abc.lv skaitļos

Lietotāji online68
Aktīvie uzņēmumi25007
Nozares raksti1165
Ekspertu atbildes3041
Par Rīgas Vides aizsardzības fonda līdzekļiem remontēs parku celiņus, sakops veloceliņus un baros bebrus : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Par Rīgas Vides aizsardzības fonda līdzekļiem remontēs parku celiņus, sakops veloceliņus un baros bebrus

Par Rīgas Vides aizsardzības fonda līdzekļiem remontēs parku celiņus, sakops veloceliņus un baros bebrus


Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā šodien apstiprināts Rīgas Vides aizsardzības fonda līdzekļu izlietojums 925 000 eiro apjomā, paredzot īstenot 32 projektus, no kuriem vairāki saistīti ar parku celiņu remontēšanu, pilsētas veloceliņu sakopšanu un pilsētas sapošanu. Kā ierasts, par Vides aizsardzības fonda līdzekļiem tiks nodrošināta arī bebru barošana.

Viens no apjomīgākajiem projektiem būs Zaļā veloceliņa posmu renovācija, kam paredzēti 299 365 eiro. Projektā paredzēts pārbūvēt posmu pie Saules akmens, Āgenskalnā pie viesnīcas "Maritim" nepieciešams jauns asfalts, jo vecais ir praktiski sabrucis. Atsevišķi posmi remontējami Uzvaras parkā, kā arī blakus veloceliņam tiks uzstādītas atkritumu urnas un soliņi.

Satiksmes drošības uzlabošanai pārējos pilsētas veloceliņos paredzēti 16 236 eiro. Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes priekšnieks Askolds Kļaviņš (LZP) paskaidroja, ka šie līdzekļi plānoti galvenokārt Jūrmalas veloceliņa sakārtošanai, lai izzāģētu krūmus, kas aug līdzās celiņam un izpletušies daļēji arī uz uzbrauktuves, apgrūtinot redzamību un velosatiksmes drošību.

Vairākos parkos tiks remontēti gājēju celiņi - Nordeķu parkā šim nolūkam paredzēti 95 856 eiro, Kobes dārzā - 101 608 eiro, celiņu, kāpņu remontam un atbalsta sienu stiprināšanai Arkādijas parkā ieplānoti 89 348 eiro. Par 28 600 eiro tiks atjaunota Dzegužkalna grunts nostiprinājuma sienas - tā sākusi brukt un no tās uz ielas krīt akmeņi, apdraudot gājēju drošību. Savukārt Rīgas Austrumu izpilddirekcijai 13 521 eiro tiks piešķirti, lai labiekārtotu teritoriju Balvu ielā.

Mikrolieguma Kokneses prospektā kopšanai tiks izlietoti 12 293 eiro - Kokneses prospektā ir izveidots mikroliegums, kur aug veci, bioloģiski vērtīgi koki, ko Dabas aizsardzības pārvalde ir aizliegusi cirst, tādēļ vienīgā iespēja, lai šie koki neapdraudētu cilvēkus, ir tos kopt, norādījis Kļaviņš. Savukārt par 2601 eiro tiks veikta Kultūras un atpūtas parka "Mežaparks" teritorijas koku izpēte, kas nepieciešama, lai izstrādātu Mežaparka apsaimniekošanas noteikumus.

Nepilni 5000 eiro tiks paredzēti latvāņu izplatības ierobežošanai Rīgas pašvaldības īpašumos, jo valsts noteikusi, ka latvāņu apkarošana ir īpašnieku atbildība. Iedzīvotāji par latvāņiem varēs ziņos Mājokļu un vides departamentam, taču jāņem vērā, ka to izpļaušanu departaments nodrošinās tikai pašvaldības īpašumos - privātīpašniekiem savā teritorijā tas būs jādara pašiem.

