Novadu aktualitātes

Latvijas novados – pilsētās, ciematos un pagastos – jūlija pēdējā nedēļa iezīmējusies ar lieliem un maziem ēku un inženiersistēmu remontiem, dažiem interesantiem jaunbūvju un vides projektiem. Visvairāk jaunumu ir no Liepājas.

Tehnika
Novadu aktualitātes
Talsi. Uzņēmums Adax 2 iegādājies modernu Dānijas firmas Denka Lift pacēlāju, pirmo šāda veida tehniku Latvijā. Ar to iespējams montēt jumtus, sienas un notekas līdz pat 22 m augstumam.
Avots: "Talsu Vēstis".


Ražotnes

Kuldīga. Kurzemes finieris uzsācis jaunas lobskaidu ražotnes izveidi. Jau ir rekonstruēts ražošanas angārs, sagatavoti būvlaukumi un sagādāti materiāli divu jaunu angāru celtniecībai. Pēc gada uzņēmums plāno sākt ražot arī līmētu finiera produkciju.
Avots: "Kurzemnieks".

Taurenes pagasts, Cēsu rajons. Vietējā kokapstrādes uzņēmuma Pondus ražojumi – koka žogi, vārti, dārza mēbeles, šūpoles un citi izstrādājumi kopš šī gada pieejami arī pircējiem Latvijā. Līdz šim produkcija tika eksportēta uz Dāniju, kur atrodas Pondus mātesuzņēmums.
Avots: "Druva".

Vide

Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes
Rudzāti, Preiļu rajons. Projekts Pasaules siena varētu tik realizēts Preiļu rajona Rudzātu pagastā 195 km attālumā no Rīgas. Tas būtu grandiozs parks 82,9 ha platībā, kurā tiktu izvietotas 272 granīta sienas, ko no abām pusēm klātu pasaules iedzīvotāju paraksti.
Avots: "Brīvā Daugava".


Mērdzene, Ludzas rajons. Pie pagasta domes ierīkots baseins ar strūklaku.
Avots: "Ludzas zeme".

Ogre. Pašvaldības aģentūra Mālkalne nodevusi ekspluatācijā jaunu bērnu rotaļlaukumu daudzdzīvokļu namu masīvā.
Avots: "Ogres Ziņas".

Daugavpils. Mežciemā uzņēmums Labiekārtošana atjaunojis dziedinošo avotiņu un labiekārtojis tā apkārtni, radot pilsētas iedzīvotājiem patīkamu atpūtas vietu.
Avots: "Latgales Laiks".

Inženierkomunikācijas

Stradu pagasts, Gulbenes rajons. Uzņēmumi Rubate un RCI Gulbene realizē apjomīgu projektu – būvē jaunu katlumāju un ierīko siltumtrasi.
Avots: "Dzirkstele"

Liepāja. Uzņēmums Liepājas enerģija sadarbībā ar apakšuzņēmējiem pilsētā nomaina nedrošas siltumtrases.
Avots: "Kurzemes Vārds".

Pope, Ventspils rajons. Būvuzņēmums no Ventspils Venceb Popē realizē vērienīgu ūdensvada un kanalizācijas rekonstrukcijas projektu, kas nodrošinās būtisku ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas uzlabojumu. Daļēji rekonstruētā, daļēji no jauna izveidotā ūdensapgādes sistēma jau nodota ekspluatācija.
Avots: "Ventas Balss".

Jaunbūves

Novadu aktualitātes
Liepāja. Pēc arhitekta Agra Padēļa - Līna projekta paredzēts uzbūvēt vēsturiskās mācītājmājas kopiju. Tā ir trīsstāvu ēka, celta 18.gs., ko papildinās jauna četrstāvu piebūve. Apdarē tiks izmantota pagājuša gadsimta ķieģeļu mūrēšanas metode, veidojot ķieģeļu zīmējumu. Darbus veiks MIG Holdings.
Avots: "Dienas Bizness".


Valmiera. Spāru svētkus nosvinēja Valmieras pašlaik ievērojamākā jaunbūve – tirdzniecības centrs. Tā kopapjomu veidos rekonstruētā vecā lielveikala daļa un arī jaunuzceltais apjoms. Tas ir lielākais reģionālais tirdzniecības centrs Latvijā, kur būs tādas paša pakalpojumu un iepirkšanās iespējas kā galvaspilsētas Rīgas lielveikalos.
Avots: "Liesma".

Limbaži. Parka ielā 23 top Jaunatnes parks – biznesa un atpūtas centrs, kurā atradīsies liela konferenču zāle, biroji un citām funkcijām paredzētas telpas. Iekštelpu dizains – Studio O. Projekta attīstītājs – tieši šī objekta izveidošanai nodibināta firma Saules parks.
Avots: "Auseklis".

Novadu aktualitātes
Liepāja. Pilsētas Dienvidrietumu rajonā topošajā kvartālā Rietumu Krasts līdzteku 1.kārtas darbiem uzsākti arī 2.kārtas darbi. Pirmo kārtu plāno nodot ekspluatācijā novembrī. Turpinās mazstāvu dzīvojamo korpusu celtniecība un paralēli uzsākti arī darbi divstāvu tirdzniecības centra būvlaukumā. Projekts – Juris Lasis un (8 A.M.) Projekta attīstītājs - Rietumu Krasts, kas ir MIG Holdings meitasuzņēmums.
Avots: "Dienas Bizness".


Madona. Blakus tehniskās apskates punktam top jauna CSDD Madonas nodaļas klientu apkalpošanas ēka. Augustā to paredzēts nodot ekspluatācijā.
Avots: "Stars".

Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes
Liepāja. Pēc arhitekta Jura Pogas projekta pilsētas vēsturiskajā centrā plānots uzbūvēt divus baltus kubus - tirdzniecības un biroju centru. Celtniecībā izmantos stiklu, ķieģeļus, betonu, arhitektūras elements būs arī zāliens. Objekts atradīsies blakus topošajai Liepājas koncertzālei un jau radījis rezonansi sabiedrībā un profesionāļu aprindās.
Avots: "Dienas Bizness".


Profesija

Liepāja. To, ka celtniecība ir populāra nozare, apliecina Rīgas celtniecības koledžas Liepājas konsultantu punkta lielais beidzēju skaits. Šogad dokumentu par koledžas izglītības iegūšanu saņēmuši divreiz vairāk jauno speciālistu nekā iepriekšējos gados.
Avots: "Kurzemes Vārds".

Aizkraukle. Aizkraukles Komunālo uzņēmumu kombināts iesaistījies Eiropas Sociālā fonda projektā, kurš radījis iespēju jauniešiem apgūt ietvju un laukumu bruģēšanu un strādāt labiekārtošanas darbos. Sešu mēnešu laikā jauniešiem ir iespēja iegūt pieredzi šo darbu veikšanā.
Avots: "Staburags"

Remonti, restaurācijas, rekonstrukcijas

Novadu aktualitātes
Āraiši, Cēsu rajons. abc.lv jau informēja par paredzamajiem Āraišu ezerpils remontdarbiem. Apjomīga rekonstrukcija sākusies arī Āraišu gandrīz 800 gadus vecajā baznīcā. Vispirms atjaunos torni, nākamgad arī jumtu, pēc tam remontēs iekštelpas. Darbus veic būvfirma Cel Tik.
Avots: "Dzirkstele".


Pastende, Talsu rajons. Būvuzņēmums Vīgantes augusta vidū pabeigs bērnudārza kapitālo remontu. Šī pati firma veikusi remontdarbus arī Pastendes pamatskolā, pagastā ar viņu darbu ir apmierināti.
Avots: "Talsu Vēstis".

Aglona, Preiļu rajons. Būvuzņēmums Renesanse no Krāslavas veic renovāciju Aglonas pagasta bērnudārzā. Pilnībā tiek nomainīta apkures sistēma, elektriskais apgaismojums un santehnika.
Avots: "Novadnieks".

Tilža, Balvu rajons. Uz izremontētās internātpalīgskolas telpu atklāšanu bija ieradušies ne tikai vietējie ļaudis un no rajona, bet arī Rotari kluba pārstāvji no kaimiņu – Gulbenes rajona un pat no Zviedrijas. Darbus veica būvfirma RCI no Gulbenes.
Avots: "Vaduguns".

