abc.lv skaitļos

Lietotāji online29
Aktīvie uzņēmumi25010
Nozares raksti1164
Ekspertu atbildes3041
Padari grīdu par telpas galveno dizaina elementu! : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Padari grīdu par telpas galveno dizaina elementu!

Padari grīdu par telpas galveno dizaina elementu!

Grīdas guru parūpēsies ne tikai par grīdas ieklāšanu ar labākajiem risinājumiem, bet arī piedāvā dažādus grīdas atjaunošanas pakalpojumus, kas ļaus iegūt skaistu un kvalitatīvu rezultātu.

Masīvkoka grīdas segums
Masīvkoka grīdas segums, neapšaubāmi, ir klasiska vērtība, kas gadsimtiem ilgi ir kalpojusi cilvēkiem un, neskatoties uz daudzo moderno materiālu parādīšanos, ieņem stabilu vietu grīdas segumu tirgū. Dabiska koka dēļu grīda jebkurā telpā kļūs par galveno dizaina elementu.

Nereti sastopams priekšstats, ka masīvkoka grīdas ieklāšanas process ir sarežģīts un dārgs, taču mūsdienās masīvkoka grīdas seguma uzstādīšana ilguma un sarežģītības ziņā ir pielīdzināma parketa grīdas seguma ieklāšanas procesam.


Mēs veicam kvalitatīvu masīvkoka grīdas seguma uzstādīšanu, sekojot pāris pamatnoteikumiem pirms tā ierīkošanas:

 • pārliecināmies, vai grīdas pamatne ir sausa, stabila un pienācīgi sagatavota;
 • pārliecināmies, vai mitruma un temperatūras līmenis telpā ir optimāls masīvkoka grīdas seguma uzstādīšanai;
 • pārliecināmies, vai masīvkoka grīdas dēļiem atvēlēts pietiekami daudz laika, lai aklimatizētos konkrētajā telpā;
 • sagatavojam visu nepieciešamo aprīkojumu un instrumentus, lai grīdas seguma uzstādīšanas laikā viss būtu savās vietās un meistariem parocīgi, tādējādi nodrošinot operatīvu un rūpīgu darba gaitu;
 • vienmēr izmantojam augstākās kvalitātes materiālus, lai uzstādītais rezultāts būtu patīkams un ilglaicīgs.

Jebkura grīdas seguma uzstādīšanas laikā ir savas nianses. Izvēloties sev piemērotu masīvkoka grīdas seguma uzstādīšanas metodi, jāņem vērā dažādi aspekti. Piemēram, ja grīdas pamatne ir no betona, jāveic mitrumizturīgas membrānas ieklāšana, lai jaunieklātais grīdas segums nebojātos. Mainoties telpas temperatūrai un mitrumam, masīvkoka dēļiem ir tendence paplašināties un sarauties, tāpēc šo grīdas segumu ir ieteicams uzstādīt telpās, kur konstanta temperatūra tiek uzturēta visu laiku.

Grīdas Guru konsultēs jūs jebkurā jautājumā par masīvkoka grīdas seguma uzstādīšanu un niansēm, kas jāņem vērā gan pirms, gan pēc seguma ierīkošanas.

Neatkarīgi no tā, kādu grīdas segumu jūs izvēlēsieties savai mājai, birojam vai citam objektam, mūsu speciālistu komanda vienmēr sniegs vērtīgus padomus un ieteikumus. Nereti profesionālo ieteikumu dēļ klienti uzstāda piemērotāko grīdas segumu, kas priecē ne tikai ar skaisto rezultātu, bet arī ar kvalitāti.


Parketa grīdas slīpēšana
Visiem parketa blokiem ir nepieciešama mūsu grīdas meistaru nedalīta uzmanība. Parkets tiek klāts dažādos modeļos, piemēram, pēdējos gados ļoti populārajā siļķu kaula stilā un koksnes graudu plūsmai būs atšķirīgs virziens. Parketa atkārtota apdare ir lielāks izaicinājums nekā, piemēram, inženierijas koka grīdas apdare. Šeit noder mūsu aizraušanās ar koku. Mēs mīlam parketa grīdu atjaunošanu, tāpat kā mēs mīlam to ieklāšanu, un mēs esam pateicīgi, ka šī klasika nekad neiziet no modes. Mēs piedāvājam izvēlēties grīdas apdari ar laku vai eļļu. Ir daudz krāsu, ko mēs varam jums piedāvāt, tostarp iecienītās tumšās, vidējās un gaišās nokrāsas, kā arī pelēkās un baltās.


