Par bezdarbību būvinspektora Morīša lietā sodīs trīs Jūrmalas pašvaldības amatpersonas
Kā aģentūru LETA informēja domē, izmeklējot pašvaldības amatpersonu atbildību par koruptīvā nodarījumā aizdomās turētā Morīša nesodīšanu par iepriekš konstatētajiem pārkāpumiem, pie atbildības par bezdarbību tiks saukti tā brīža Personāla nodaļas vadītāja Voitkāne un izpilddirektore Gunta Smalkā, kā arī pašreizējais domes izpilddirektors Arturs Grants.
Dienesta pārbaudē secināts, ka par rājiena nepiemērošanu saistībā ar 2013.gadā ierosināto Morīša disciplinārlietu galvenā atbildība jāuzņemas Voitkānei, kura, neskatoties uz Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektora rezolūciju, nav sagatavojusi rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu. Voitkāne patlaban ieņem pašvaldības Administratīvās komisijas priekšsēdētājas amatu. Ņemot vērā komisijas funkcijas un atbildību par administratīvo sodu piemērošanu un pieņemto lēmumu izpildes kontroli, Voitkāne tiks atbrīvota no šī amata.
Savukārt aizrādījums tiks izteikts pašreizējam domes izpilddirektoram Grantam, kurš 2013.gadā kā domes izpilddirektora vietnieks vadīja Morīša disciplinārlietas izmeklēšanas darba grupu, kā arī tā brīža izpilddirektorei Smalkajai - par nepietiekamu uzdevumu kontroli un iestādes darba pārraudzību.
"Ja koruptīvā nodarījumā aizdomās turētā persona - nu jau atstādinātais pašvaldības būvinspektors Morītis - 2013.gadā tiktu saukta pie disciplināratbildības, iespējams, mēs būtu aiztaupījuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) apciemojumu un problēmu izskauduši saknē. Tāpēc pašvaldībai ir ārkārtīgi svarīgi saprast, kas bijis ķēdes vājais posms. Diemžēl atbildīgā amatpersona, kura procesu nenovadīja līdz galam, ir tā brīža Personāla nodaļas vadītāja, ignorējot vadības doto uzdevumu. Nav pazīmju, kas liecinātu par apzinātu rīcību, bet tik rupjas kļūdas nav pieļaujamas," uzsver Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Sproģe (ZZS).
Domes pārstāvji informē, ka Revīzijas un audita nodaļa sākusi ārpuskārtas pārbaudi par objektu pieņemšanu ekspluatācijā, ko Morītis kā būvinspektors veicis no šā gada 1.oktobra līdz 19.decembrim - laikā, kad saskaņā ar jauno Būvniecības likuma regulējumu būvinspektors pieņem vienpersonisku lēmumu par būvju pieņemšanu ekspluatācijā bez atsevišķa rīkojuma un būvvaldes vadītāja saskaņojuma.
Jau ziņots, ka 19.decembrī KNAB veicis kratīšanu Morīša darba vietā. Pēc notikušā Jūrmalas pilsētas dome nekavējoties atstādināja Morīti no darba, vienlaikus sākot dienesta pārbaudes, lai izvērtētu, kāpēc būvinspektors netika saukts pie disciplināratbildības jau 2013.gadā, kad konstatēta prettiesiska lēmuma sagatavošana par būvprojektam neatbilstošas ēkas pieņemšanu ekspluatācijā, kā arī secinātu, vai pārkāpumiem bijis sistemātisks raksturs.
Dienesta pārbaudes komisija tika izveidota 19.decembrī pēc KNAB kratīšanas Morīša darbavietā. Komisiju vadīja Administratīvi juridiskās pārvaldes vadītājs Jānis Ķēniņš, tāpat komisijas sastāvā strādāja Administratīvi juridiskās pārvaldes vadītāja vietnieks Aivars Paegle, domes priekšsēdētāja palīgs Emīls Rokjānis un Personāla nodaļas vadītāja Inārija Dzene.
Morītis Jūrmalas pašvaldībā par būvinspektoru strādāja kopš 2011.gada 15.decembra. Ar 2014.gada 22.decembri viņš atstādināts no darba. Pēc izglītības Morītis ir būvinženieris. Vienlaikus viņš ir līdzīpašnieks SIA "Step AG", kas nodarbojas ar tehniskām konsultācijām un būvuzraudzību. Šogad 12.Saeimas vēlēšanās viņš kandidējis no sociāldemokrātiskās partijas "Saskaņa" saraksta.
Rīga, 30.dec., LETA.
Foto: Lita Krone/LETA.