Piekaramie griesti – kādus labāk izvēlēties?
Domājot par mājokļa interjeru, prātā parasti nāk sienas un to apdare, grīdas segums, mēbeles un dažādi dizaina aksesuāri. Taču ne mazāk svarīgi ir arī griesti, turklāt tie var pildīt ne tikai estētisku, bet arī ne vienu vien praktisku funkciju. Īpaši iecienīta izvēle šobrīd ir piekaramie griesti. Kādas priekšrocības tie piedāvā, un kādi ir piekaramo griestu veidi? Atbildes uz šiem jautājumiem meklējiet raksta turpinājumā!
Piekaramo griestu veidi – daudz un dažādi
Piekārtie griesti pēc to uzbūves ir visai vienkārši, proti, pie pārseguma tiek pievienoti metāla karkasi jeb piekaramo griestu konstrukcijas, savukārt pie tām – plāksnes vai paneļi, un šeit jau sākas plašas izvēles iespējas. Piekaramos griestus iedala vairākās kategorijās gan pēc to materiāla, gan īpašībām un citiem parametriem:
- minerālie griesti – ļoti iecienīts risinājums, pateicoties virknei priekšrocību. Tie pieejami īpaši plašā izvēlē krāsu un faktūru ziņā, līdz ar to piemērotu risinājumu iespējams atrast gan komerctelpām, gan dzīvojamajām platībām. Zem minerālajiem griestiem var ērti paslēpt komunikācijas, kabeļus un vadus, turklāt, ja kāds no paneļiem tiek bojāts, to ātri un bez lieliem izdevumiem iespējams nomainīt;
- fibrolīta griesti – fibrolīts ir videi draudzīgs materiāls, jo tas tiek izgatavots no koka skaidām, cementa un ūdens. Fibrolīta plāksnes izceļas ar lieliskām skaņas izolācijas īpašībām, kā arī tām ir zema siltumvadītspēja, palīdzot samazināt siltuma zudumus telpā;
- reģipša griesti – reģipsis griestiem pieejams daudz un dažādās variācijās. Piemēram, pārdošanā atrodas arī mitrumizturīgās un ugunsdrošās reģipša plāksnes. Vēl viena to priekšrocība – no reģipša izgatavotas plāksnes var griezt teju jebkādā formā, tādējādi sniedzot iespēju izveidot tādus griestus, kādus vien vēlaties;
- akustiskie griesti – jau to nosaukums pasaka priekšā, ka šie piekaramie griesti ir izgatavoti, lai nodrošinātu pēc iespējas efektīvāku skaņas izolāciju un absorbēšanu, tādējādi uzlabojot telpas akustiku;
- mitrumizturīgie griesti – šādi griesti lieti noder vannasistabās un citās telpās ar ļoti augstu mitruma līmeni;
- putuplasta griesti – viena no būtiskākajām putuplasta griestu priekšrocībām ir nelielās izmaksas, taču tie spēj piedāvāt arī skaņas un siltuma izolāciju, turklāt putuplasta plāksnes pieejamas ar dažādiem ornamentiem.
Vēl pieejami arī metāla un pat koka piekaramie griesti, savukārt vietās, kur īpaši jāparūpējas par higiēnu un tīrību, pareizā izvēle būs higiēniskie griesti.
Kādas priekšrocības piedāvā piekaramie griesti?
Autors: Unsplash.com / Steven Ungermann
Pirmkārt, ar piekaramo griestu palīdzību iespējams salīdzinoši vienkārši noslēpt dažādus defektus, piemēram, ja esošie griesti ir ļoti nelīdzeni vai ar izteikti redzamām salaiduma vietām. Otrkārt, kā jau rakstā iepriekš tika minēts, virs tiem iespējams paslēpt gan kabeļus un vadus, gan komunikācijas. Treškārt, piekaramajos griestos var iestrādāt ventilācijas sistēmas un gaismekļus.
Ceturtkārt, izvēloties atbilstošu risinājumu, ar piekaramajiem griestiem iespējams uzlabot telpas akustiku, samazināt trokšņu līmeni un siltuma zudumus. Piektkārt, piekaramo griestu dizaina variācijas ir teju neierobežotas gan krāsu un materiālu, gan formas ziņā, tāpēc piemērotu variantu spēs atrast ikviens.
Jums nepieciešami kvalitatīvi piekaramie griesti ar operatīvu piegādi jau tuvāko dienu laikā? Šādu iespēju piedāvā internetveikals Buvserviss.lv – ienāciet, veiciet pasūtījumu un saņemiet to jau 1-2 dienu laikā, turklāt Rīgas robežās var būt pieejama arī ekspress piegāde vien 3 stundu laikā!
Komentāri
-
Prasītos nomainīt vārdu "reģipsis" ar vārdu "riģipsis" {radies vēl pirms kara kā Rīga+ģipsis}. Vēl ieteicamāk būtu "ģipškartona plāksnes", jo ražotāji ir dažādi (firma "Rigips" gan joprojām darbojas Vācijā).