abc.lv skaitļos

Lietotāji online43
Aktīvie uzņēmumi19718
Nozares raksti777
Ekspertu atbildes2463
Parketa grīda nevainojami kalpos pat vannasistabā : abc.lv

Parketa grīda nevainojami kalpos pat vannasistabā

Parketa grīda nevainojami kalpos pat vannasistabā

Koka un arī parketa grīda ir vērtība. Ikviens, kas tādu izvēlējies, vēlas, lai grīda būtu ne tikai dizainiski skaista, bet arī ilgi kalpotu, būtu viegli kopjama un atjaunojama. Kas jāņem vērā, lai, izveidojot koka vai parketa grīdu mājā vai dzīvoklī, tā kalpotu izcili – skaidro uzņēmuma "A.V.A. parkets" www.avaparkets.lv vadītājs Atis Sorokins, kam ir 15 gadu pieredze koka un īpaši parketa grīdu ieklāšanā.

Latvijā cilvēkiem acīmredzot sāk apnikt flīžu vai mākslīga lamināta grīda, tāpēc arvien biežāk izvēlas siltu, mājīgu un elegantu koka vai parketa grīdu. Uzņēmuma "A.V.A. parkets" vadītājs Atis Sorokins stāsta, ka pasūtītāju gaume un vēlmes ir ļoti dažādas, piemēram, šobrīd Latvijā arvien populārākas kļūst masīvkoka dēļu jeb parketa dēļu grīdas. Salīdzinot ar parketu, masīvkoka dēļi ir lielāka izmēra – platumā no 10 līdz pat 35 cm, savukārt garumā – no 50 cm līdz pat 8 metriem.
 
Uzņēmuma "A.V.A. parkets" meistari ieklāj arī ļoti garu parketa dēļu grīdu – no sienas līdz sienas. www.avaparkets.lv
 
Latvijā cilvēki nereti ir piesardzīgi, jo uzskata, ka koka vai parketa grīda ekspluatācijas gaitā var "staigāt", tajā parādīties kādas plaisiņas. "Nenoliegšu – gan koka, gan parketa grīda tiešām var "staigāt", jo atšķirībā no lamināta koks ir dzīvs materiāls. Taču, izvēloties lamināta grīdu, saimnieks jau sākotnēji var rēķināties, ka tā kalpos apmēram 5 gadus, pēc tam to vajadzēs mainīt. Savukārt koka vai parketa grīdu ieklāj ļoti ilgam laikam, to vienmēr var noslīpēt, un atkal būs kā jauna. "A.V.A. parkets" meistari ir atjaunojuši arī simts gadu senu gan koka, gan parketa grīdu," skaidro Atis Sorokins. 

 Jāatrod meistars, kam var uzticēties
Vispirms, protams, ļoti svarīgi ir atrast labus meistarus, kam uzticēt koka vai parketa grīdas izveidi. Būtiski, lai mājas saimniekam ar meistariem būtu savstarpēja sapratne un uzticēšanās. "A.V.A. parkets" ieklātajām koka un parketa grīdām ekspluatācijā nerodas nekādas problēmas, jo meistari ievēro ļoti precīzu tehnoloģiju, piemēram, ieklājot grīdu, izmanto tikai poliuretāna līmi, jo tā ir pati noturīgākā. Šī līme ir arī elastīga – ja ekspluatācijas gaitā grīdas dēlis nobīdās, var teikt, ka poliuretāna līme to pavelk atpakaļ. Lai kvalitatīvi ieklātu koka vai parketa grīdu, ir jābūt ļoti labi sagatavotai melnajai grīdai – betonam jābūt pietiekami cietam un izturīgam un virsmai jābūt ļoti līdzenai.
 
Pirms ķeras pie grīdas ieklāšanas, "A.V.A. parkets" meistari aizbrauc uz objektu un novērtē pamatni – šis pakalpojums ir bez maksas. www.avaparkets.lv
 
Meistari pārliecinās, vai betona pārsegums ir pietiekami kvalitatīvs, un, ja nepieciešams, iesaka, ko vēl vajadzētu uzlabot. Ja ar betona pārsegumu viss ir kārtībā, var  likt parketu tieši uz betona pārseguma vai arī veidot lāgojumu, un, to darot, arī ļoti precīzi ievēro tehnoloģiju.
 
Protams, ļoti svarīgi ir arī izvēlēties kvalitatīvus koka dēļus vai parketu. "A.V.A. parkets" jau vairākus gadus sadarbojas ar ražotājiem, par kuru materiālu kvalitāti ir pārliecināti, tāpēc pasūtītājam var ieteikt vislabākos grīdas dēļus vai parketu. "Saimniekam neiesakām lētākos grīdas dēļus vai parketu, bet vidējas cenas. Un, ja var atļauties, pat salīdzinoši dārgus, jo galvenais ir kvalitāte, nevis lēts vai gluži otrādi – bezjēdzīgi dārgs materiāls.
 