Grīdas eļļošana
Laika gaitā jūsu koka grīda var zaudēt spīdumu un krāsu. Tas, ļoti iespējams, ir saistīts ar faktu, ka grīda ir jāatsvaidzina un jāatdzīvina ar eļļu. Koka grīdas eļļošana palīdz uzlabot tās virsmas izskatu, kā arī nodrošina aizsardzību.

Ja vēlaties eļļot koka grīdas segumu, ir svarīgi apsvērt priekšrocības, nepieciešamās darbības un to, cik bieži jums vajadzētu grīdas eļļošanu veikt.


Kāpēc ir svarīga koka grīdas eļļošana?
Pirmkārt, ieeļļotas koka grīdas palīdz to ilgmūžībai. Eļļa atdzīvina grīdas izskatu. Grīdas eļļošana aizsargā grīdas virsmu, lai tā ilgāk izskatītos kā jauna.

Jūsu grīda ir „izslāpusi”
Koka grīdas „slāpst”. Tas var izklausīties dīvaini, bet tā ir taisnība. Ja eļļa neaizsargā virsmu, koksne patērēs visu mitrumu, kas nonāks uz grīdas. Ja ūdens nokļūst koksnē, tā uzbriest, un tas ilgtermiņā var radīt grīdas bojājumus. Ar aizsargājošu eļļas pārklājumu grīda nespēj absorbēt mitrumu, tādējādi aizsargājot jūsu grīdas segumu.

Ja jūs esat mājdzīvnieka īpašnieks
Koka grīdu eļļošanas ilgmūžības un izturības faktori padara to par ideālu mājdzīvnieku īpašniekiem. Piemēram, visas skrambas, ko rada nagi vai zobi, var vienkārši noslīpēt un ieeļļot.

Izstrādājot detaļas dizainā
Eļļotas koka grīdas izceļ pārsteidzoši smalkās detaļas un katra dēļa graudus. Rezultātā tas nodrošina plašu toņu un krāsu diapazonu atkarībā no izmantotās eļļas.

Apstrāde ar eļļu sniedz perfektu iznākumu, padarot grīdas segumu patiesi unikālu. Piedāvājam siltus, zemnieciskus toņus, gaišāku un smalkāku apdari. Dzidras eļļas palīdz parādīt grīdas dabisko skaistumu.

Grīdas aizsardzība
Nepabeigta koka grīda nav aizsargāta pret šķidrumu traipiem, piemēram, vīna, kolas vai mērces. Vienkārša eļļota apdare novērš nevēlamus, paliekošus traipus. Pati eļļa darbojas kā aizsargslānis, tāpēc šķidrums neiesūcas koksnes šķiedrās.

Neļaujiet grīdai izžūt un plaisāt
Ārkārtējos gadījumos grīda var plaisāt, jo trūkst eļļas, kas tai regulāri jāsaņem. Lai gan tas notiek tikai neparedzētos apstākļos, ir svarīgi ievērot, ka regulāri jāeļļo koka grīdas.

Pastāvīga apkope
Jebkurai cietkoksnes grīdas formai nepieciešama apkope. Pienācīgi rūpējoties un grīdas ieeļļojot, jums nevajadzēs pārāk bieži grīdu slīpēt. Koka grīdu eļļošanai vajadzētu būt daļai no jūsu koka grīdas apkopes kārtības.


Ātra atkārtota koka grīdas eļļošana:

 • palīdz ar ilgmūžību,
 • aizsargā pret mājdzīvnieku skrāpējumiem,
 • ātra un ērta labošana,
 • izceļ detaļas, toni un krāsu,
 • palīdz saglabāt jūsu grīdas izskatu,
 • lielāka aizsardzība pret šķidriem traipiem,
 • neļauj jūsu grīdai izžūt un plaisāt.

Koka grīdas eļļošana soli pa solim

Grīdas seguma sagatavošana

1. Ja grīda iepriekš ir ieeļļota, eļļu var uzklāt tieši virsū. Grīdām ar dažādu apdari, piemēram, laku, virsma būs jānoslīpē, līdz nonākat līdz kokam. Tas nepieciešams, lai pārliecinātos, ka citam esošajam slānim nepievienojat papildus eļļas slāņus.

2. Ja pēc jauna eļļota grīdas seguma pievienojat papildināšanas slāni, jums tas nav jānoslīpē. Jauno kārtu var uzklāt pa virsu, ņemot vērā to, ka eļļa ir tāda pati kā iepriekšējā kārta.

