abc.lv skaitļos

Lietotāji online61
Aktīvie uzņēmumi25212
Nozares raksti1295
Ekspertu atbildes3041
Par jumtu remontu : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Par jumtu remontu

Par jumtu remontu
Autors: Roofmaster.lv

Jumtu remonts neaprobežojas tikai ar defektu novēršanu un atjaunošanu nolietošanās gadījumā. Jumtu remonts ietver sevī arī terašu, jumta dārzu ierīkošanu, kā arī papildu siltumizolācijas vai hidroizolācijas nodrošināšanu – būtībā tie ir jebkuri gala darbi un uzlabojumi. Tā, piemēram, jumta defektiem un bojājumiem ir iespējami dažādi  iemesli – slikta jumtu uzstādīšanas darbu kvalitāte un nepiemērotu vai nekvalitatīvu materiālu izmantošana jumtu remonta procesā, kuru kvalitāte neatbilst esošajiem ekspluatācijas noteikumiem. 

Visizplatītākie jumtu remontu darbu iemesli ir šādi: jumta tecēšana, postošas avārijas vai dabas katastrofas, nepietiekama siltuma izolācija un hidroizolācija. Savukārt visizplatītākie plakano jumtu bojājumu veidi, ar kuriem jumtu remonta procesā saskaras jumtu eksperti ik dienas, var būt vairāki, piemēram:

 • virsmas bojājumi – tie rodas jumta seguma un izolācijas materiāla izmantošanas dēļ, kas nav paredzēts lietošanai pie zemām temperatūrām. Dažos gadījumos defekti ir saistīti ar pārkaršanu uzstādīšanas darbu laikā;
 • caurumi, plaisas, griezumi – rodas neuzmanīgas apiešanās ar jumta materiālu un tā uzstādīšanas tehnoloģijas neievērošanas dēļ. Dažreiz materiāla transportēšanas laikā uz darba vietas var rasties bojājumi;
 • materiāla lobīšanās – rodas uzstādīšanas laikā, sliktas darba virsmas sagatavošanas dēļ. Piemēram, no plakanā jumta virsmas iepriekš nav notīrīti netīrumi, putekļi un abrazīvās daļiņas;
 • grumbu veidošanās – rodas slikta kontakta dēļ starp izolācijas materiālu un darba virsmu. Mitrums iekļūst zem audekla un karsējot iztvaiko. Tā rezultātā paceļas tvaiks, veidojot pārklājuma defektus;
 • pārklājuma nodilums – rodas lielas mehāniskās slodzes rezultātā vai dabīgas nolietošanās rezultātā. Lielākā daļa ruļļu materiālu nav paredzēti staigāšanai vai smagu priekšmetu pārvietošanai uz to virsmas.

Regulāras apkopes trūkums rada nelielus un kritiskus bojājumus, kas prasa tūlītēju jumtu remontu, iespējams, tā ir bijusi avārija vai vienkārši jumta “vecums” – Roofmaster speciālistu komanda ir gatava palīdzēt jumtu remontā, kā arī nodrošināt to, lai jūsu jumtu remonts tiktu veikts kvalitatīvi. 

Jumtu remonta veidi – kādi tie ir?

Atkarībā no defektu veida un bojājumu skartās platības plakano jumtu atjaunošanas un remonta darbus pieņemts iedalīt šādās grupās:

 • lokālais jumtu remonts – lokālie darbi, kas tiek veikti, kad jumta plaknē tiek konstatēti nelieli defekti un bojājumi. Pamatā tiek veikta bojātā jumta seguma daļēja nomaiņa, atslāņošanās un burbuļu noņemšana;
 • kapitālais jumtu remonts – pašreizējā izolācijas slāņa un jumta materiāla pilnīga nomaiņa, ieskaitot pilnu darba virsmas sagatavošanas ciklu jauna pārklājuma turpmākai ieklāšanai. Kapitālā remonta veikšanas pamatā ir dažādu veidu bojājumu klātbūtne, vairāk nekā 40% no kopējā plakano jumtu platības. Atšķirībā no lokālajiem darbiem kapitālais remonts prasa lielākus ieguldījumus. 

