Parūpējies par ugunsdrošību savās mājās
* Pirms būvniecības uzsākšanas noteikti jāpadomā par stāvu skaitu mājā – jo mazāk stāvu, jo drošāk.
* Mājā jābūt izbūvētām avārijas izejām, kas ir viegli pieejamas. Tās nedrīkst būt aizšķērsotas ar dažādām mantām.
* Ja māja ir būvēta no koka, turklāt pavisam nesen, to nepieciešams piesūcināt ar īpašiem maisījumiem, kas samazinās aizdegšanās risku. Šādus maisījumus dēvē par antipirēniem (vielas, kas kavē vai novērš koksnes, plastmasas u.c. materiālu aizdegšanos).
* Nepieciešams nodrošināt iespēju dzēst uguni savām rokām. Tamdēļ mājās noteikti jābūt vairākiem ugunsdzēšamajiem aparātiem, kas izvietoti brīvi pieejamās vietās, tāpat to var glabāt arī garāžā. Savukārt vietās, kur ir elektriskais pārvads ieteicams glabāt putu vai pulvera ugunsdzēšamos aparātus. Noderēs arī tādi instrumenti kā lāpsta un kaste ar smiltīm. Dzēšanas procesā var palīdzēt arī rezervuārs, kas piepildīts ar ūdeni.
* Visbeidzot var parūpēties par ugunsdzēsības signalizācijas uzstādīšanu savā mājā.
Jāsaka, ka ugunsdzēsības signalizācija kā drošības sistēma ir nepieciešama ne tikai noliktavās, darbavietās (birojos) un lielās sabiedriskās ēkās, bet arī privātmājās un dzīvokļos. Tā nepieciešama telpās, kur ugunsgrēka izcelšanās ir iespējama visvairāk, piemēram, istabās ar kamīnu vai krāsni vai katla telpā.
Pirms uzstādīt signalizāciju nepieciešams izlemt, kurā telpā tiks izvietoti sensori. Jāzina, ka sensori bieži nenostrādā vietās, kur ir liels mitrums vai daudz putekļu. Tāpat, ja plānots konkrētajā telpā pīpēt, kurināt kamīnu vai plīti, jāiegādājas ļoti laba ugunsdzēsības signalizācija, kuras sensori spēs atšķirt dūmu veidu un daudzumu.
Pirms sākt sadarboties ar uzņēmumu, kas pieslēgs ugunsdzēsības signalizāciju, noteikti ir jāpārliecinās par viņu kompetenci un jāpārbauda licenču esamība.
Foto: SmartSign/flickr.com.