abc.lv skaitļos

Lietotāji online78
Aktīvie uzņēmumi25219
Nozares raksti1284
Ekspertu atbildes3041
Pieaug mežizstrādes darbu laikā bojāta elektrotīkla gadījumu skaits; gūst arī smagas elektrotraumas : Būvniecības, arhitektūras un interjera portāls abc.lv

Pieaug mežizstrādes darbu laikā bojāta elektrotīkla gadījumu skaits; gūst arī smagas elektrotraumas

Pieaug mežizstrādes darbu laikā bojāta elektrotīkla gadījumu skaits; gūst arī smagas elektrotraumas

Šī gada sešos mēnešos, no janvāra līdz jūnijam, AS "Sadales tīkls" reģistrējusi vairāk nekā 340 bojājumus elektrotīklā, ko radīja trešo personu saimnieciskie darbi vai ceļu satiksmes negadījumi. Salīdzinājumā ar pērnā gada sešiem mēnešiem kopējais trešo personu izraisītu bojājumu skaits ir pieaudzis par 14%, tostarp būtiski audzis tieši mežizstrādes un lauksaimniecības darbu laikā notikušo elektrotīkla pārrāvumu skaits. Dažkārt šie pārrāvumi nozīmē arī smagas elektrotraumas tehnikas vadītājiem. Tāpēc sadales operators atgādina – plānojot šos un arī citus saimnieciskos darbus, "Sadales tīklā" jāvēršas pēc darbu atļaujas, kā arī darbu gaitā skrupulozi jāievēro piesardzības pasākumi!

Joprojām visbiežāk – vairāk nekā 100 gadījumos – bojātas kabeļlīnijas, vairāk nekā 80 gadījumos pārrautas gaisvadu līnijas, vairāk nekā 60 reizes bojāti balsti. Vienā no šiem gadījumiem reģistrēta arī smaga elektrotrauma – traktoram aizskarot gaisvadu elektrolīniju, nopietnus apdegumus guva tehnikas vadītājs un smagā stāvoklī tika nogādāts slimnīcā.

Ja gaisvadu elektrolīnijas ir acīmredzamas un, veicot darbus to tuvumā, visbūtiskākais ir ievērot piesardzību, nepieļaujot tehnikas un vadu saskaršanos, tad kabeļlīnijas ir ieraktas zemē, un uz to atrašanos var norādīt vien infrastruktūras turētājs. Šo iemeslu dēļ ar "Sadales tīklu" ir īpaši svarīgi saskaņot rakšanas darbus. Tas pasargās darbu veicējus no iespējamām elektrotraumām un tehnikas bojājumiem, bet lielu skaitu iedzīvotāju – no potenciāliem elektroapgādes traucējumiem.

Rakšanas darbu atļauju, atļauju mežizstrādes un citu darbu veikšanai aizsargjoslās var ērti pieteikt vietnē saskano.sadalestikls.lv un to saņemt dažu darba dienu laikā.

Banner 280x280 Banner 280x280

"Katra bojātā elektrolīnija var pārtraukt elektroapgādi ne tikai ražojošiem uzņēmumiem, birojiem un dzīvojamām ēkām, bet arī tik sabiedriski nozīmīgiem objektiem, kā slimnīcas, luksofori. Saskaņojot saimnieciskos darbus, mūsu speciālisti izpētīs darbu teritoriju, uzrādīs dabā elektroietaises un vajadzības gadījumā uz darbu veikšanas laiku atslēgs spriegumu, rūpējoties par darbu veicēju drošību. Darbu laikā vienmēr jāievēro visas tehniskās un drošības prasības, jo dažkārt elektrotīkls tiek bojāts arī saskaņotu darbu laikā,"  stāsta "Sadales tīkla" tehniskais direktors Raimonds Skrebs.

Katrs negadījums nozīmē arī papildu izmaksas vaininiekiem. Kopējās tīkla atjaunošanas izmaksas pēc minētajiem trešo personu radītajiem bojājumiem šī gada sešos mēnešos pārsniegušas 215 tūkstošus eiro.

Par rīcību bojāta elektrotīkla gadījumā

Situācijā, kad tehnika saskaras ar elektrolīnijas vadiem, vadītājam vispirms jādomā par savu dzīvību. Ja iespējams, ar tehniku jāturpina pārvietoties, izkļūstot no elektrobīstamības zonas (astoņu metru rādiusā), bet, ja ar to pārvietoties nav iespējams, par notikušo uzreiz jāinformē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD), zvanot uz 112, vai "Sadales tīkls”, zvanot uz 8404.

Operatīvie dienesti nekavējoties darīs visu nepieciešamo, lai atslēgtu spriegumu elektrolīnijā, kur noticis negadījums. Ja nav iespējas informēt operatīvos dienestus, no tehnikas ir jāevakuējas – jāizlec un, neatraujot pēdas vienu no otras, jāattālinās ar palēcieniem vismaz astoņu metru attālumā. Svarīgi, lai būtu tikai viens saskares punkts ar zemi – nekādā gadījumā nedrīkst spert soļus vai lēkt, abām kājām neesot saliktām kopā. Atraujot vienu kāju no otras, var saņemt letālu elektriskās strāvas triecienu. Neraugoties uz vēlēšanos glābt tehniku, notikuma vietā atgriezties nedrīkst! Līdz ierodas operatīvie dienesti, nedrīkst pieļaut arī citu personu tuvošanos bīstamajai zonai.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone – augstas kvalitātes akmens virsmas jūsu interjeram

ARI Stone ir uzņēmums, kas apvieno jaunākās inovācijas, augstākās kvalitātes akmens materiālus un bezgalīgas dizaina iespējas, lai palīdzētu jums izveidot jaunus interjera elementus. Uzzināsim, kas ietilpst ARI Stone piedāvājumā un kādi ir šīs sezonas jaunumi un dizaina aktualitātes!

Aktuālie piedāvājumi

Aktualitātes

Latvija sāks Rail Baltica pamatlīnijas būvniecību

Latvija sāks Rail Baltica pamatlīnijas būvniecību

Sasniedzot vēl vienu Rail Baltica projekta būtisku posmu, Latvija sāks pamatlīnijas būvniecību. 21. maijā Rail Baltica komanda, Eiropas Komisijas pārstāvji un starptautiskie partneri no Francijas, Itālijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas tikās Rīgā. Projekta partneri, atzīmējot šo simbolisko brīdi,  izveidoja laika kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm, kuru iebūvēs pamattrases pamatos.

Izstāsti Latvijai

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Kas ir ceļa servitūts? Skaidro RSU Lekt. PhD Jolanta Dinsberga: Pielaiko telpu, māju, dārzu

Ko darīt, ja īpašumam nav piekļuves pie ceļa? Vai var izmantot kaimiņa zemes gabalā jau esošu ceļu vai izbūvēt jaunu? Šādos gadījumos var noformēt ceļa servitūtu. Kā to izdarīt juridiski pareizi, video skaidro Rīgas Stradiņa universitātes RSU Sociālo zinātņu fakultāte docētāja, šķīrējtiesnese, juriste Ph. D. Jolanta Dinsberga, kura par šo tēmu veica promocijas darbu.