Par 42 875 eiro labiekārtos dabas liegumu Kalnciemā
Jelgava, 29.marts, LETA. Jelgavas novada domes deputāti ir nolēmuši piešķir 4288 eiro līdzfinansējumu 42 875 eiro vērtam projektam, kas paredz labiekārtot nelielu dabas lieguma "Kalnciema pļavas" teritoriju, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Enija Kreicberga-Kapša.
Kalnciema pļavas ir viens no izcilākajiem nepārveidotu Lielupes palieņu pļavu posmiem, kur joprojām novērojami dabiskie palu procesi. Par īpaši aizsargājamu dabas teritoriju "Kalnciema pļavas" kļuva 2004.gadā. Dabas lieguma teritorija ir 170 hektāri plaša, tajā sastopamo reto biotopu un sugu dēļ Kalnciema pļavas iekļautas Eiropas Savienības īpaši aizsargājamo dabas teritoriju tīklā "Natura 2000".
"Lai gan dabas lieguma teritorijā nav veidota tūrisma infrastruktūra, cilvēki to apmeklē. Lieguma dienvidu daļā pie Lielupes galvenokārt tie ir atpūtnieki un makšķernieki. Ar projekta palīdzību vēlamies izcelt Lielupes upes un piekrastes dabas bagātības un galvenokārt pievērst sabiedrības uzmanību palieņu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai," skaidroja pašvaldības Attīstības nodaļas projektu vadītājs Gatis Kasparinskis.
Projekts "Iepazīsti un saudzē", kas iesniegts Latvijas vides aizsardzības fondā, paredz labiekārtot vien nelielu teritorijas daļu, proti, nedaudz vairāk par vienu hektāru, kas atrodas pie Vecbērzes upes tilta, blakus šosejai Kalnciems-Kaiģi. Šogad rudenī teritorijā tiks veikta krūmāju apauguma likvidēšana un augsnes planēšana. Savukārt nākamgad pēc teritorijas labiekārtošanas darbiem netālu no šosejas pie upes uzstādīs vairākus infrastruktūras objektus - gan skatu torni, gan pastaigu tiltiņu, kā arī informācijas stendus. Stendos plānots izvietot dažāda veida informāciju gan par videi draudzīgu uzvedību, gan informāciju par teritorijā aizsargājamām augu, putnu, abinieku, rāpuļu un zīdītāju sugām. Vēl labiekārtotajā teritorijā uzstādīs soliņus, atkrituma urnas un velonovietni.
Projekta īstenošanas laiks ir līdz nākamā gada rudenim. Kopējās projekta finanses ir 42 875 eiro, no tām Latvijas vides aizsardzības fonds sedz 38 587 eiro, savukārt pašvaldības līdzfinansējuma daļa būs 4288 eiro.