Par nodegušo Buru ielas namu demontāžu būs jāmaksā to kopīpašniekiem
Rīgas pašvaldība demontēs nodegušās ēkas Buru ielā 9 un darbu izmaksas, kas nepārsniegšot 20 000 eiro, segs namu kopīpašnieki, šodien lēma Rīgas dome.
Kā ziņots, vakar par nodegušās ēkas Buru ielā 9 demontēšanu vienojās arī Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja, tomēr sēdē diskusijas raisīja jautājums par to, kuram būtu jāsedz demontēšanas izmaksas.
Līdzīgi kā komitejas sēdē, arī šodien domes sēdē Rīgas domes deputāts Valdis Gavars (V) aicināja izmaksas piedzīt no SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP), jo uzņēmumam kā apsaimniekotājam jāuzņemas atbildība par nelaimēm, kas notikušas ar namiem Buru ielā 9, tomēr šis priekšlikums netika atbalstīts.
Dome arī lēma atcelt Rīgas domes lēmumus par nodegušajā ēkā esošo Rīgas pašvaldībai piederošo dzīvokļu Buru ielā 9 - 21 un Buru ielā 9 - 28 atsavināšanu. Minētie dzīvokļi tika nodoti atsavināšanai 2014.gadā.
Savukārt domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs (GKR) informēja, ka pirms ēku nojaukšanas pašvaldības pārstāvji konsultēsies ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, lai pārliecinātos, ka ēku nojaukšana netraucēs izmeklēšanu, kas policijā sākta, lai noskaidrotu ugunsgrēka izcelšanās iemeslus.
Kā ziņots, abas būves pēc ugunsgrēka apsekoja sertificēts būvinženieris Antons Lešinskis, secinot, ka to tehniskais stāvoklis vērtējams kā avārijas - tām nav jumta konstrukciju, tās ir telpiski nenoturīgas un draud ēku pašsabrukšana, tādēļ eksperts ieteicis tās nojaukt.
Pirmdien Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē nolemts, ka abas būves plānots demontēt līdz pamatiem. Izmaksas segs Rīgas domes Īpašuma departaments. Tās nepārsniegšot 20 000 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, pastāstīja departamenta direktors Burovs. Pēcāk izmaksas tiks piedzītas no namu kopīpašniekiem proporcionāli tiem piederošajām īpašuma domājamām daļām.
Domes Juridiskā pārvalde sēdē gan iebilda, ka šajā gadījumā pirms lēmuma pieņemšanas būtu bijis jāsasauc ēku kopīpašnieku sapulce, lai viņi vienotos par ēku nojaukšanu. Īpašuma departamenta pārstāvji oponēja, ka pašvaldība ir viena no kopīpašniekiem un tai likums uzdod uzturēt īpašumu pienācīgā kārtībā.
Jau ziņots, ka arī nodegušā nama iemītnieki uzskata, ka atbildība par notikušo būtu jāuzņemas RNP. 42.dzīvokļa iemītniece Dace Ruskule savā un citu iemītnieku vārdā domes komitejas sēdē iepriekš skaidroja, ka RNP būtu jāuzņemas atbildība par notikušo, jo ēkas arī pirms ugunsgrēka neesot pienācīgi apsaimniekotas. Ruskule stāstīja, ka pašvaldībā ar vēstulēm iemītnieki vērsusies jau no marta, uz atsevišķām vēstulēm atbildes tika saņemtas, uz citām - tā arī netika saņemtas līdz pat ugunsgrēkam. Ruskule arī sacīja, ka iemītnieki bijuši šokēti, kad uzzināja, ka nami ir nodeguši. "Ja tuvākajā laikā nesaņemsim konstruktīvas atbildes no domes vai RNP, domāju, ka mums nāksies vērsties tiesā," pauda Ruskule.
Kā ziņots, naktī uz 19.augustu ugunsgrēkā nodeguši avārijas stadijā esošie neapdzīvotie nami Buru ielā 9, kā arī cieta kopumā pieci dzīvokļi no apdzīvotas blakus ēkas Buru ielā 11.
RNP vērsies policijā ar lūgumu noskaidrot ugunsgrēka izcelšanās iemeslus.
LETA
Foto: Evija Trifanova / LETA