Piecas pārsteidzoši vieglas mājas drošības idejas
Zādzības nenotiek tikai asa sižeta filmās. Jebkura māja ir pakļauta ielaušanās riskam, turklāt ir muļķīgi paļauties, ka ar tevi jau tā nenotiks. Zagļi iekāro ne tikai ekskluzīvus un dārgus īpašumus – ja būs iespēja, tiks aplaupīta arī šķietami necila lauku mājiņa. Lai pasargātu sevi no liekiem pārdzīvojumiem, veic kaut nelielus ieguldījumus savas un mājinieku drošības labā.
Pagalma labiekārtošana
Kopts pagalms var ne tikai palielināt mājas vērtību un īpašuma pievilcību, bet arī padarīt māju drošāku. Blīvi augoši koki un krūmi zaglim nodrošina ideālu slēpšanās vietu, tāpēc augiem vienmēr vajadzētu būt rūpīgi apcirptiem. Vislabāk apgriezt krūmus 1m augstumā vai zemāk. Zagļu aizkavēšanai noderēs pie logiem iestādīti ērkšķaini augi, piemēram, rožu dzimtas pārstāvji.
Ja iespējams, apkārt īpašumam ierīko sētu vai žogu. Lai gan ar lielākiem vai mazākiem pūliņiem arī tam iespējams pārkāpt pāri, žogs būs vēl viens šķērslis, lai sarežģītu zagļa plānus. Noziedznieki parasti pievērš uzmanību mājām, kurām var viegli piekļūt un ātri aizbēgt, tāpēc nepieļauj sava īpašuma kļūšanu par kārtējo garnadža mērķi.
Kustību sensori
Āra apgaismojums, kas darbojas uz kustību sensoriem, ir vēl viens šķērslis, kas atturēs zagli no tavas mājas apciemojuma. Ja kāds tuvosies mājai, apgaismojums ieslēgsies automātiski. Ar to var pietikt zagļa aizbaidīšanai, turklāt šādi iespējams arī ietaupīt naudu, jo ārā lampas nebūs ieslēgtas visu nakti. Apgaismojumu var pieslēgt arī taimerim, kas parūpēsies par to, lai lampiņas ieslēgtos un izslēgtos noteiktos laikos. Tādējādi iespējams radīt klātbūtnes efektu pat tad, ja atrodies ārpus dzīves vietas.
Elektronisko iekārtu taimeris
Mūsdienu cilvēka dzīve ir ļoti strauja, tāpēc nekad nevar zināt, cikos būsi mājās. Ja tev ir aizņemts grafiks, apsver ideju izmantot elektronisko ierīču taimeri, lai radītu iespaidu, ka mājās kāds atrodas. Visvienkāršākais risinājums ir automātiska apgaismojuma ieslēgšanās gan mājā, gan pagalmā, tādējādi imitējot klātbūtnes efektu. Tiesa gan, arī zagļi nav nekādi iesācēji, tāpēc ar ieslēgtām gaismām var vien nepietikt. Uzstādi taimeri arī televizoram, lai imitētu tā skatīšanos. Šajā gadījumā no televizora nākošās balsis var radīt arī iespaidu, ka sarunājas vairāki cilvēki.
Aplikācijas
Reizēm mājas drošībai nepieciešams pavisam nedaudz. Internetā iespējams lejupielādēt mājas drošības aplikācijas (piemēram, bezmaksas iSentry), kas ļauj pārvaldīt mājas datoru un izmantot to novērošanas nolūkos. Dators jānovieto pret zonu, kuru nepieciešams novērot, un aplikācija ierakstīs video, turklāt darbosies arī kā kustību sensors, e-pastā ziņojot lietotājam par jebkādām aktivitātēm attiecīgajā teritorijā. Lai gan šāda aplikācija nevar sacensties ar pilnvērtīgu videonovērošanas sistēmu, tā tomēr ir laba alternatīva mājas drošībai. Īpaši noderīga tā būs dzīvokļu īpašniekiem un īrniekiem.
Brīdinājuma zīmes
Ja kādu apstākļu dēļ nav iespējams ierīkot īstas mājas drošības sistēmas, tu vari mēģināt pārliecināt zagli par pretējo. Zīmes "Uzmanību! Nikns suns!" un "Notiek videonovērošana" var palīdzēt atturēt garnadzi no ielaušanās. Atceries, zagļi dod priekšroku viegliem mērķiem, tāpēc brīdinājuma zīmes par gaidāmiem sarežģījumiem tiem var likt pārdomāt noziedzīgos nolūkus.
Drošība internetā
Lai arī cik ļoti tev gribētos palielīties ar došanos atvaļinājumā, pirms apstiprinošu ierakstu veikšanas sociālajos medijos padomā divreiz. Tas ir gandrīz kā uzaicinājums zaglim uz tēju – nāc droši, manis nebūs mājās! Cilvēki ar ļauniem nodomiem var ātri vien atšifrēt tavas dzīvesvietas adresi un brīvdienu plānus, tāpēc rūpīgi atlasi informāciju, ko publicēt internetā. Reizēm pat šķietami nevainīgs ieraksts par aizķeršanos darbā var kalpot kā zaļā gaisma zagļa plāniem. Ja nu tomēr tev tas šķiet mazliet pārspīlēti, veic mazu eksperimentu. Izvēlies vienu personu un regulāri iepazīsties ar tās internetā ievietoto informāciju. Būsi pārsteigts, cik daudz var uzzināt – sākot no dzīvesvietas adreses un kaimiņu būšanas, beidzot ar mājdzīvnieku skaitu un mīļākās pidžamas krāsu.
Foto: Pixabay.com