Ja pasūtītājs izvēlas "A.V.A. parkets" ieteikto grīdas segumu un materiālus, kā arī uztic grīdas ieklāšanu, dodam ne tikai divu, bet arī trīs vai četru gadu garantiju. www.avaparkets.lv
 
Protams, varam strādāt arī ar materiāliem, kurus izvēlējies un iegādājies pats saimnieks," skaidro Atis Sorokins.
 
Parketa grīdu ieklāj septiņās dienās
"A.V.A. parkets" meistari var izveidot ļoti dažādu dizainu koka vai parketa grīdu, piemēram, ar oriģinālu mozaīkas rakstu vai grīdu, kas vizuāli izskatās ļoti sena. Atkarībā no telpas lieluma un konfigurācijas, pilnīgu grīdas izveidi – ieklāšanu un eļļošanu vai lakošanu – veic apmēram 7 darba dienu laikā. Ja ir jāveido ļoti sarežģīta dizaina grīda, tas aizņem ilgāku laiku, piemēram, 52 m2 mozaīkas raksta parketa grīdu var izveidot 10 darba dienu laikā.
 
"A.V.A. parkets" koka un parketa grīdas (materiālu un grīdas izveides) kopējās izmaksas ir apmēram 55–60 eiro m2. Ļoti ērti ir arī tas, ka meistariem ir visi materiāli, tai skaitā līmes, gruntis, kā arī darba rīki, kas nepieciešami grīdas izveidei. Saimniekam pašam nekas nav jāgādā.
 
Uzņēmuma vadītājs uzsver: "Esam arī ieklājuši parketa grīdu vannasistabā, protams, rūpīgi ievērojot tehnoloģiju. Tad ir jāveido mitrumu izolējoša pamatne un hermetizējoši risinājumi, lai, aizvadot ūdeni, mitrums nepiekļūtu parketam. Vannasistabā var izmantot ozola koka grīdu, kā arī dažādas eksotiskās koksnes, piemēram, tīku, tīģerkoku. Ja visu paveic pareizi, parkets vannasistabā var kalpot ļoti ilgi, jo šajā telpā parasti neiet ar ielas apaviem un grīdai ir ļoti maza noslodze."
 
Eļļota grīda ir daudz praktiskāka
Eļļota koka un parketa grīda ir daudz praktiskāka un ilgāk kalpo nekā lakota, jo laka uz grīdas virsmas veido tādu kā stikla pārklājumu, turpretim eļļota grīda izskatās daudz dabiskāka, kā arī vairāk izceļas koksnes īpašā struktūra.
Eļļotu koka un parketa grīdu ir nesalīdzināmi vieglāk atjaunot. Ja rodas kāds skrāpējums, bojātajā vietā to vienkārši pārklāj ar caurspīdīgu vai tonētu eļļu, un tad atšķirību vispār nevar redzēt. Tādēļ, ja nepieciešams remonts, eļļotai koka un parketa grīdai var renovēt tikai vienu, divus kvadrātmetrus, turpretim, ja uz lakotas grīdas rodas kāds skrāpējums, tad jāpārlako visa grīda.
 
Lakotai grīdai ekspluatācijas gaitā var rasties mikroplaisiņas, un šajās vietās laka sākt lobīties, aizķerties netīrumi. Turpretim eļļota koka un parketa grīda šai ziņā ir daudz praktiskāka. Noeļļot koka vai parketa grīdu izmaksā gandrīz tikpat, cik nolakot ar kvalitatīvu laku
 
Uzņēmums "A.V.A. parkets" var izveidot gan caurspīdīgu tonētu grīdu, gan jebkādā citā tonī – zilu, zaļu, brūnu, dzeltenu u.c. "Protams, ja saimnieks koka vai parketa grīdu tomēr vēlas lakot, mēs to paveicam. Taču iesakām izmantot lakas, kas izstrādātas uz dabiskās bāzes, jo tās ir mazāk kaitīgas cilvēka veselībai un videi," pamato uzņēmuma "A.V.A. parkets" vadītājs.
 
Koka un parketa grīdai silti ieteicams izmantot vācu ražotāja "Saicos" eļļas, jo tās ir izcili kvalitatīvas, izstrādātas uz dabisko augu bāzes, tādēļ jutīgiem cilvēkiem neizraisīs alerģisku reakciju. www.avaparkets.lv
 
"Saicos" iekšdarbiem paredzētajām eļļām ir veikti testi un sertifikāts, kas apliecina, ka tās var izmantot pat bērnu mēbelēm, pēc nožūšanas tās neizdala kaitīgas vielas, nevar izraisīt alerģisku reakciju. Uzņēmums "A.V.A. parkets" ir vienīgais ražotāja "Saicos" pārstāvis Latvijā. "Saicos" eļļām sastāvā ir cietais vasks, tādēļ, noeļļojot koka vai parketa grīdu, virsma ir ļoti izturīga. To apliecina tas, ka šīs eļļas nereti izmanto pat sabiedriskajās telpās, kur grīdai ir ļoti liela slodze. Turklāt, ja uz eļļotas koka un parketa grīdas izlīst, piemēram, vīns, tas neiesūcas, var viegli noslaucīt. "Saicos" eļļa arī ļoti ātri nožūst – grīdai apmēram 12–16 stundu laikā.

