Pārmaiņas vannasistabā
Dušas vietā, liekot vannu
Svarīgākais ir telpas lielums – vai telpā vispār var izvietot vannu un reizē gan ērti pārvietoties, gan izvietot pārējās vannasistabā nepieciešamās mēbeles. Taču parasti notiek otrādi – vannu cilvēki izvēlas aizstāt ar dušas kabīni, jo tā aizņem mazāk vietas, kā arī ir ekonomiskāka tēriņu ziņā.
Kā jau teicu, izdevīgāka ir duša. Lai piepildītu vannu ir vajadzīgi apmēram 200 l litru ūdens, kas noteikti ir daudz vairāk, nekā patērējam vienā vidēja ilguma mazgāšanas reizē dušā.
Ir arī pieejamas dažādas ierīces, kas samazina ūdens patēriņu dušā - sajaucot ūdens strūklu ar gaisu. Strūkla kļūst gana spēcīga, liekas, ka tiek patērēts lielāks ūdens daudzums, taču ūdens patēriņš ir mazāks.
Vannas vietā, liekot dušu
Ja vannas vietā nepieciešams ielikt dušu, tad atkal uzmanība jāpievērš telpu izmēriem, kā arī ļoti svarīga ir hidroizolācija. Vannā notiek horizontālā mazgāšanās, taču dušā - vertikālā mazgāšanās, tāpēc visām sienām, ko varētu skart dušas ūdens strūkla, vajadzētu veikt hidroizolāciju.
Vēl svarīgs faktors ir tas, ka dušai ir nepieciešams salīdzinoši zems kanalizācijas izvads, tāpēc jāskatās, vai pēc vannas noņemšanas izvads nav ātrāk augsts. Tā ir ļoti izplatīta problēma, ja kanalizācijas izvads ir pārāk augsts, ūdens neiet lejā, jo rodas ūdens pretestība.
Vispirms ir jāsaprot, ko vēlas, vai dušu, kurā vienkārši nomazgāties, vai vannu, kurā iespējams relaksēties.
Konsultēja projektu vadītājs Ivars Auniņš
Foto: rakstā izmantots pēc Creative Commons licencēts attēls no vietnes www.flickr.com; autors www.metaphoricalplatypus.com