Padomi dārza dušas ierīkošanā
Karstā laikā, veicot dārza darbus, bieži vien rodas vēlme atvēsināties. Ko darīt, ja tuvumā nav nevienas ūdenstilpnes, kurā izpeldēties, bet dārza mājā dušas telpa nav ierīkota? Šādā situācijā dārza teritorijā var paša rokām uzbūvēt vienkāršu dušas kabīni – tas aizņems vienu līdz divas dienas laika. Rezultātā tu iegūsi daudzas priekšrocības – iespēju atsvaidzināties vēsā dušā pēc smagas darba dienas dārzā, relaksēties, atjaunot spēkus un pats galvenais – noskalot no sevis putekļus un netīrumus.
Parasti par dārza dušu kalpo parasta kabīne, virs kuras ir uzstādīts ūdens rezervuārs. Izveidot šādu konstrukciju ir ļoti vienkārši, turklāt tam var izmantot visus pieejamos materiālus.
Pirms uzsākt dušas kabīnes celtniecību, jāapsver:
1. Kur tiks novadīts izmantotais ūdens?
2. Kādā veidā tiks piepildīts ūdens rezervuārs?
3. Ja kabīnē nav paredzēta elektriskā ūdens uzsilde, tad tā jānovieto dārza teritorijas daļā, kuru visbiežāk apspīd saule, lai rezervuārā esošais ūdens pēc iespējas ātrāk uzsildītos.
Standarta dušas kabīnes izmēri ir:
• augstums – 200–300 cm;
• garums – 190 cm;
• platums – 140 cm.
Ūdens novade
Ja dārza teritorijā nav speciālas notekas, tad zem dušas kabīnes var izrakt bedri, kurā uzkrāsies viss izlietotais ūdens. Bedres sienas var nostiprināt ar trim līdz četrām auto riepām. Tās dziļumam jābūt atbilstošam ūdens tvertnes tilpumam, lai bedre nepārpildītos.
Kā grīdu parasti izmanto koka redeles, kas paredzētas, lai vieglāk aizplūst izlietotais ūdens, kā arī lai neslīd kājas.
Karkass
Vienkāršu dušas kabīnes konstrukciju var izveidot no koka dēļiem, taču ieteicams tomēr veidot izturīgāku konstrukciju, piemēram, no metāla stabiem, lai tie izturētu ūdens rezervuāra svaru. Stabi jāierok četrās aptuveni 30 centimetrus dziļās bedrēs pamatnes stūros un jāiebetonē. Sienas, kuras var būt, piemēram, no koka vai plastmasas, jāuzstāda tikai tad, kad betons būs pilnībā sacietējis. Lai sienas būtu vienkāršāk uzstādīt, vertikālos metāla stabus var savienot ar horizontāliem koka dēļiem, tos stiprinot pa vidu. Tādējādi arī paaugstināsies pašas konstrukcijas izturība.
Ūdens rezervuārs
Nereti cilvēki, plānojot dušas kabīnes būvniecību dārza teritorijā, kļūdās ūdens rezervuārā izvēlē. Daudzos gadījumos tiek uzstādīts metāla rezervuārs, taču labāk izvēlēties plastmasas tvertni, kas ir daudz vieglāka. Turklāt ūdens šādā rezervuārā uzsils daudz ātrāk, īpaši, ja rezervuārs būs melnā vai tumši zilā krāsā. Ūdens rezervuāra tilpumam jābūt aptuveni 100–200 litriem. Rezervuāru var iegādāties jau ar krānu vai arī patstāvīgi izgatavot tam nepieciešamos savienojumus un caurules. To var izdarīt, izmantojot ūdensvada sistēmām paredzētās caurules. Tāpat ir jāierīko krāns, kas ļaus ūdenim nokļūt dušas klausulē.