Ļoti liela priekšrocība ir arī tā, ka, ievērojot instrukciju un "A.V.A. parkets" meistaru norādījumus, ar "Saicos" grīdas eļļām var strādāt gan profesionālis, gan cilvēks, kam vispār nav iemaņu virsmu eļļošanā. Eļļu klāj ar visparastāko rullīti, nav vajadzīga īpaša tehnika vai pulējamā iekārta, kas parasti ir nepieciešama, klājot citu ražotāju eļļas. Atis Sorokins atminas gadījumu – "A.V.A. parkets" meistari slīpēja koka grīdu kādas 72 gadus vecas kundzes mājoklī, viņa izvēlējās vācu ražotāja "Saicos" grīdas eļļu un gribēja pati noeļļot grīdu. "Mēs gan šaubījāmies, vai viņa to spēs, bet viņa visu izdarīja, kā nākas, un pēc pieciem gadiem atbrauca pēc vēl vienas eļļas bundžas, lai atjaunotu grīdas virsmu."
 
"Saicos" grīdas apdares eļļas īpaši iecienījuši cilvēki no Latvijas rajoniem, jo, lai atjaunotu koka vai parketa grīdu, nav nepieciešams meistars, to var paveikt paša spēkiem.
 
Latvijā cilvēki bieži izmanto lineļļas bāzes eļļas, kas it kā der visam – var izmantot gan iekštelpās, gan āra darbiem. "Saicos" eļļas turpretim ir izstrādātas konkrētam mērķim, piemēram, ir eļļas un citi virsmas apdares līdzekļi, kas paredzēti tikai un vienīgi grīdām un mēbelēm. Ražotāja klāstā ir arī eļļas un apdares līdzekļi āra apstākļiem, atsevišķi materiāli, kas paredzēti, piemēram, logiem, materiāli, kas paredzēti ēku fasādēm u.c.
 
Vācu ražotāja "Saicos" eļļas un citus apdares materiālus  var iegādāties uzņēmumā "A.V.A. parkets" Rīgā, Čiekurkalna ielā 1, garā līnija 43. Plašāka informācija par koka un parketa grīdas izveidi pieejama mājaslapā www.avaparkets.lv, konsultācijas pa tālruni 67367703.

Publicitātes foto

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

"AlpicAir" –  īpaši Baltijas valstīm paredzētas gaisa kondicionēšanas iekārtas un siltumsūkņi

Iespējams, ir maz tādu cilvēku, kas vasaras tveicē neaizdomātos par gaisa kondicionēšanas iekārtas uzstādīšanu savā īpašumā – vai tas būtu mājoklis, birojs vai kāda sabiedriska vai ražošanas ēka. Kā nekā – tieši šāda veida iekārtas palīdz nodrošināt komfortablu iekštelpu klimatu, veidojot labvēlīgus apstākļus gan ikdienas dzīvei, gan darba uzdevumu veikšanai. 

Aktuālie piedāvājumi

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Meža un lauksaimniecības zemes vērtēšana

Raksturīgi, ka vajadzība novērtēt īpašumu, kas sastāv no lauksaimniecības un meža zemes, ir "neērta" ne tikai lielākajam vairumam uzņēmumu, kas ar to nodarbojas, bet arī pašiem īpašniekiem. SIA REIZ viena no spēcīgākajām kompetencēm ir tieši meža zemes vērtēšana, tajā skaitā ja ir lauksaimniecības zemes klātesamība – objektīva vērtēšana!

Aktualitātes

Latvijā pirmoreiz novērota negatīva elektroenerģijas cena biržā

Latvijā pirmoreiz novērota negatīva elektroenerģijas cena biržā

Pirmoreiz vēsturē Latvijā novērota negatīva vairumtirdzniecības elektroenerģijas cena. Šā gada 6. jūlijā laikā no 5.00-6.00 rītā elektroenerģijas cena Nord Pool biržā Latvijas cenu zonā bija –0,09 EUR/MWh. Šāda netipiska situācija ir novērota pirmo reizi.

Uzņēmējs runā

Ventilējama fasāde ar PAROC ZERO sistēmu 

paroc_1

PAROC piedāvā jaunu siltumizolācijas un stiprināšanas metodi PAROC ZERO, bez kronšteiniem un bez karkasa, kur vēdināmu fasādi nes tikai atsevišķas skrūves un to ietekme uz siltuma caurlaidību ir ne vairāk par 5%.