abc.lv skaitļos

Lietotāji online76
Aktīvie uzņēmumi27890
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Pabeigta aptuveni puse no koncertzāles "Rīga" labiekārtošanas darbiem Zinātņu akadēmijā : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Pabeigta aptuveni puse no koncertzāles "Rīga" labiekārtošanas darbiem Zinātņu akadēmijā

Pabeigta aptuveni puse no koncertzāles

Pabeigti aptuveni 50% līdz 60% no koncertzāles "Rīga" labiekārtošanas darbiem, preses konferencē Latvijas Zinātņu akadēmijā pastāstīja producents Juris Millers.

Viņš norādīja, ka pašlaik ir pabeigta griestu atjaunošana, uzlikta pamatskatuve un skatītāju amfiteātra grīda, uz kuras tiks likti krēsli, kā arī uzlieta jauna betona grīda zālē. Zāles remontā vēl priekšā ir sienu, kā arī orķestra bedres atjaunošana un citi mazāki remontdarbi.

Telpu remonts izmaksā 300 000 eiro. Daļu no šīs summas ieguldījis Millers, kā pastāstīja producents, arī ieķīlājot savu dzīvokli. Atlikušos līdzekļus viņš piesaistījis no privātpersonām. Zāles labiekārtošanas remontā neesot ieguldīti ne valsts, ne pašvaldības līdzekļi. Pēc Millera domām, šis ir klasisks piemērs tam, ka valsts nemāk parūpēties par to, kas tai ir, tāpēc tiek domāts par jaunas koncertzāles celtniecību, neatbalstot pašreizējās remontu.

Millers pastāstīja, ka uzņēmums "Karcher" apņēmies atjaunot arī griestu lustras, kas cieta ugunsgrēkā 1972.gadā. Paredzēts, ka bijušajā VDK novērošanas telpā, no kuras tika uzmanīti zālē sēdošie, tiks ierīkota ekspozīcija par zāles vēsturi, kā arī tās atjaunošanas vēsturi. Daļa no šīs ekspozīcijas varētu būt virs zāles ģerboņa atrastais ziņojums nākamajām paaudzēm 1955.gadā.

Banner 280x280

Koncertzālē paredzētas divas kafejnīcas - viena pirmajā stāvā pretī garderobei un otra vestibilā pie lielās zāles. Millers pastāstīja, ka vestibilu paredzēts izmantot arī kā mazo zāli, ja būs nepieciešama telpa mazākiem pasākumiem. Kafejnīcā, iedzīvinot telpās mītošo padomju laiku atmosfēru, tiks pasniegti 70. un 80.gadu kokteiļi pēc oriģinālajām receptēm, kā arī plūmju saldējuma kokteilis, kas daudziem pazīstams no padomju laikiem.

Jau ziņots, ka notiek LZA lielās zāles remonts un labiekārtošana, kas 20.septembrī vērs durvis jau kā koncertzāle "Rīga".

Koncertzāles "Rīga" atklāšanas koncerts iecerēts 20.septembrī ar solistu Daumanta Kalniņa, Intara Busuļa, Ingus Pētersona, "Credo", Jura Jopes u.c. mākslinieku priekšnesumiem. Tam sekos grupas "Credo" 40 gadu jubilejas koncerts, mūzikls "Eslingena" u.c. pasākumi. Kā pirmais pasākums jaunajā koncertzālē paredzēts "Sinfonietta Rīga" ieskaņas koncerts projekta "Baltās naktis" laikā.

Rīga, 16.jūl., LETA.

Foto: Ieva Čīka / LETA

2014.gada 17.jūlijā

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Trīs iemesli, kādēļ izvēlēties individuāli izgatavotu virtuves iekārtu

Trīs iemesli, kādēļ izvēlēties individuāli izgatavotu virtuves iekārtu

Individuāli izgatavota virtuves iekārta ļauj pilnībā izmantot telpas potenciālu – gan standarta, gan nestandarta plānojumos. Individuāli projektēta virtuve pielāgojas jums, nevis otrādi. Ja vēl šaubāties, vai ir vērts virtuves iekārtu izgatavot pēc jūsu individuālā pasūtījuma, uzzināsim 3 iemeslus, kādēļ tā būs labākā izvēle!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Enerģētikas un vides aģentūra ar 1. oktobri tiek pievienota Valsts vides dienestam

Enerģētikas un vides aģentūra ar 1. oktobri tiek pievienota Valsts vides dienestam

Lai samazinātu administratīvo slogu uzņēmējiem un nodrošinātu efektīvāku vides un enerģētikas politikas īstenošanu, Enerģētikas un vides aģentūra ar 1. oktobri tiek pievienota Valsts vides dienestam. Otrdien, 26. augustā, Ministru kabinets apstiprināja Klimata un enerģētikas ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu.  

Izstāsti Latvijai