Peldbaseins – prieka oāze ģimeniskiem atpūtas brīžiem
Peldbaseina izbūves nepieciešamība mājas pagalmā neapšaubāmi ir nopietns un pārdomāts lēmums, tomēr piņķerīgais plānošanas process sākas tikai pēc tam.
Peldbaseina izveide neaprobežojas ar bedres izrakšanu pagalma vidū un tās piepildīšanu ar ūdeni. Daudzu gadu garumā baseins kalpos par ģimenes izklaides vietu un miera oāzi, tāpēc nepieciešams rūpīgi izplānot katru atpūtas stūrīša detaļu.
Domā praktiski
Viens no pirmajiem lēmumiem, kas jāpieņem pirms peldbaseina būvniecības, ir tā vēlamais izmērs un forma. Fokusējies uz to, kā tava ģimene baseinu plāno izmantot. Ja esat sporta cienītāji un peldēšanu labprāt iekļautu savā treniņu plānā, taisnstūrveida forma palīdzēs vieglāk izmērīt nopeldēto distanci. Ja ģimenē aug mazi bērni, būtu prātīgi apsvērt ieapaļu, "L" vai "8" formu, daļu baseina izveidojot seklāku.
Svarīgi rūpīgi izplānot arī baseina izmēru. Lielāks baseins noderēs sporta cienītājiem un kuplām ģimenēm, savukārt mazāka izmēra baseins būs pietiekams vien dažu cilvēku atpūtai. Tāpat jāņem vērā arī kopējais pagalma izmērs – vai vēlies, lai baseins aizņem tikai nelielu daļu no tā vai kļūst par teritorijas centrālo elementu? Tiesa gan, uz baseina rēķina nedrīkst samazināt citām aktivitātēm un mērķiem nepieciešamo zonu, turklāt jāparedz vieta, lai pagalmā varētu arī brīvi un droši pārvietoties.
Materiālam ir nozīme
Plānojot baseina būvniecību, nepieciešams izvēlēties arī piemērotāko materiālu, īpaši peldbaseina virsmas izveidei. Zemē iebūvētiem baseiniem parasti ir trīs izvēles iespējas. Katrai ir savas priekšrocības un trūkumi, tāpēc paturi tos prātā, lai izvēlētos piemērotāko.
Stikla šķiedra: visvieglāk kopjamais materiāls, tomēr sastāda augstas ierīkošanas izmaksas.
Betons: sniedz iespēju izveidot dažādu formu baseinus, tomēr nepieciešama bieža kopšana.
Vinils: materiāls ar viszemākajām ierīkošanās izmaksām, tomēr viegli un ātri plīst.
Baseina teritorijas segums
Pēc tam, kad esi ticis skaidrībā ar svarīgākajām baseina ierīkošanas detaļām, noteikti jāpārdomā arī apkārtējās zonas segums. Var iztikt ar pašu minimumu, izklājot baseina piemales, vai arī izveidot lielāku, ar patio savienotu zonu.
Populārākie baseina teritorijas un patio seguma materiāli
Betons: lētākais materiāls, kuru var iekrāsot un iegravēt, lai vizuāli atdarinātu citus materiālus. Nav nepieciešama īpaša kopšana, tāpēc tā uzturēšana neaizņem daudz laika un pacietības.
Flīzes: sastāda augstākās ieklāšanas izmaksas, bet ir ļoti izturīgs materiāls. Baseina tuvumā noderīgāki būs neapstrādāti un raupjas tekstūras materiāli, tāpēc flīzes nepieciešams apstrādāt ar speciālu pretslīdes līdzekli.
Koks: lai gan tieši augsto izmaksu dēļ šis materiāls nav iecienīts āra zonu grīdas segumam, tas ir nepārspējami silts un patīkams kājām. Ja koks tiek regulāri apstrādāts un pareizi kopts, tas kalpo ļoti ilgu laiku, turklāt palielina mājas kopējo vērtību.
Foto: Pixabay.com