abc.lv skaitļos

Lietotāji online75
Aktīvie uzņēmumi27735
Nozares raksti2373
Ekspertu atbildes3041
Paziņos Dailes teātra teritorijas labiekārtojuma metu konkursa uzvarētāju : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Paziņos Dailes teātra teritorijas labiekārtojuma metu konkursa uzvarētāju

Paziņos Dailes teātra teritorijas labiekārtojuma metu konkursa uzvarētāju

Rīga, 26.marts, LETA. Šodien plkst.11.30, Rīgas domes Īpašuma departamenta telpās tiks paziņoti Dailes teātra teritorijas labiekārtojuma metu konkursa rezultāti, aģentūru LETA informēja departamenta pārstāve Baiba Gailīte.

Izsludinātajā metu konkursā tika saņemti astoņi piedāvājumi.

Dailes teātra teritorija labiekārtojuma metu konkursa komisiju vada Latvijas Republikas Kultūras ministrijas arhitektūras eksperts Jānis Dripe. Komisijas priekšsēdētāja vietnieks ir Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Burovs. Komisijas sastāvā ir Valsts akciju sabiedrības "Valsts nekustamie īpašumi" valdes locekle Kitija Gruškevica, VSIA "Dailes teātris" direktors Andris Vītols, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes priekšnieks Juris Dambis, Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Viesturs Brūzis, kā arī arhitekti - Ineta Tumaševska, Jānis Lejnieks, Ieva Zībarte un Daiga Veinberga.

Banner 280x280 Banner 280x280

Teritorija pie Dailes teātra daļēji ir gan valsts, gan pašvaldības īpašums - teātra skvēra daļa Bruņinieku ielas pusē un Brīvības ielas pusē līdz teātra kasēm ir Valsts nekustamie īpašumi pārvaldībā, bet atlikusī daļa Brīvības ielas pusē - no kasēm līdz Matīsa ielai - Rīgas pašvaldības īpašumā.

Skvērs pie Dailes teātra ir Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorija. Skvērs izveidots 1976.gadā, kad šajā vietā uzbūvēja Dailes teātra ēku. 1999.gadā skvērā atklāja māksliniekam Voldemāram Irbem veltītu pieminekli. Visas teritorijas atjaunošanas darbus plānots realizēt līdz Dailes teātra 100.gadadienai - 2020.gada novembrim.

Kā ziņots, lai iegūtu arhitektoniski augstvērtīgu un funkcionāli pārdomātu Dailes teātra publiskās ārtelpas risinājumu, Rīgas domes Īpašuma departaments no 16.janvāra līdz 5.martam izsludināja metu konkursu zemesgabaliem Brīvības ielā 75 un Šarlotes ielā 5.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "heise marketing" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un "heise marketing", SIA ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Izstāsti Latvijai