Lai novērstu jumta seguma bojājumus, ieteicams veikt plānveida jumta priekšējās virsmas pārbaudi. Konstatējot problēmas, svarīgi pieņemt lēmums, kā veikt remontdarbus, lai novērstu turpmākus bojājumus

Jumtu remonts pie Roofmaster

Roofmaster profesionālā komanda veic jumtu atjaunošanu bitumena ruļļmateriālu, PVC un poliuretāna segumu jumtiem daudzstāvu ēkām (daudzdzīvokļu dzīvojamās/ nedzīvojamās ēkas), industriāliem (noliktavas, rūpnīcas, lielveikali), sabiedriskiem (bērnudārzi, skolas, biroja ēkas, valsts un pašvaldību ēkas) un citiem objektiem.

Kādu jumtu remontu piedāvā Roofmaster

Roofmaster piedāvā mīkstā jumta, bitumena ruļļmateriālu, PVC un poliuretāna segumu plakano jumtu remontu visā Latvijā.

Jumtu remontdarbi plakano jumtu gadījumā ir vieglāk un ātrāk paveicami. Lielākoties vecā hidroizolācijas materiāla demontāža nemaz nav nepieciešama. Ir pietiekami ar vecā seguma bojājumu salabošanu un pēc nepieciešamības jaunās kārtas uzklāšanu. Taču pastāv arī gadījumi, kad vecā kārta ir pārāk nelīdzena vai nolietojusies, tad ir ieteicama seguma līdzināšana, ieklājot plānu akmens vates kārtu un pārklājot to ar jaunu bitumena ruļļmateriālu segumu.

Kam pievērst uzmanību pirms jumtu remonta uzsākšanas?

Pirms jumtu remonta veikšanas jāņem vērā šādi faktori:

 • jumta siltumizolācijas biezums;
 • esošā jumta seguma stāvoklis;
 • ūdens novadīšanas sistēmas funkcionalitāte;
 • ventilācijas sistēmu funkcionalitāte;
 • plakanā jumta specifika, izvadu daudzums utt. 

Jāpadomā ne tikai par jumta tehniskajiem faktoriem, bet arī par konkrētā jumta funkcionalitāti. Jumta remonta izmaksas krasi atšķirsies atkarībā no tā tehniskā stāvokļa un funkcionalitātes. 

Kādus materiālus Roofmaster izmanto jumtu remontā?

Strādājam ar bitumena ruļļmateriāliem, PVC, TPO un poliuretāna membrānām. Esam oficiālie izplatītāji populārākajiem pasaules jumtu remonta materiālu ražotājiem – NEXLER, BORNER, ICOPAL, TECHNONICOL, piemeklējot ne vien kvalitatīvākos, bet arī katrai situācijai piemērotākos un izdevīgākos risinājumus. Mēs strādājam pēc jaunākajām tehnoloģijām, ar inovatīviem, mūsdienām pielāgotiem materiāliem. Jumtu remonts prasa īpašas prasmes un zināšanas.  