Novadu aktualitātes
Alūksne. Pilssalas estrādē atjauno koka grīdu. Ieklāšanas izmaksas ir nelielas, jo darbus veic pašvaldības aģentūra Spodra. Segumam izmanto pilsētas parkā izzāģētos sausos un lauztos kokus.
Avots: "Malienas Ziņas".


Druviena, Gulbenes rajons. Druvienas vecajā skolā – muzejā nomainīta elektroinstalācija, saimniecības ēkai uzlikts lubiņu jumts.
Avots: "Dzirkstele"

Vecumnieki, Bauskas rajons. Vecumnieku mūzikas un mākslas skola šovasar iegūst mūsdienīgu koncertzāli, kurā akustiskais efekts panākts ar īpašiem konstruktīvajiem risinājumiem. Celtniecības darbu vadītājs Boļeslavs Marinskis.
Avots: "Bauskas Dzīve".

Mālupe, Alūksnes rajons. Būvuzņēmums Romiks Būves labo pagasta muižas kompleksa ēkas jumtu, kuras telpās atrodas pagasta bibliotēka, un arī vietējās pamatskolas jumtu. Rudenī tiks remontēts arī Mālupes pagasta saieta nams.
Avots: "Malienas Ziņas".

Jelgava. Tuvojas nobeigumam Jelgavas Neatliekamās medicīniskās palīdzības stacijas telpu remonts un siltināšana, kas ilgusi trīs gadus. Darbus veic Avecelt serviss.
Avots: "Zemgales Ziņas’.

Kaives pagasts, Cēsu rajons. Zemnieku saimniecībā "Kalna Antēni" restaurēta aptuveni 300 gadus veca dzīvojamā rija. Otras tāds celtnes neesot visā Eiropā. Oriģinālie baļķi iekšējos stāvos bijuši pilnībā saglabājušies. Rijai uzlikts jauns pilnīgi dabīgu, ne ar ko neapstrādātu apses koka skaidu jumts. Grīdas segums nav mainīts – tas ir īsts māla klons. Darbus veicis mājas saimnieks Jānis Steķis.
Avots: "Stars".

Novadu aktualitātes
Liepāja. Pilsētas promenādes sākumā senā spīķera ēkā durvis vērusi viesnīca Promenāde. Viesnīcas telpās izvietota mākslas galerija. Galerijas veidotāja Lia Ģībiete atzīst, ka nav bijis viegli izvietot gleznas, jo vecie sarkanu ķieģeļu mūri, simtgadīgie dēļi jau paši par sevi ir vērtība.
Avots: "Kurzemes Vārds".


Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes
Novadu aktualitātes


Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

"ACO Nordic" – ilgtspējīgi notekūdeņu apsaimniekošanas risinājumi cilvēku un vides labklājībai

Ūdens ir ekosistēmu dzīvības avots un cilvēces veselības un labklājības pamats. Tomēr dažādu cilvēka ikdienas darbību rezultātā ūdens sastāvs un kvalitāte tiek radikāli izmainīta. Kā komunālie, tā rūpnieciskie notekūdeņi, neattīrīti vai nepilnīgi attīrīti, ar dažādām tajos esošajām kaitīgajām vielām, baktērijām un mikroorganismiem rezultātā nokļūst apkārtējā vidē, to piesārņojot.

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

No 1. aprīļa siltuma izmaksas Rīgā samazināsies par 7,4%

No 1. aprīļa siltuma izmaksas Rīgā samazināsies par 7,4%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi izmaiņas AS "Rīgas siltums" siltumenerģijas tarifos. Rīdziniekiem no 1. aprīļa par siltumu būs jāmaksā par 7,4% jeb 3,82 EUR/MWh mazāk  –  48,08 EUR/MWh (bez PVN).

Uzņēmējs runā

Īpaša aizsardzība koka mājām

Natura_foto_2

Koks ir tradicionāls ēku būves materiāls Latvijā, tas priecē iemītniekus ar dabīgo skaistumu, rada siltuma un mājīguma sajūtu mājās. Lai saglabātu koku pēc iespējas ilgāk, to nepieciešams aizsargāt no nelabvēlīgiem laika apstākļiem un kaitēkļiem.