Par 42 000 eiro šogad tiks izzāģēti avārijas stāvoklī esošie koki Rīgas pilsētas pašvaldības I un II Meža kapos, Miķeļa, Matīsa, Sarkandaugavas, Jaunajā ebreju un Jaunciema kapsētās, bet vēl 40 000 eiro tiks novirzīti pameža tīrīšanai Jaunciema kapsētā.

Kā ierasts, no Vides aizsardzības fonda līdzekļiem tiks veikta Rīgas pilsētās kanālā mītošo bebru piebarošana un monitorings, kā arī pētniecības darbs, kas ļaus noskaidrot konkrētās bebru populācijas paradumus. Bebru kopienas vajadzībām ieplānoti 5767 eiro. Finansējums nav paredzēts bebru radīto postījumu novēršanai.

Par Vides aizsardzības fonda līdzekļiem pilsētā vasaras laikā tiks izvietoti dažādi ziedu rotājumi, kam kopumā paredzēti nepilni 25 000 eiro. Savukārt apstādījumu kopšanai Rīgas 1.slimnīcā ieplānoti 7440 eiro.

Par 31 000 eiro šogad tiks renovēta mazizmēra kuģošanas līdzekļu piestātne Juglā. Vidzemes alejā, Miltiņpungā, Strazdupītes tīrīšanai pie Juglas ieplānoti 3900 eiro, savukārt 4150 eiro paredzēti Rīgas pilsētas kanāla attīrīšanai no atkritumiem.

Mobilai sadzīves atkritumu un sadzīves bīstamo atkritumu savākšanai, kā arī naftas produktu un ķīmisko vielu noplūžu avārijas seku likvidēšanai šogad paredzēti kopumā 14 520 eiro, bet vēl 2870 eiro rezervēti Vides laboratorijas pakalpojumiem. Lai Spodrības mēneša un Meža dienu laikā savāktos atkritumus noglabātu Getliņu poligonā, tiks izlietoti 3045 eiro.

Dārziņos par 20 000 eiro tiks veikta meliorācijas sistēmas novadgrāvju tīrīšana, savukārt Zolitūdes ielā 6693 eiro paredzēti meliorācijas sistēmu elementu remontdarbiem.

Par Vides aizsardzības fonda līdzekļiem tiks veikts arī Daugavas upes peldūdens kvalitātes monitorings, 13 189 eiro paredzēti Rīgas pilsētas gaisa piesārņojuma ar slāpekļa dioksīdu (NO2) zonu karšu atjaunošanai 2014.gadā, savukārt par 21 780 eiro tiks veikta smalko daļiņu PM10 sastāva un morfoloģijas analīze un zonējuma kartes izstrāde Rīgai.

Rīga, 13.marts, LETA.
Foto:elminium/Flickr
 

Banner 280x280

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Elektroinstrumenti kokapstrādes nozarei – kur iznomāt?

Lai precīzi veiktu iecerēto darbu, nepietiek tikai ar iemaņām, saprašanu, kā un ko darīt, bet vajadzīgi arī precīzi un profesionāli instrumenti. Ir situācijas, ka instruments salūzis vai nav vēl iegādāts, līdz ar to instrumentu noma atrisina īstermiņa situācijas. Īsi apskatīsim populārākos gadījumus!

Aktuālie piedāvājumi

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

PVC uzlikas margām daudzstāvu ēkās

Mūsdienās piedāvājumā var atrast dažādus margu risinājumus, un katram no tiem piemīt savas pozitīvās īpašības. Šoreiz uzzināsim vairāk par vienu no margu elementiem – par PVC uzlikām!

Aktualitātes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

Uz Vidzemes šosejas sāk darboties elektroniskās ceļazīmes

No 2. decembra uz Vidzemes šosejas (A2) sāks darboties mainīgās elektroniskās ceļazīmes, kas ir daļa no satiksmes vadības sistēmas, kas tiek veidota projekta SMART E263/E77 ietvaros uz valsts galvenā autoceļa Rīga–Sigulda–Veclaicene (A2) posmā no 14,7.km līdz 191.5. km.

Pielaiko telpu, māju, dārzu