Industrial Park Olainē, kas ir viens no pirmajiem un pašlaik modernākajiem industriālajiem parkiem Latvijā. Īpašu uzmanību viesi pievērsuši ekoloģijas jautājumiem, iespējām parka teritorijā nodrošināt vides aizsardzības prasību ievērošanu. Avots: "Zemgales Ziņas".
Talsi. Atzīmējot Talsu luterāņu dievnama 440.gadadienu, atklāts atjaunotais Baznīcas laukums. Šis dievnams ir vecākā mūra ēka Talsos. Jēkabpils. Gaidot Krustpils pils 770 gadu jubileju, tika piekopts pils mikrorajons – teritorija, kura padomju gados krustpiliešiem nebija pieejama. Taču, uzskata iedzīvotāji, pilsēta varēja vairāk parūpēties par šo mikrorajonu, - daudzi vecie nami "ilgojas pēc otas". Avots: "Brīvā Daugava" Ogre. Būvfirma Eismas Grīvas prospektā ierīko bērnu rotaļu laukumu. Objekts atrodas 12,5 m attālumā no ēku logiem, kas atbilst pašvaldības noteikumiem. Avots: "Ogres Ziņas". Limbaži. Projektēšanas firma PRO-BET izstrādā projektus objektiem ne tikai savā rajonā, bet arī kaimiņos – Cēsu, Valmieras un Madonas rajonos. Viens no interesantākajiem PRO-BET darbiem ir Cēsu pilsētas ģimnāzijas stadiona un tā apkārtnes rekonstrukcija. Avots: "Auseklis". Liepāja. Trīs liepu nozāģēšana būvobjektā Kungu ielā bijusi likumīga, tā veikta ar pašvaldības atļauju. Par videi nodarīto kaitējumu pilsētas kasē samaksāta 1000 latu kompensācija. Avots: "Kurzemes Vārds". Inženiersistēmas Liepāja. Atmodas bulvārī sākta kanalizācijas sūkņu stacijas izbūve. Jaunā stacija savāks notekūdeņus no Karostas un pa jaunizbūvēto kanalizācijas spiedvadu nogādās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās. Līdz ar to tiks pārtraukta neattīrītu ūdeņu iepludināšana jūrā no Karostas teritorijas. Projektu izstrādāja un darbus veic uzņēmums UPB. Būvdarbi ir sarežģīti, jo kanalizācijas kolektors šajā zonā ieguldīts 5 m dziļumā. Jauno sūkņu staciju izbūvēs zem zemes, tā būs rūpnieciski ražota iegremdējama stacija ar stiklaplasta un polietilēna aku. Stacijai jābūt gatavai septembrī. Avots: "Kurzemes Vārds". Maliena, Alūksnes rajons. Uzņēmums EKO Akva izstrādā Malienas pagasta ūdenssaimniecības rekonstrukcijas tehnisko projektu. Ūdenstorņa vietā tiks zemē ierakti divi lieli rezervuāri, bet nepieciešamo spiedienu cauruļvados nodrošinās speciāla spiedtvertne. Šāds risinājums nodrošinās arī dzeramā ūdens rezerves, lai nav tā, ka kādas avārijas dēļ patērētāji paliek bez ūdens. Avots: "Malienas Ziņas". Jēkabpils. Pilsētas dome atvēlējusi līdzekļus siltumtīklu rekonstrukcijai nākamajā gadā, taču, izsludinot iepirkuma konkursu, pieteicies tikai viens pretendents un tas pats vēlējies saņemt lielāku summu, nekā paredzēts piedāvājumā. Avots: "Brīvā Daugava". Pampāļi, Saldus rajons. Ūdenstornī uzstādīta atdzelžošanas iekārta. Tā bija nepieciešama, jo dzeramajam ūdenim ir pārāk augsts dzelzs saturs. Avots: "Saldus Zeme". Būvnieki Limbaži. Pazīstamais guļbūves ēku celtniecības uzņēmums Superbebris sagatavojis prezentācijas materiālus latviešu un angļu valodā, lai ar savu darbību varētu iepazīstināt ne tikai interesentus Latvijā, bet arī ārzemēs. Bukletu paredzēts izplatīt ārzemēs ar Latvijas vēstniecību palīdzību. Avots: "Auseklis".

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Racionāli celtniecības un remontdarbi

Racionāli celtniecības un remontdarbi

Remontdarbu nepieciešamības fakts pats par sevi jau var izraisīt nervu sasprindzinājumu un neziņu, ar ko sākt un vai vispār to uzņemties. Ņemot vērā visus riskus, droši vien ir vērts padomāt par alternatīvu veidu, kā "remontprojektu" organizēt jau no paša pirmsākuma, izmantojot SIA "REIZ" piedāvāto viedo platformu www.investex.lv. 

Aktualitātes

Uzņēmējs runā

Piemērotākie bērnu matraču veidi

erti.lv_matra_u_veikals

Vispiemērotākie matrači internetā – tie ir atrodami matraču veikalā erti.lv. Bērnu matracis ir viens no plašā produktu klāsta, ko piedāvā erti.lv. Matrača izvēle savai atvasei ir ļoti svarīga. Šajā rakstā vēlamies iepazīstināt jūs ar dažādiem bērnu matraču veidiem. 

Racionāli celtniecības un remontdarbi

reiz_1

Remontdarbu nepieciešamības fakts pats par sevi jau var izraisīt nervu sasprindzinājumu un neziņu, ar ko sākt un vai vispār to uzņemties. Ņemot vērā visus riskus, droši vien ir vērts padomāt par alternatīvu veidu, kā "remontprojektu" organizēt jau no paša pirmsākuma, izmantojot SIA "REIZ" piedāvāto viedo platformu www.investex.lv.