3. Noteikti notīriet no grīdas seguma jebkāda veida netīrumus vai gružus, lai tie nenogulst zem eļļas.

4. Pārliecinieties, vai istaba ir labi vēdināta. Tas ir neieciešams, jo no eļļas var veidoties izgarojumi.

Koka grīdas eļļošana – process

1. Rūpīgi samaisiet eļļu traukā, lai pārliecinātos, ka visi komponenti ir labi sajaukti

2. Izmantojiet stīvu suku vai rullīti un vienmērīgi uzklājiet eļļu. Noteikti eļļu uzklājiet plānā kārtā, lai slāņi būtu vienmērīgi.

3. Pirms vairāku slāņu uzklāšanas ļaujiet eļļai nožūt. Izmantojiet to pašu paņēmienu kā iepriekš aprakstītajā solī, vienlaikus uzklājot plānas kārtas.

4. Atkarībā no eļļas veida izmantojiet no 1 līdz 3 kārtām, pirms jauna slāņa uzklāšanas pārliecinieties, vai katrs slānis ir sauss.

Cik bieži jāveic koka grīdas eļļošana
Mājsaimniecībā mēs iesakām eļļot koka grīdas ik pēc 2 gadiem. Iespējams, vēlēsities to izdarīt agrāk atkarībā no tā, cik intensīvi tiek izmantots jūsu grīdas segums.

Ja jūs pērkat grīdas segumu, kas ir ieeļļots, mēs iesakām grīdu vēlreiz eļļot, kad tā ir ieklāta. Tas ir tāpēc, ka jūsu grīdas segums, iespējams, glabāts vairākus mēnešus, un tas var būt nedaudz sauss. Atkārtoti ieeļļojot jauno grīdas segumu, tiek iegūts nepieciešamais mitrums.


Koka grīdu eļļošanas jautājumi

Vai eļļa mainīs grīdas krāsu?
Tas ir atkarīgs no izvēlētās eļļas. Dažas eļļas maina grīdas seguma kopējo krāsu vai nokrāsu, no otras puses, citas eļļas vienkārši pievieno tā virsmai aizsargājošu slāni. Ja jūs meklējat eļļu, kas nodrošina atšķirīgu nokrāsu, mūsu tonēto eļļu klāsts piedāvā plašas iespējas.

Vai jums nekavējoties vajadzētu eļļot koka grīdas segumu?
Mēs iesakām pēc iespējas drīzāk pēc grīdas ieklāšanas koka grīdu eļļot. Tas ir tāpēc, ka grīdas segums uzglabāšanas laikā var nedaudz izžūt. Atkārtota eļļošana nedaudz palielina esošo eļļas slāni. Tas palīdz radīt papildu krāsu un toni, kā arī papildu aizsardzību.

Vai visām grīdām ir nepieciešama eļļošana?
Ne visām grīdām nepieciešama eļļošana, tomēr ir daži īpaši faktori, kas jāņem vērā atkarībā no tā, kāds grīdas segums jums ir.

Ja jūsu koka grīdas segums ir ieeļļots, kā minēts iepriekš, mēs iesakām atkārtoti eļļot grīdas segumu. Tas atkārtoti mitrina koksni.

Lai lakotu koka grīdas segumu varētu eļļot, tas jānoslīpē līdz dēļiem. Tas jādara tāpēc, ka laka darbojas kā jau esošs aizsargslānis. Eļļa neuzsūcas koksnē, ja tai ir lakas apdare.

Koka grīdai ir masīvkoka finieris kā dēļa virsmai. Tas nozīmē, ka jūs varat uzklāt eļļu uz inženierijas koksnes dēļiem, tomēr pārliecinieties, vai grīdas segumam nav jau uzklāta lakota apdare. Pretējā gadījumā pirms eļļas uzklāšanas jums būs jānoslīpē finieris.

Lamināta, vinila grīdas nevar ieeļļot, jo tām nav koka virsmas, lai eļļa varētu absorbēt.


Grīdas Guru darbus veic ar maksimālu kvalitāti un garantiju!

lp.gridasguru.lv
Facebook.com/gridasguru

 

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Kā uzlabot biznesa rezultātus par 160%?

Ikvienam uzņēmumam – neatkarīgi no tā, vai tas ir jauns, vai darbojas jau ilgāku laiku, – ir vēlme būt atpazīstamam, pieprasītam, un, protams, gūt stabilu peļņu, kas kalpotu par pamatu uzņēmuma tālākai attīstībai un biznesa ieceru īstenošanai.

Aktualitātes

Pielaiko telpu, māju, dārzu