abc.lv skaitļos

Lietotāji online172
Aktīvie uzņēmumi19873
Nozares raksti869
Ekspertu atbildes2498
Parkets un lamināts: grīdas segumu priekšrocības un trūkumi : abc.lv

Parkets un lamināts: grīdas segumu priekšrocības un trūkumi

Parkets un lamināts: grīdas segumu priekšrocības un trūkumi

Kad esošā grīda vairs neizskatās pievilcīgi, tai ir švīkas un bojājumi, kurus nav iespējams izlabot, jāsāk domāt par jauna seguma ieklāšanu. Uzsākot piemērotākā materiāla meklēšanu, jārēķinās ar to, ka mūsdienās grīdas segumi ir pieejami ļoti plašā un daudzveidīgā klāstā – flīžu, koka, lamināta, parketa, akmens, vinila grīdas un daudzas citas. Ja vēlaties uzzināt, ar ko izceļas pircēju vidū iecienītais lamināts un parkets, turpiniet lasīt!

Parkets
Koka grīdas vienmēr ir bijušas iecienītas un novērtētas, taču tieši parketa grīdas daudziem asociējas ar greznību un eleganci. Parketam piemīt vairākas vērtīgas īpašības, kuras ieteicams apdomāt, izvēloties segumu grīdai:
• masīvkoka parkets 100% dabīgs materiāls, kas ir īpašs ieguvums mājoklim, salīdzinot ar citiem segumiem, kuru izgatavošanā mēdz tikt izmantotas ķīmiskas un mākslīgas izejvielas;
• parketam piemīt koksnei raksturīgais siltums un šarms, kādu nespēj nodrošināt visi grīdas segumi;
• pieejams arī vairākslāņu, tajā skaitā trīsslāņu, parkets, kas ir viegli un ātri ieklājams;
• parketu ik pa laikam iespējams noslīpēt, atjaunojot tā skaistumu un pagarinot grīdas seguma kalpošanas laiku;
• ja parketa grīda ir pareizi ieklāta un kopta, tā var kalpot pat vairākus gadu desmitus;
• plašs dizainu un krāsu spektrs;
• parkets ir izturīgs arī pret intensīvu lietošanu, tādēļ to veiksmīgi var izmantot ne tikai mājokļos, bet arī sabiedriskās vietās, piemēram, koncertzālēs.

Izvēloties parketu, jārēķinās ar dažiem izaicinājumiem, proti, šis grīdas segums ir salīdzinoši dārgāks nekā citi, tā ieklāšana ir sarežģītāka, kā arī materiāls prasa kopšanu un saudzēšanu, lai nenonāktu ilgstošā saskarē ar ūdeni.

Lamināts
Ja parkets ir piemērots klasisku vērtību cienītājiem, tad lamināts patiks tiem, kas novērtē mūsdienīgus un cenas ziņā ne pārāk dārgus materiālus. Laminātam raksturīgas šādas īpašības:
• laminātu iedala vairākās klasēs, kuras nosaka grīdas seguma kvalitāti, cenu un īpašības, piemēram, lamināts virtuvei būs apzīmēts ar vienu klasi, jo tam jābūt izturīgam pret mitrumu un cita veida ietekmi, savukārt viesistabas laminātam jau būs atbilstoši cita klase;
• viegli kopjams materiāls;
• izturīgs un antistatisks grīdas segums;
• plašas dizaina variācijas;
• augsta termoizturība un viegla ieklāšana.

Pie mīnusiem jāmin tas, ka lamināts tik labi neabsorbē trokšņus, tas izskatās kā koks, taču materiālam nepiemīt koksnei raksturīgais siltums. Tāpat ikviens lamināts nav piemērots telpām, kurās izmanto ūdeni, jāizvēlas atbilstoša klase.

Vairāk informācijas par parketa, lamināta un arī vinila grīdām un to cenām meklējiet šeit – Gridasstils.lv!

 

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Kā uzbūvēt māju, ja pietrūkst naudas?

Kā uzbūvēt māju, ja pietrūkst naudas?

Vai ir cerības kļūt par mājas īpašnieku ar vidējiem vai pat zemiem ienākumiem? SIA REIZ jums var piedāvāt ne tikai apbūves gabalus, bet arī palīdzēt atrast ceļu pie jūsu sapņu īpašuma. 

Aktualitātes

Nākamgad gaidāmi zemāki elektroenerģijas rēķini

Nākamgad gaidāmi zemāki elektroenerģijas rēķini

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi jaunas elektroenerģijas obligātā iepirkuma (OI) komponentes. Tās stāsies spēkā no 2021. gada 1. janvāra. Obligātā iepirkuma un jaudas komponenšu vidējā vērtība nākamajā gadā būs par 23% zemāka – 17,51 EUR/MWh jeb 0,01751 EUR/kWh.

Uzņēmējs runā

Dušas trapi – ērts, praktisks un drošs risinājums dušas telpai

csm_Showerdrain_6144x4096px_cd1e57a691

Arvien biežāk privātmāju un dzīvokļu īpašnieki parasto duškabīņu un vannu vietā izvēlas dušas trapus. Tie jūtami ietaupa vietu, kā arī krietni atvieglo telpas kopšanu, jo traps ir grīdā iebūvējama konstrukcija, kura pieejama visdažādākajā tehniskajā un dizaina izpildījumā. Tas var kalpot gan kā glauns interjera dizaina elements, gan var būt pavisam neuzkrītošs, organiski saplūstot ar grīdas segumu.