Novembris - pēdējais laiks logu siltināšanai
Siltināšanas process ir ļoti vienkāršs – galvenokārt nepieciešams aiztaisīt ciet visas esošās spraugas. Senākos laikos logus siltināja šādā veidā: visas spraugas aizdarīja ar vienkāršu vati, virsū uzlīmējot papīra lentes. Daudziem tas var šķist smieklīgi, bet tas ir ļoti vienkāršs, lēts un ātri paveicams process. Taču laiki mainās, uzlabojas un modernizējas logu konstrukcijas, attīstās siltināšanas tehnoloģijas.
Pastāv ļoti daudz variantu, kā logus padarīt maksimāli siltus un izvairīties no aukstajiem ziemas vakariem. Būvniecības portāls abc.lv piedāvā sešas logu siltināšanas metodes, no kurām ikviens varēs izvēlēties to, kas šķiet vispiemērotākā.
1.metode
Ļoti vienkārša un taupīga siltināšanas metode - nepieciešama maskēšanās līmlente un vate. Tehnoloģija ir elementāra: visās logu spraugās jāsabāž vate, to visu jāaizlīmē ar līmlenti. Protams, jaunos dzīvokļos ar nesen paveiktu remontu šis siltināšanas veids tikai bojās interjera kopskatu, taču vasarnīcām un vecām lauku mājām šāds siltināšanas veids ļoti piestāvēs. Tā ir ļoti lēta siltināšanas metode, taču īslaicīga - kalpos tikai vienu sezonu.
2.metode
Tāpat logu siltināšanai var izmantot pašlīmējošās blīvgumijas, ar kuru palīdzību tiek aizblīvētas logu spraugas. Blīvgumiju nepieciešams pielīmēt pie logu ailes un vērtnes. Blīvgumijas veida izvēle ir atkarīga no tā, cik lielas ir logu spraugas, un, kurās vietās tās atrodas. Šī logu siltināšanas metode arī ir diezgan lēta, turklāt nokalpo diezgan ilgi – aptuveni trīs sezonas. Metodi var izmantot gan koka, gan plastikāta logu siltināšanai.
3.metode
Koka logu spraugas var aizblīvēt arī ar silikona hermētiķi, kas ir ļoti efektīvs risinājums. Šī metode tiek uzskatīta par mūsdienīgu siltināšanas tehnoloģiju. Hermētiķis nopērkams katrā būvniecības un saimniecības preču veikalā. Pirms logu siltināšanas nepieciešams ļoti kārtīgi iztīrīt visas spraugas, jo šāda veida siltināšana, tāpat kā jebkura cita, pieprasa perfekti tīru loga virsmu. Pats siltināšanas process nav sarežģīts – visas spraugas jāpiepilda ar hermētiķi, un jāgaida līdz tas sacietē.
4.metode
Vēl logu siltināšanā var izmantot logu tepi jeb ķiti. Šī metode arī neprasa lielu finansiālu ieguldījumu. Tepe nedaudz atgādina pelēka plastilīna gabalu. Pirms siltināšanas to nepieciešams izmīcīt un tad ievietot logu spraugās. Vislielākā šīs metodes priekšrocība - kad sacietē, tad neuzsūc mitrumu. Savukārt lielākais trūkums - salīdzinoši laikietilpīgs process.
5.metode
Arī montāžas putas var izmantot logu siltināšanā. Tās nodrošinās lielisku siltumizolāciju, taču putas var izmantot tikai gadījumā, ja logs netiks vērts vaļā, tas ir šā paņēmiena lielākais trūkums.
6.metode
Logu siltināšana ar caurspīdīgām siltumu izolējošām logu plēvēm. Šis process ir ātrs un efektīvs. Nav nepieciešams veikt logu maiņu vai demontāžu. Parasti ar plēvi nosedz tos logus, kurus nav paredzēts virināt. Speciāli šim procesam paredzētās plēves var iegādāties būvniecības un saimniecības preču veikalos, taču tāpat var izmantot vienkāršu, caurspīdīgu polietilēna plēvi. Šajā gadījumā plēvi pie loga jāpiestiprina ārpusē, nepieciešams, lai tā būtu ļoti labi nostiepta. Iegādājoties polietilēna plēvi veikalā, vajag uzzināt, kādas temperatūras apstākļos to var lietot, jo ziemā, kad ārā būs liels sals, plēve var kļūt nederīga. Šāda veida logu siltināšanu varētu izmantot cilvēki, kuriem ir vasarnīcas, dažādās saimniecības ēkas un verandas.
Pirms siltināt logus, nav svarīgi, kādu metodi izmanto, logu virsmas nepieciešams kārtīgi nomazgāt, izsusināt un attaukot ar spirtu vai benzīnu. Tāds process nepieciešams, lai siltināmais materiāls ciešāk turētos loga spraugās. Lai siltināšana būtu efektīva un kvalitatīva, nepieciešams pārliecināties par stikla veselumu. Siltināšanas laikā uzmanība jāpievērš tām vietām, kur loga rāmis piekļaujas sienai. Arī tajās vietās var būt spraugas, kas laiž ārā siltumu.
Jāpiebilst, ka logu siltināšanas darbi jāveic laicīgi, negaidot iestājamies pirmo salu. Sala ietekmē visi siltināšanas materiāli "uzvedas" daudz sliktāk, tādēļ tas varētu apgrūtināt siltināšanas procesu.
Foto: Familie Streefkerk/flickr.com.