abc.lv skaitļos

Lietotāji online99
Aktīvie uzņēmumi27962
Nozares raksti2374
Ekspertu atbildes3041
Pabeigta Valkas apvedceļa būvniecība : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Pabeigta Valkas apvedceļa būvniecība

Pabeigta Valkas apvedceļa būvniecība

Ceļu būves uzņēmums SIA "Binders" pabeidzis 4,749 km garā Valkas apvedceļa būvniecību, kas atslogo pilsētas centru no tranzīta transporta kustības, tādējādi arī uzlabojot satiksmes kustības un gājēju drošību pilsētā.

2010.gada rudenī tika sākti būvdarbi Eiropas Savienības ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros "Tranzīta maršruta ielu rekonstrukcija Valkas pilsētā". 500 m apvedceļa ir uzbūvēti no jauna, bet pārējais apjoms - 4,249 km - ir ceļa rekonstrukcija. Pilnībā rekonstruēts apvedceļa maršrutā esošais tilts pār Pedeli.

Valkas apvedceļa garumā izbūvētas arī gājēju ietves, velosipēdistu celiņi, autobusu pieturas, inženiertehniskās komunikācijas - lietus ūdens kanalizācija un drenāžas sistēma, veikta apzaļumošana un labiekārtošana. Trokšņa un piesārņojuma mazināšanai dzīvojamām mājām pie apvedceļa uzstādīti speciāli žogi un vārti, fasādes pusē nomainīti logi.

Ceļa segas konstrukcija izveidota atbilstoši plānotajai satiksmes intensitātei. Tajā ir drenējošās smilts kārta, stabilizējošā kārta, šķembu kārta un divas kārtas asfalta.

Banner 280x280

Šajā objektā izmantoti mūsdienīgi inženiertehniskie risinājumi. Piemēram, pirmo reizi Baltijā ceļu būves objektā uzstādīti "Philips" speciālie ekonomiskie LED gaismekļi. Pavisam objektā uzstādīti 208 šādas apgaismojuma vienības. Divos krustojumos uzstādīti luksofori, kas darbojas ar sensoriem. Autotransportam no mazākas nozīmes ceļa pietuvojoties galvenajam ceļam, nostrādā sensors, kas iededz luksofora sarkano signālu transportam, kas brauc pa galveno ceļu.

Objekta pasūtītājs - Valkas novada dome, projekts - a/s "Ceļuprojekts". Līguma summa - 3 763 011 LVL.

25.novembrī pulksten 12:00 Valkā pie Pedeles upes tilta notiks apvedceļa svinīgā atklāšana. 

Informāciju sagatavoja Vita Noriņa, SIA "Binders" sabiedrisko attiecību speciāliste.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Būvniecība rudenī – ko paspēt paveikt pirms ziemas?

Rudens jau klāt, un arī ziema vairs nav aiz kalniem. Tomēr tiem, kas plāno vai jau ir uzsākuši mājas būvniecību, vēl ir gana daudz iespēju paveikt svarīgus darbus, pirms iestājas pastāvīgs sals. Maldīgs ir uzskats, ka būvniecībai piemērots gadalaiks ir tikai vasara – daudz kas ir atkarīgs no laika apstākļiem konkrētajā gadā.

Aktuālie piedāvājumi

Logu augstākā klase no REHAU – ARTEVO  

Logu augstākā klase no REHAU – ARTEVO  

Profilu sistēma ARTEVO nodrošina logam visu labāko īpašību kopumu. REHAU zināšanas polimēru materiālos un tehnoloģijās nodrošina izgatavoto logu profilu un attiecīgi tālāk arī logu maksimālu veiktspēju, vienlaikus ļaujot vēl racionālāk izmantot resursus.

Aktualitātes

ERAF projekta ietvaros notiek BIS vienotā būves reģistrācijas procesa izveide Latvijā 

ERAF projekta ietvaros notiek BIS vienotā būves reģistrācijas procesa izveide Latvijā 

Būvniecības valsts kontroles birojam sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Tieslietu ministriju, Valsts zemes dienestu un Tiesu administrāciju šobrīd notiek aktīvs darbs pie Būvniecības informācijas sistēmas pilnveides, lai jau nākamgad, sākot ar 01.01.2026., pakāpeniski ieviestu vienotu būvniecības un nekustamā īpašuma reģistrācijas procesu.  

Izstāsti Latvijai