Pārcelšanās ceļvedis: kā ievākties jaunā mājvietā bez galvassāpēm
Pārvākšanās darbi, iekārtojoties jaunā mājoklī, ir gana apjomīgi un nereti mēdz sagādāt problēmas un galvassāpes.
Kā zināms, atrast mājokli, kur dzīvot, ir pārvākšanās procesa vienkāršākā daļa. Visgrūtākais ir veiksmīgi mēbeles un citus priekšmetus izjaukt, akurāti sapakot un pārvest. Sarežģītajam procesam padomus sniedz pārvākšanās firma "FF International Movers". Kā norāda firmas vadītājs Aivas Usāns, savlaicīgi saplānoti un paveikti darbi ir veiksmīgas pārcelšanās norises moto.
Sešas nedēļas pirms ieplānotās pārvākšanās ir rūpīgi jāizstaigā katrs mājas stūrītis, lai atcerētos arī par lietām un priekšmetiem, kuras sen neesat lietojuši, vai varbūt pat piemirsuši par to eksistenci; apskatiet bēniņus, pažobeles, pagrabu, garāžu un citas iespējamās mantu novietošanas vietas; veiciet lietu inventerizāciju, lai izvēlētos kuras Jūs ņemsiet līdzi, kuras nodosiet labdarībā vai uzdāvināsiet, kā arī sazināties ar pārcelšanās darbu organizatoriem un uzaiciniet viņus, lai Jūs iegūtu papildus informāciju par pārcelšanās procesa organizāciju, veikšanu un ar to saistītām izmaksām.
Četras nedēļas iepriekš noorganizējiet speciālo transportu Jūsu dzīvniekiem. Informējiet pakalpojumu firmas (gāzes, elektrības, ūdens, telefonu, kabeļtelevīzijas, apsardzes, teritorijas labiekārtošanas un atkritumu izvešanas uzņēmumus), lai pārtrauktu Jūsu līgumu attiecības Jūsu vecajā dzīves vietā un kontaktējaties ar šiem uzņēmumiem jaunajā dzīves vietā, lai pārliecinātos, ka nepieciešamie pakalpojumi Jums būs pieejami jau ar pirmo ierašanās dienu. Sazinieties ar Jūsu auto, mājas īpašnieku vai īrniekiem, ārstiem, juristu, brokeru, apdrošināšanas firmām, bankām, līzinga u.c kredītiestādēm, pārliecinieties ar Jūsu kredītkaršu turpmāko lietošanas noteikumiem un iespējamību, bonusa vai citu lojalitāšu kartiņu izdevējiem un informējiet par Jūsu pārcelšanos un veiciet nepieciešamos pasākumus, lai visi privātie sadarbības partneri ar Jums varētu komunicēties jaunajā dzīves vietā un nebūtu vēstules kuras noklīst bez adresāta.
Atcerieties, sapakojiet tikai tās mantas, kuras Jums nebūs nepieciešamas tuvāko mēnešu laikā, kā arī sastādiet mantu sarakstu un numurējiet kastes, lai viegli varētu orientēties, un nepieciešamības gadījumā būtu vienkārša piekļuve pie nepieciešamajām mantām. Pārliecinieties, ka esat saņēmuši visus nepieciešamos izrakstus un apliecinājumus, piemēram, no ārsta, vai bērniem no mācību iestādes utml.
Divas nedēļas pirms pārvākšanās sazināties ar Jūsu pasta nodaļu, un noorganizējiet, ka visa korespondence, pēc Jūsu pārcelšanās tiks pārsūtīta uz jauno dzīves vietu. Sagatavojiet vairākas Jūsu jaunās apmešanās telpu plānus, tie noderēs pārcelšanās organizatoriem, kas izkraus un izvietos Jūsu iedzīvi jaunajās telpās. Atbrīvojaties no visām neizlietotām krāsām, airosoliem, vai citiem viegli uzliesmojošām vielām, kā arī toksiskām ķimikālijām, kuras ir aizliegtas pārvest kopā ar iedzīvi. Ja ir papildus jautājumi, vai nepieciešama papildus konsultācija atrisiniet tos tagad.
Pāris dienas pirms pārcelšanās atsaldējiet ledusskapi un saldētavu. Atlieciet un atdaliet nomaļus pirmās nepieciešamības mantas atsevišķi, kuras Jūs ņemsiet sev līdzi, ka arī tās kuras Jums pirmās būs nepieciešamas jaunajā dzīves vietā. Pārcelšanās organizatori tās sapakos un iekraus pēdējās, lai pie tām būtu ātrāka piekļuve jaunajā dzīves vietā. Visām elektroprecēm ir jābūt atvienotām un gatavām pārvešanai. Aizpildiet formas kuras ir nepieciešamas iedzīves apdrošināšanai pārcelšanās laikā.
Pārcelšanās dienā parādiet mantas, kuras ir jāiekrauj pēdējās un kuras Jūs ņemsiet līdzi, lai tās netiktu iekrautas transporta līdzeklī. Rūpīgi iepazīstaties ar visiem dokumentiem un Jums būs jāparaksta mantu saraksts, kur viens no eksemplāriem paliks pie Jums. Lūdzu to saglabājiet drošā vietā, kopā ar visiem pārējiem dokumentiem, līdz mirklim, kamēr viss pārcelšanās process būs paveikts pilnībā.
Foto: Mark Moz / flickr.com