Kas ietilpst jumtu remonta pakalpojumā

 • Objekta novērtējums un slēdziens – pirms jumta remonta uzsākšanas jumta eksperts apsekos jūsu objektu un veiks atzinumu par nepieciešamajiem pasākumiem kvalitatīvai un operatīvai problēmas novēršanai, kā arī veiks fotofiksāciju ar atzinumu par nepieciešamajiem pasākumiem kvalitatīvai operatīvai problēmas novēršanai.
 • Potenciālo jumta maiņas problēmu noteikšana un labāko risinājumu ieteikšana – pirms būvdarbu veikšanas Roofmaster profesionāļi izvirzīs galvenās iespējami potenciālās problēmas, kas varētu rasties ilgtermiņa ekspluatācijā. Mēs atradīsim un ieteiksim labākos risinājumus, lai nākotnē jums nebūtu jāsaskaras ar atkārtotām problēmām jumtu ekspluatācijā.
 • Speciālista konsultācija un atbildes uz neskaidrībām – mūsu speciālistu komandai rūp klientu uzticība un darba izpratne, tādēļ mēs sniegsim nepieciešamās konsultācijas un atbildes uz jūsu jautājumiem. Jums nebūs jāuztraucas par jumta maiņas norisi, jo mūsu speciālisti izskaidros nepieciešamo procesu jēgu un pasākumu gaitu, kā arī katra piedāvātā risinājuma kalpošanas laiku.
 • Piemērotāko materiālu izvēle jumta maiņai – jumta maiņā svarīga loma ir atbilstošāko jumtu materiālu izvēlei. Šajā gadījumā jāņem vērā ne tikai klienta uzskati, bet arī materiāla atbilstība jumta specifikai. Nozīmīgi ir arī tādi faktori kā klimats, ēkas atrašanās vieta, funkcionālās īpašības un veiksmīga ilgtermiņa kalpošana. Mēs ieteiksim jums ne tikai kvalitatīvākos un atbilstošākos, bet arī jums izdevīgākos risinājumus.
 • Kvalitatīvi veikta jumta maiņa atbilstoši būvniecības normatīviem – mūsu profesionāļi strādā pēc augstākajiem kvalitātes standartiem, ievērojot ne tikai rūpību un atbildību pret veicamo darbu, bet arī noteiktās būvniecības normas. Jumta remonts tiks veikts precīzi un bez liekiem sarežģījumiem, novēršot potenciālas problēmas nākotnē.
 • Operatīvi paveikta jumta maiņa – darbs tiks veikts ne vien kvalitatīvi un profesionāli, bet arī operatīvi, ietaupot jūsu dārgo laiku. Procesi netiks lieki vilkti garumā, tādēļ gala rezultāts tiks sasniegts ātrāk, nekā gaidīts, nezaudējot kvalitāti.
 • Lielisks gala rezultāts – rezumējot iepriekšminētos ieguvumus, mēs nešaubīgi nonākam pie lieliska gala rezultāta, kas atbildīs gan jūsu gaidītajam redzējumam, gan visām tehniskajām detaļām, lai objekts kalpotu ilgi un bez sarežģījumiem. Mūsu interesēs ir piepildīt jūsu vēlmi par drošu, kvalitatīvu, funkcionāli pareizu izbūvētu  jumtu un parādīt, ka jumta maiņa var būt arī patīkams process! Ar klientu tiekamies divreiz: pirmo reizi, kad konstatējam jumta stāvokli un problēmu, apspriežam iespējamos risinājumus. Savukārt otro reizi tiekamies, kad parādām kvalitatīvi, tehnoloģiski pareizi izbūvētus darbus un parakstām darbu nodošanas aktu.

 

Jumtu remonts – kāpēc to uzticēt Roofmaster komandai?

 • Spēcīgākais uzņēmums plakano jumtu segumu ieklāšanā Latvijā.
 • Jumtu meistaru praktiskā pieredze uz plakanajiem jumtiem – jau no 2002. gada.
 • Profesionāli jumiķi štatā, kas sezonas laikā pārsniedz 65 kvalificētus meistarus.
 • Sava tehnika, transports, pacēlāji instrumenti un jumtu materiāli, kas atrodas Rīgas noliktavā, uzreiz pieejami dažādu veidu un ražotāju jumtu materiāli.
 • Tiešie izplatītāji pasaules vadošo ražotāju jumtu materiāliem – NEXLER, BORNER, ICOPAL, TECHNONICOL.

Svarīgi ir atcerēties, ka jumtu remonts neaprobežojas tikai defektu novēršanā un atjaunošanā nolietošanās gadījumā. Jumtu remonts ietver arī papildu siltumizolācijas vai hidroizolācijas nodrošināšanu, būtībā jebkurus gala darbus un uzlabojumus. Jumtu remonta darbos var ieguldīt minimālas izmaksas, bet garantijas tādam darbam nekad nebūs, tas ir uz periodu, tāpēc mēs rekomendējam kā minimums – salabot visu jumtu, kā maksimums – pārklāt jumtu ar hidroizolācijas segumu. Labi un ar atbilstošu tehnoloģiju ieklāts jumts kalpos daudz gadu garumā, kas ir labs ieguldījums nākotnē! 

 

Plānojat veikt jumtu remontu? Roofmaster plakano jumtu eksperti jums palīdzēs un sniegs jums profesionālu padomu un atbalstu! 

Pieteikšanās konsultācijai – zvanot +371 28 883 768 vai rakstot: info@roofmaster.lv.

Vairāk informācijas: www.roofmaster.lv 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Sasniedz vairāk kopā ar Onninen e-veikalu!

Onninen piedāvā klientiem aizvien jaunākus risinājumus, kā padarīt viņu uzņēmējdarbību efektīvāku. Viens no šādiem risinājumiem ir Onninen e-veikals, kur ir pieejamas dažādas noderīgas funkcijas, kas ne tikai atvieglos iepirkšanās procesu, bet arī būs noderīgas ikdienā, veidojot projekta tāmes, sniedzot atskaites par padarītajiem darbiem vai meklējot konkrētas produktu grupas, kuras klients jau kādreiz ir sūtījis. 

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai